youtube alternatifi uygulamasıYouTube kuşkusuz, gezegendeki en büyük video paylaşım sitesidir. YouTube kullanıcıları her dakika platformda 400 saatten fazla video içeriği yüklüyor. Milyonlarca izleyici bir milyar saatten fazla video izliyor. Yine de bu, YouTube’un şehirdeki tek çocuk olduğu anlamına gelmez. Özellikle Android ve iOS gibi popüler mobil platformlarda çok sayıda YouTube alternatifi var. Bunlar, video indirme ve dönüştürme dâhil olmak üzere temel video paylaşımına ek olarak çok çeşitli hizmetler sunmaktadır. Bu yazıda, Android ve iOS platformları için en popüler alternatif YouTube uygulamasından altısını size sunuyoruz.

En İyi 6 YouTube Uygulaması Alternatifleri

1. Snaptube

Desteklenen işletim sistemi: Android

youtube uygulaması alternatifiSnaptube, yüksek kaliteli videoları ücretsiz olarak yayımlamanıza ve indirmenize olanak tanıyan bu listedeki tek YouTube uygulaması alternatifidir. Snaptube, öncelikle bir YouTube video indiricisi olarak hizmet veren basit, sezgisel bir ara yüze sahip ücretsiz bir Android uygulamasıdır. Bunu, video aramak, görüntülemek ve kalite seviyeleri 4K’ya kadar olan en fazla 10 videoyu (aynı anda) indirmek için kullanabilirsiniz.

Snaptube, indirmeleri yalnızca YouTube’la sınırlandırmaz. Instagram, Facebook, Vimeo, Dailymotion, SoundCloud ve diğer popüler sitelerden HD video ve ses dosyalarını indirebilirsiniz. Ayrıca, Google Play Store’da bulamıyor olsanız da (Google’ın YouTube alternatiflerine karşı baskısı sayesinde) uygulamayı resmi sitesinden veya doğrulanmış üçüncü taraf mağazalarından indirebilirsiniz.

İndir

Daha önce de belirtildiği gibi, Snaptube internetteki en sezgisel video oynatıcı ve indiricidir. YouTube, Vimeo ve Instagram gibi çok çeşitli platformlardan yüksek kaliteli videoları ve müzikleri izleyebilir ve indirebilirsiniz.

Başlamak için uygulamayı buradan veya Snaptube resmi web sitesinden indirin. Yüklemek ve başlatmak için sihirbazın adımlarını takip edin.


Uygulamada filmleri ve videoları aramak ve izlemek için ana ekranda önceden yapılandırılmış birçok video yayını yapan web sitelerinden birini seçebilirsiniz. Listelenmemiş bir video web sitesi eklemek istiyorsanız, ekranın alt kısmındaki Artı simgesine dokunup bir kimlik ve özel URL ekleyin, daha sonrası için daha kolay erişim için bağlantıyı kaydedin.


Herhangi bir video için oynatmaya başladığınızda, otomatik olarak açılır ve video veya müzik dosyasını indirmenize izin verir.

2. ProTube

Desteklenen İşletim Sistemi: iOS
Apple’ın iOS platformu, App Store’da nelerin yayınlanabileceği konusunda en sınırlayıcı mobil platformlardan biridir. ProTube, mağazada olunmasına iyi nedenlerden dolayı izin verilen birkaç YouTube alternatifinden biridir. ProTube, 4K video oynatma, yalnızca ses ve arka plan oynatma, tam 60fps oynatma ve YouTube resmi uygulamasına kök söktüren parlak bir kullanıcı ara yüzü dâhil olmak üzere YouTuber’lar için birçok ekstra özellik sunuyor.
Ayrıca, YouTube uygulamanızda bir videoyu izlerken her defasında çıkan reklamlara sinir oluyorsanız ProTube bir miktar teselli sağlayabilir. Tüm güzellikler için bir abonelik ücreti ödemek zorunda kalacak olsanız da hiçbir reklam veya başka türde bir pop-up bulunmuyor.

3. Vimeo

Desteklenen İşletim Sistemi: Android ve iOS
Vimeo, her zaman sağlam YouTube’un sağlam bir rakibi olan popüler bir video paylaşım ve yayın platformudur. Web tabanlı platformun yanı sıra Vimeo, hem Android hem de iOS cihazlar için Google Play ve Apple App Store’da bulunur. Vimeo, kullanıcıların rahatsız edici reklamlar ve pop-up’lar olmadan 1080p HD kalitesinde net ve temiz videolar izleyebilmelerini sağlar.
Kullanıcılar ayrıca kendi videolarını yönetebilir, diğer kullanıcılarla özel olarak paylaşabilir ve hatta saatlerce yeni videolar izleyebilirler – hepsi ücretsiz.

4. Floating Tube

Desteklenen işletim sistemi: Android
Floating Tube, Android kullanıcılarının ekranda çok fazla yer kaplamadan video izlemelerine olanak tanıyan YouTube’a yönelik bir diğer popüler üçüncü taraf alternatifidir. Uygulama aracılığıyla bir video oynattığınızda her zaman bir açılır pencere ile size sunan bir mobil web sitesi gibi tasarlanmıştır. Açılır pencere yeniden boyutlandırılabilir, taşınabilir ve hatta herhangi bir kullanımınız yoksa uygulamaya geri sürüklenebilir.
Floating Tube, çoklu görevler yapmayı seven bizler için mükemmel bir uygulamadır. Uygulamada bir video izliyorsanız ve bir Facebook veya WhatsApp mesajı açılırsa, bu uygulamalar arasında kolayca geçiş yapabilir ve hatta videolarınızı izlerken mesaj gönderebilirsiniz.

5. Video Hub

Desteklenen işletim sistemi: android
Video Hub, tüm popüler video paylaşım sitelerinden videoları tek bir platformda bir araya getiren bir video toplayıcıdır. Kullanıcılar, bu videolara Netflix, Vimeo ve Dailymotion gibi ücretsiz ve ücretli videoları bulabilen güçlü bir arama motoru aracılığıyla erişebilir.
Video Hub ayrıca, video videoları ihtiyaçlarınıza göre farklı video özelliklerinde video yayını yapmanıza olanak veren düzgün bir video ve ses oynatıcısına sahiptir.

6. Vidme

Desteklenen İşletim Sistemi: Android ve iOS
2014 yılında piyasaya sürülen Vidme, video paylaşım ve hosting sektörüne en yeni girenlerden biri. Vidme, temel olarak YouTube’un en büyük öğelerini ve sosyal medya Reddit’in toplum odaklı yönleriyle bir araya getiren bir barındırma hizmetidir. Vidme, video paylaşım topluluğu içindeki tüm video biçimlerini yayınlayan ve paylaşan büyük bir profesyonel ve acemi video içerik oluşturucu topluluğundan oluşur.
Her kullanıcı bir kanal oluşturabilir, video yükleyebilir ve diğer video içerik oluşturucularını destekleyebilir ve Android ve iOS cihazlarından videoları arayabilir. Bu da bu platformu, internetteki en sıcak sosyal platform haline getiriyor.

updated by Chief Editor on Şub 25, 2020

Kategoriler