Dünya, en iyi TV şovlarının bazılarının K-Drama olarak da bilinen Kore dizi endüstrisinden geldiğini gördü. Dünyanın birçok yerinden gençler Kore dizilerine hayranlık duymakta ve gün geçtikçe yayın servislerinin iyileşmesiyle beraber Kore dizilerinin popülerliğindeki yükseliş duraksayacak gibi görünmüyor. Güney Kore televizyon yayınlarına ilk olarak 1960 yılında başladı ve bundan 30 yıl sonra Kore dizileri en iyi eğlence kaynakları arasında yerini aldı. Günümüzde ise Kore Dizi Endüstrisi oldukça gelişti, sürekli yeni programlar yapılmaya ve dünya genelinde yayınlanmaya devam ediyor. Kore dizileri çok rağbet gördüğü için izlenmesi gereken en iyi 10 Kore dizisi adlı bir liste oluşturduk.

1. Bölüm : En İyi 10 Yeni Kore Dizisi

Kore dizileri televizyon programlarının en büyük üreticilerinden biri ve şüphesiz her yıl birçok yeni program yayınlanarak koleksiyona ekleniyor. İzlenmesi gereken yeni dizileri sizler için aşağıya sıraladık.

1. The Bride of Habaek

The Bride of Habaek; tahtını geri almasına yardım edecek güçlü taşın peşindeki su tanrısının ilgi çekici hikayesini anlatıyor. Su tanrısı bu yolculukta iki kişiden yardım alıyor: Sadık hizmetkarı ve eşi.

2. Suspicious Partner

Nefes kesici bu dizi, şeytani ve psikopat bir katilin gerçek kimliğini ortaya çıkarmak üzere beraber çalışan bir savcı ve savcı adayının hikayesini anlatıyor. Suspicious Partner hem keyif almak hem de oturup art arda izlemek için harika bir gerilim dizisi.

3. My Sassy Girl

Kore dizilerine eklenen bir başka dizi olan My Sassy Girl’ün başrollerinde Joo Won, Oh Yeon-seo, Lee Jung-shin, Kim Yoon-hye var ve soğuk kalpli bilgin ile şımarık genç prensesin Joseon Hanedanlığı dönemindeki romantik aşk hikayesi işleniyor.

4. My Secret Romance

Başrollerinde Sung Hoon ve Song Ji-eun olan My Secret Romance popüler bir Kore televizyon dizisi. Bir tatil yerinde Yoo-mi ile tanışıp bir şekilde geceyi onunla geçirmeye karar veren Jin-Wook’un hikayesini anlatıyor. Yoo-mi tek bir kelime bile etmeden gidince Jin-Wook bu duruma oldukça sinirleniyor.

5. Chicago Typewriter

Chicago Typewriter bir Kore kurgu dizisi. Dizinin senaryosu 1930’lu yıllarda Kore(Japonya kontrolü altında)’de yaşayan ve günümüze ülkenin en çok satan yazarı olarak enkarne olan bir adamın üzerine kurulu.

6. Defendant

Park Jung-woo Seul Bölgesi Savcılık Ofisi’nde çalışan bir savcıdır. Fakat Jung-woo bir gün uyandığında kendini idam mahkumu olarak bulur ve geçici bir hafıza kaybı yaşamaktadır, böylece hayatı hiç beklenmedik bir şekilde değişir.

7. Guardian: The Lonely and Great God

Goblin olarak da bilinen ilginç Kore dizisi yolları kesişen dört karakterin kaderlerini konu alıyor. Bir Goblin, bir ölüm meleği, lise öğrencisi bir kız ve tavuk dükkanı sahibi birbirleriyle karşılaşınca neler olabilirmiş izleyin ve görün.

8. The Legend of the Blue Sea

The Legend of the Blue Sea, zengin bir iş adamının düzenbaz oğlu ve yeniden doğmayı, kaderini yaşamayı ve karşılıksız aşkı dileyen bir deniz kızının romantik hikayesini anlatıyor.

9. The Emperor: Owner of the Mask

Bu dizide kız arkadaşının yardımıyla dünyayı sahne arkasından yöneten güçlü ve zengin örgütlerle mücadele eden veliaht prensin hikayesi anlatılmaktadır.

10. Strong Woman Do Bong-soon

Strong Woman Do Bong-soon; kurgu, gerilim, aksiyon ve romantik komedi türlerinin iç içe olduğu eğlenceli bir dizi. Senaryo insanüstü güçlerle dünyaya gelen ve koruması olmak üzere bir oyun şirketi sahibi tarafından kiralanan bir kızın etrafında dönmektedir.

2. Bölüm: Snaptube’de En Son Çıkan Kore Dizilerini İzle

Kore dizisiDünya kesintisiz Kore dizisi izlemek için internet sitesi ve uygulama arayışındayken biz kullanımı kolay bir kaynak oluşturduk: Snaptube. Bu uygulama otuzdan fazla sitenin içeriğini bir araya getirip kapsamlı bir koleksiyon oluşturarak limitsiz bir eğlence kaynağı haline geliyor.
Bu uygulamayla klasik ve yeni Kore dizilerinin tadını hiçbir zorlukla karşılaşmadan çıkarabilirsiniz. Resim içinde resim moduyla aynı anda birden fazla video arayabilir ve izleyebilirsiniz. Arama çubuğunun kullanımı oldukça kolay ve yalnızca en yakın alakalı sonuçları gösteriyor. Ve şimdi Snaptube’ü deneyin ve yorumlarda görüşlerinizi bizimle paylaşın.

İndir

3. Bölüm: En İyi 10 Klasik Kore Dizisi

Yeni çıkan birçok Kore dizisi olmasına rağmen klasiklerin modası hiçbir zaman geçmez. İşte bir an önce izlenmesi gereken en iyi 10 klasik Kore dizisi listemiz.

1. Full House

Kore televizyonlarında üretilen en iyi TV dizilerinden biri olan Full House’ta Zeeyan’ın evi arkadaşları tarafından Chang’a satılır. Sonra Zeeyan ve Chang anlaşmalı bir evlilik yapar ve böylece Zeeyan evinde kalabilir; Chang ise kız arkadaşını kıskandırabilir.

2. Secret Garden

Secret Garden en iyi Kore kurgu dizilerinden biri. Dizide büyük bir mağazanın CEO’suna aşık olan dublör bir kadının hikayesi işleniyor.

3. My Girl

Romantik komedi dizisi My Girl yayınlandığı dönemde en çok sevilen diziler arasındaydı. Yalan söylemekte ustalaşan bir genç kızın, babasının borçlarını kendi başına temizlemeye karar vermesi ve devamında olanlar anlartılıyor.

4. Stairway to Heaven

Bu romantik TV dizisi aileleri ve hayatın getirdikleri nedeniyle birbirinden koparılan iki çocukluk aşkının hikayesini anlatmaktadır.

5. You are Beautiful

You are Beautiful ise ikiz erkek kardeşinin yerine geçmeye ve bir müzik grubuna katılmaya zorlanan genç bir kızın çarpıtılmış hikayesini konu alıyor. Bakalım grup arkadaşları onun erkek olmadığını anlayınca neler olacak?

6. 49 Days

49 Days komadaki bir kadının hikayesini anlatıyor ve kurtulmak için kendisiyle kan bağı olmayan üç kişi tarafından aşk için dökülen üç damla saf gözyaşına ihtiyacı var, tüm bunları yapmak için ise 49 günü.

7. My Princess

Kim Tae-hee ve Song Seung-heon’un başrollerinde olduğu bu dizi ilgi çekici bir komedi dizisidir. Sıradan bir üniversite öğrencisinin aslında bir prenses olduğunu öğrenmesiyle hikayeler gelişir.

8. All In

All In üç arkadaşın büyüyüp aşık olma hikayelerini anlatan bir dizi.

9. Wonderful Life

Popüler romantik Kore dizisi Wonderful Life karmaşık ilişkileri ve aile sorunlarının üstesinden gelmeyi konu alıyor. Dizide hayatlarında dengeyi bulmaya çalışan dört karakterin hikayesi anlatılıyor.

10. Lovers

Lovers, genç ve güzel bir estetik cerrahın güzelliğine kendini kaptıran gangsterin hikayesini anlatan romantik Kore dizisi.

updated by Chief Editor on Mar 11, 2020

Categories