Kore dizileri dünyanın her yerinden izleyici ve hayran kitlesine sahip Güney Kore televizyon dizilerinin bir türüdür. Kore dizilerinin popülerleşmesi kısmen 1990’lı yılların başında Güney Kore kültürünün dünya çapında popüler olmasını sağlayan “Kore Dalgası” trendiyle olmuştur. Bugünkü yazımızda; online Kore dizisi izleyebileceğiniz en popüler sitelere ve bu platformlarda izleyebileceğiniz en iyi Kore dizilerinin bazılarına göz atacağız. (Mümkün olduğunca İngilizce altyazılı olarak)

1. Bölüm: Kore Dizileri İzleyebileceğiniz En İyi 10 Site

1. DramaFever

En popüler site. İngilizce altyazıyla izlemek ücretsiz.
nonton online kore dizisi

2. AsianCrush

Ücretsiz site, çokdilli altyazı veritabanı. Çeşitlilik yönünden iyi.
online Kdizi

3. Hulu

Ücretli abonelik, ücretsiz deneme imkanı var.
kore dizisi siteleri

4. Netflix

Ücretli abonelik, ücretsiz deneme imkanı var.
ücretsiz online ingilizce altyazılı kore dizisi izle

5. Viki

Ücretisiz site fakat çok pop-up reklamı var.
Kdizi siteleri

6. Dramago

Kore dizilerine özel bir site. Hızlı ve düzenli olarak güncelleniyor.
online ingilizce altyazılı kore dizileri

7. Gooddrama.to

Kore dizilerinin yanında Japon, Çin ve Tayvan dizileri de mevcut. Çok geniş seçenekler sunuyor.

online kore dizileri

8. New Asian TV

Çeşitli Asya dizileri içerir. IP kısıtlamaları nedeniyle bazı ülkelerde erişim olmayabilir.

new asian tv

9. Dramanice

Çoğunlukla Kore dizileri mevcut. Listedeki diğer sitelere göre daha az seçenek sunmaktadır.

dramanice

10. KBS World TV Channel on YouTube

Haftasonu ve günlük Kore dizileri ve minidiziler için en iyi ücretsiz kaynaklardan biri.

kbs world tv channel

2. Bölüm: Snaptube’de Online Kore Dizisi İzle

Kore dizileri yayınlamak ve izlemek için birçok farklı site olmasına rağmen bu sitelerle ayrı ayrı uğraşmak beraberinde bazı sorunları da getiriyor. Özellikle de bölümlerin farklı sitelerde yayınlandığı durumlarda. Snaptube ile bu problemler artık geride kalıyor. Bu Android uygulaması favori yayın sitelerinizin kontrolünü size vererek bölümler arasında kolayca geçiş yapabilmenizi sağlıyor.
snap tube for android
İndir
Snaptube birçok video yayınlama sitesini (Youtube ve Hulu da dahil, uygulama içindeki diğer yayın sitelerini de ekleme seçeneğiyle) daha kolay erişim için tek bir platformda topluyor.
Aynı zamanda videolarda öne çıkan bölümleri aramanıza, uygulamadan çıkmaya gerek kalmadan izlemediğiniz bölümleri tamamlamanıza imkan sağlayarak günlük mobil eğlence için hem kolay hem de uygun bir seçenek haline geliyor.
Bunlara ek olarak; uygulama küçük, hafif ve sabit yani çok fazla depolama alanı işgal etmiyor. Böylece daha hızlı bir uygulamayla videolarınızı HD ve Ultra-HD kalitelerde Android cihazınızı kasmadan izleyebiliyorsunuz.

3. Bölüm: Online İngilizce Altyazılı En İyi 5 Kore Dizisi

1. Guardian: The Lonely and Great God

Guardian: The Lonely and Great God ya da dünyaca bilinen adıyla “Goblin”, Aralık 2016- Ocak 2017 tarihleri arasında Cuma ve Cumartesi günleri tvN’de yayınlanmış bir Kore dizisidir. Ocak ayında Güney Kore ulusal TV izleyicilerinin %18’den fazlası dizinin final bölümünü izlemek üzere ekranların karşısına geçti. Böylece dizi en çok reyting alan ikinci Kore dizisi oldu ve hem ülke içinde hem de dünya çapında övgü ve beğeni kazandı.
Dizide dört karakterin yollarının kesişme hikayesi anlatılıyor. Shin, bir goblin ve ruh koruyucusu; ölüm meleği (the grim reaper); lise öğrencisi Ji Eun-tak ve Shin’in kız kardeşinin enkarnasyonu Sunny.

2. Witch at Court

Witch at Court, Güney Kore TV kanalı KBS2’de Pazartesi ve Salı günleri yayınlanmaya devam eden oldukça popüler bir Kore dizisidir.Dizide koruduğu kanunları çiğnemek pahasına da olsa girdiği her davayı kazanmaya kararlı bir kadın savcının hikayesi anlatılıyor. Savcı; cinsel istismar suçlarında davayı kazanmak için sahte delil ve yalancı şahit kullanmaktan çekinmiyor.

3. Revolution

Revolution Cumartesi ve Pazar günleri Kore kanalı tvN’de yayınlanmaya devam eden bir başka Kore dizisi. Dizi genç Korelilerin gözünden modern Kore kültüründeki sınıflar ve topluma ayna tutmaktadır. Dizi, Güney Kore’de çok yaygın olan Spoon Class Theory sorunlarıyla yüzleşen gençlerin aşk, arkadaşlık ve umut dolu hikayelerini anlatıyor.(Spoon Class Theory: Bir toplumdaki insanların, ebeveynlerinin gelir seviyesine göre çeşitli sosyoekonomik sınıflara ayrılabileceği teorisi.)
Dizi AGB Nielsen reytinglerinde Seul’de %3.7’yi bularak izlenmesi gereken Kore dizileri arasında yerini aldı.

4. Weightlifting Fairy Kim Bok-joo

Weightlifting Fairy Kim Bok-joo Kasım 2016- Ocak 2017 tarihleri arasında MBC’de yayınlanan, karakterlerin küçüklükten bu yana hikayelerini anlatan bir romantik spor dizisidir. Televizyon dizisi, Olimpik madalya sahibi Jang Mi-ran’ın gerçek hayat hikayesinden esinlenerek yapılmıştır. Dizi %4.6’lık reyting kaybı yaşasa da, mükemmel yorumlar aldığı Güney Koreli gençler arasında büyük ilgi odağı olmuştur.

5. Temperature of Love

Temperature of Love, Eylül ayından bu yana her Pazartesi ve Salı günü SBS’de yayınlanmaya devam ediyor. Dizi Ha Mying-hee’nin “Good Soup Never Picks up the Phone” adlı romanı temel alınarak yapılmıştır ve internette tanışıp kariyerleri onları farklı yollara sürükleyince ayrılan iki sevgilinin hayatlarını anlatıyor.
Dizi ilk yayınlandığı günden itibaren AGB Nielsen reytinglerine göre Seul’de %12.9 ve ülke genelinde %11.2’ye ulaşarak Kore dizilerini sevenler için mutlaka izlenmesi gereken dizilerden biri olmuştur.

updated by Chief Editor on 3月 10, 2020

分类目录