Bölüm 1. 4 Yıllık Hasret Son Buluyor: 2022 Katar Dünya Kupası

Dünyanın her yerinden milyarlarca futbolseverin iple çektiği müthiş turnuva başlamak üzere! 2022 FIFA Dünya Kupası Katar, yaklaşık 2 hafta içinde başlayacak ve futbolseverlerin 4 yıllık Dünya Kupası hasreti son bulmuş olacak. Turnuvadan yaklaşık 2 sene önce başlayan Dünya Kupası Elemeleri sonucunda turnuvaya katılmaya hak kazanan 31 takım ve turnuvanın ev sahipliğini yapan Katar, “Dünyanın En İyi Takımı” unvanını almak için kıyasıya bir rekabet içine girecekler.

Futbol takipçileri ve önde gelen futbolcuların bazılarından Katar gibi bir ülkede 2022 FIFA Dünya Kupası düzenlenmesi yönünde çeşitli eleştiriler gelse de FIFA, kararının arkasında durmaya devam etti ve Arap Yarımadası’nda yapılacak ilk Dünya Kupası’nın önünü açmış oldu. Bu turnuva, aynı zamanda 2002 FIFA Dünya Kupası’ndan sonra tamamı Asya kıtasında yapılan ikinci turnuva olma özelliğini taşıyor.

Bölüm 2. Turnuva Takvimi: Ne Zaman Başlıyor?

Katar’da yapılacak olan 2022 Dünya Kupası, sadece yukarıda bahsettiğimiz özellikleri ile ayrı bir turnuva olmakla kalmıyor. Katar’daki yaz aylarında oluşan aşırı sıcaklardan dolayıyla Kasım-Aralık aylarında yapılacak olan bu turnuva, aynı zamanda kış aylarında yapılan ilk turnuva olarak da tarihe geçti. 20 Kasım- 18 Aralık tarihleri arasında yapılacak 2022 Dünya Kupası turnuvasının takvimini hemen aşağıda bulabilirsiniz.

dünya kupası

Bölüm 3. Ücretsiz Futbol Videoları İndirin

Peki, 2022 FIFA Dünya Kupası gibi çeşitli turnuvalar veya maçlar hakkındaki videoları cihazınıza nasıl indirebileceğinizi biliyor musunuz? Merak etmeyin, bu bölümde bunu öğreneceksiniz! İster Dünya Kupası Elemeleri videoları olsun ister bambaşka bir futbol videosu olsun, istediğiniz her türlü videoyu Snaptube ile ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. 4K’ya kadar oldukça geniş bir çözünürlük desteği sunan Snaptube, aynı zamanda hem MP3 hem de MP4 olarak indirme yapmanıza olanak sağlıyor. Bütün bunlara ek olarak tam tamına 50’den farklı platformdan her türlü futbol videosunu indirebilen bu eşsiz araç ile 2022 Dünya Kupası Elemeleri başta olmak üzere Dünya Kupası’yla alakalı her türlü videoyu sadece birkaç saniye içinde cihazınıza indirebilirsiniz.

En iyi ücretsiz video indirme araçlarının başında gelen Snaptube’u kullanarak nasıl futbol videoları indirebileceğinizi öğrenmek istiyorsanız, hemen aşağıda bulunan basit adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

2022 dünya kupası elemeleri

Ücretsiz İndir

Adım 1: Snaptube’un kurulumunu gerçekleştirin.

Snaptube’u Android cihazınıza kurmak için uygulamanın internet sitesini ziyaret etmelisiniz. İnternet sitesinin ana sayfasında bulunan İndir butonuna basarak uygulamanın APK dosyasını Android cihazınıza indirebilirsiniz. Kurulumu tamamlamak için; indirdiğiniz dosyayı çalıştırıp, ekrandaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

Adım 2: İndirmek için bir futbol videosu bulun ve bulduğunuz videonun bağlantısını kopyalayın.

Snaptube’u kullanarak futbol videosu indirmenin çok kolay olduğundan bahsetmiştik. İndirmek istediğiniz videoyu bulmak için Snaptube’un desteklediği 50 farklı platformdan birinde bulduğunuz herhangi bir videonun bağlantısını kopyalayabilirsiniz.

Yukarıdaki duruma bir alternatif olarak ise Snaptube’u çalıştırabilir ve uygulama içinde bulunan arama motorunu kullanarak, indirmek istediğiniz video hakkında bir arama gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bu adımı uygularsanız, video indirmek için bir video bağlantısını kopyalamakla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

dünya kupası elemeleri grup

Adım 3: Snaptube’u açın ve daha önce kopyalamış olduğunuz video bağlantısını kullanarak bir arama gerçekleştirin.

Snaptube uygulamasını açtıktan sonra uygulamanın ana sayfasında bulunan arama motorunu göreceksiniz. Bu arama motoruna, daha önce kopyaladığınız videonun bağlantısını yapıştırabilir ve aratabilirsiniz. Aramanız saniyeler içinde tamamlanacak ve indirmek istediğiniz videonun ekranda belirdiğini göreceksiniz.

2022 dünya kupası

Adım 4: Videoyu indirmek istediğiniz çözünürlüğü ve kaliteyi seçerek, indirme işlemini başlatın.

Artık videoyu indirmeye başlayabilirsiniz. İndirmek istediğiniz video ekranda belirdikten sonra tek yapmanız gereken şey, videoyu hangi çözünürlükte (240P-4K) ve formatta (MP3-MP4) indirmek istediğinize karar vermek! İstediğiniz çözünürlük ve format ikilisini seçtikten sonra indirme işlemini başlatabilirsiniz.

Bölüm 4. Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde 2022 Katar Dünya Kupası hakkında sıkça sorulan soruları ve bu soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Türkiye, bu turnuvaya katılıyor mu?

Ne yazık ki Türkiye, Dünya Kupası Elemeleri alanında mücadele ederken son bölümünde Portekiz’e kaybettiği için turnuvada kendine yer bulamadı. Türkiye’nin bu turnuvaya son katılış tarihi, üçüncü olarak tarihi bir başarı elde ettiği 2002 yılıydı.

Bir sonraki turnuva ne zaman olacak?

Dünya Kupası her 4 yılda bir düzenlenir. Yani, bir sonraki turnuva 2026 yılında olacak. 4 sene sonra yapılacak olan turnuvaya ev sahipliği yapacak ülkeler ise ABD, Kanada ve Meksika olacak.

Turnuvayı nasıl izleyebilirim?

Turnuvayı, Türkiye’de hizmet veren TRT 1 ve TRT Spor kanallarından tamamen ücretsiz bir şekilde izleyebilirsiniz.

Turnuva, neden Katar’da düzenleniyor?

Her turnuva öncesi, o turnuvaya hangi ülkenin ev sahipliği yapacağına dair FIFA tarafından bir oylama yapılır. Her ne kadar turnuvanın Katar’da yapılması konusunda her kesimden insan tarafından oldukça büyük tepkiler gelmiş olsa da Katar, son derece modern stadyumları ve yüksek finansmanı sayesinde FIFA’yı ikna etmeyi başararak turnuvanın ev sahibi olmayı başardı.

Maçlar ne zaman başlayacak ve bitecek?

Yukarıda bu soruya cevap niteliğinde olacak bir tablo koyduk ancak yine de bu konuda aklınızda bir soru işareti olabilir. Hemen aşağıya bakarak maçların tarihleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
20 Kasım: Turnuva Başlangıcı
3-6 Aralık: Son 16 Turu
9-10 Aralık: Çeyrek Finaller
13-14 Aralık: Yarı Finaller
17 Aralık: Üçüncülük Maçı
18 Aralık: Final

intern on Nov 11, 2022

Categories