Snaptube Online Downloader

snaptube online
YouTube, tartışmasız internet üzerindeki en büyük video paylaşım sitesidir. İstatistikler bunu gösteriyor ve YouTube’u her gün kullandığımızda hepimiz biliyoruz. Dört milyar görüntülemeden bir milyar tanesi mobil cihazlardan gelmektedir. Ama her zaman süt ve bal değildir. Bazen videonuzun yüklenmesi için sonsuzluk gerekir. YouTube’u her gün ziyaret eden pek çok kişi ve çok sayıda kullanıcıyla birlikte, her zaman hızlı olmaması bekleniyor. Çok fazla zorlukla YouTube sunucuları yükleme sürelerini yavaşlatabilir. Burada, YouTube’un yavaş olmasının en önemli beş nedeni var.

Kısım 1. YouTube Sunucularının Yavaşlığına En iyi Çözüm

Videoların bulunduğu herhangi bir web sitesinden video indirmek için özel olarak tasarlanmış bir uygulama olan Snaptube uygulamasını öneriyoruz. YouTube, Snaptube’i kullanarak video indirebileceğiniz tek web sitesi değil. Facebook, Instagram, Dailymotion, Vimeo, Vine ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çok daha fazlası var.
YouTube yavaşladı
İndir
Snaptube’in temel özellikleri şunlardır:

  • Farklı kaynaklardan videoları farklı çözünürlüklerde indirin. Depolama alanı size izin verirse yüksek çözünürlükte indirmeyi tercih edebilirsiniz. Depolamada sıkıysanız, videoyu daha düşük kalitede indirin
  • Doğrudan bir bağlantıyla veya anahtar kelimelere göre indirmek için videoları arayın
  • Doğrudan MP3 indir

Kısım 2. YouTube Neden Yavaş Çalışıyor? – Sebepleri ve Çözümleri

Sebep 1. – Video kalitesi Kablosuz bağlantınız için çok yüksek olabilir

İnsanlar internet bağlantılarını abartma eğilimindedir. İnternet bağlantınız hızlı yanmıyorsa, videoları 1080p’de izlemeyi bekleyemezsiniz. Yapabilirsin, ama çabuk yüklenmeyecekler. Arabelleği beklemeniz gerekiyor. Çözüm: Yapabilecekleriniz video kalitesini düşürmektir. YouTube’daki hemen hemen tüm videolar, 240 pikselden 1080 piksele kadar çeşitli farklı özelliklerde kullanılabilir.

Sebep 2. – Fazla Kalabalık Sunucular

Başlangıçta bir YouTube kitlesinin ne kadar büyük olduğunu belirttik. Sunucularının günlük olarak aldıkları tüm baskıyı düşünün. YouTube’un harika sunucuları olabilir, ancak bazen yoğun trafik nedeniyle yüklenebilir. YouTube’da büyük bir etkinlik yayınlandığında bu özellikle fark edilir. Örneğin, Amerikan başkanı Donald Trump’ın açılışı.
Çözüm: Yavaş olan tek şey YouTube videolarıysa ve internette açtığınız her şey hızlıysa, siz değilsiniz, bu YouTube. Şimdi, bu sorunun çözümü daha düşük bir kalite seçmektir. Ya da trafiğin temizlenmesi için birkaç saat bekleyebilirsiniz.

Sebep 3 – Çok fazla arabellek kullanımı

Çoğu insan önbellek ile aşina değildir. Basitçe, tarayıcınızı her kullandığınızda, yüklediğiniz her şeyi ilk defa yakalar. Ve sonra, her seferinde daha hızlı olacak. Ancak, bu, tarayıcınızın çok fazla yükleneceği anlamına gelir, geçici veriler tarafından daha yavaş ve ağırlıklı hale gelir. Çözüm: Sonuç olarak, daha yavaş yükleme süreleriyle karşılaşabilirsiniz, daha hızlı değil. Çözüm, basit, önbelleğe alınmış verilerdir. Bunu herhangi bir tarayıcıda, Mozilla veya Chrome’da yapabilirsiniz.

Sebep 4 – Video sıkıştırma

Tüm videolar aynı şekilde oluşturulmaz. Bazıları daha büyük ve daha fazla içerik barındırıyor. Örneğin, yalnızca tek bir görüntü ve arka planda müzik çalınan bir video, basitleştirilmiş bir videodur. Bu videonun yüklenmesi daha kolay.
Diğer videolar, YouTube’un izlemesi gereken çok sayıda animasyon, grafik içeriği ve diğer içerikleri içerir.
Çözüm: Dürüst olmak için burada çok fazla şey yapamazsınız. Sadece bazı videoların diğerlerinden daha zor olduğu gerçeğini kucaklayın.

Sebep 5 – Güncelliğini yitirmiş Flash

Animasyonlardan bahsetmişken, flaş özellikle animasyon ve etkileşim için tasarlanmış bir multimedya platformudur. Tüm YouTube videoları Flash tarafından desteklenmektedir. Genellikle bu program otomatik olarak güncellenir. Bununla birlikte, uygulamanın, güncellemeden önce size sorması için bir seçenek işaretlediyseniz, eski bir sürümünüz olabilir. Flash’ınız modası geçmiş olduğunda, bilgisayarınız videoları düzgün şekilde görüntüleyemez.
Çözüm: Varsayacağınız çözüm basittir. Sadece Flash platformunuzu güncelleyin, videolar daha hızlı yüklenir.

updated by Chief Editor on Eyl 10, 2020

Kategoriler