WhatsApp durum indirme işlemi mümkün müdür? Popüler mesajlaşma uygulamasında yayınlanan videolar nasıl indirilir? Bu içerikte WhatsApp video indir işlemini mercek altına aldık.

WhatsApp dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Dev mesajlaşma uygulaması kullanıcılara Durum adı verilen çeşitli kesitler paylaşma fırsatı tanıyor. WhatsApp durum videoları ise Instagram’daki Hikaye ve Snapchat’teki Snap özellikleri ile benzerlik gösteriyor. Yayınladığınız görüntü ve video 24 saat içerisinde siliniyor. Fakat yayınlamadan önce Durum kısmına çeşitli yazılar ve emojiler eklemek mümkün.

Diğer yandan pek çok WhatsApp kullanıcısı özellikle bazı günlerde paylaşılan durum videolarını kaydetmek istiyor. Böylece kişiler özel gün paylaşımlarına kendi durumlarında yer veriyor.

Bölüm 1: WhatsApp Durumları Kaydedilir mi?

WhatsApp durum indirme işlemini tamamlamak oldukça kolay. Dolayısıyla rehberinizde kayıtlı olan kişilerin WhatsApp durumlarını telefonunuza kaydedebilirsiniz. Böylece bir yakınınızın paylaştığı videoyu telefon hafızasına aktarabilirsiniz. Normalde WhatsApp bu özelliği kendiliğinden sunmamaktadır. Bu noktada bir video indiriciden yardım almanız gerekir. Program sayesinde WhatsApp durum videoları doğrudan telefonunuza kaydolacaktır.

Örneğin rehberinizde kayıtlı olan bir kişi oldukça eğlenceli bir video paylaştı. Fakat bu video 24 saat sonra silinecek. Kendisinden göndermesini istemeniz de mümkün değil. Böyle bir durumda bir video indirici ile problemi çözebilirsiniz. Video indirme yazılımları sayesinde pek çok içerik cihazınızın yerel hafızasında yer edecektir. Bu şekilde yer ve zaman fark etmeksizin kaydettiğiniz videoları izleyebilirsiniz.

Bölüm 2: WhatsApp Durumları Nasıl İndirilir?

WhatsApp’ta gördüğünüz durum videoları da dahil olmak üzere sosyal medyadaki pek çok videoyu indirebilirsiniz. Bu işlem sayesinde internet bağlantınız olmadığında bile video izleyebilirsiniz. Öyle ki çevrimdışı olarak video izleyebilir ve internetsiz bir şekilde kaydettiğiniz görüntülere göz atabilirsiniz.
Tam bu noktada devreye ücretsiz şarkı ve video indirici Snaptube giriyor. Popüler bir video indirme uygulaması olan Snaptube sayesinde sınırsız sayıda video indirebilirsiniz. Tamamen ücretsiz bir uygulama olan Snaptube WhatsApp video indir işleminin yanı sıra Instagram hikayeleri gibi pek çok içeriği de indirmenizi sağlar.

30 saniyelik whatsapp durum videoları indir

Ücretsiz İndir

Bölüm 3: Snaptube Nedir ve Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Android tabanlı telefonlarda bir numaralı video indirici olarak Snaptube karşımıza çıkıyor. Kullanımı ücretsiz uygulama sayesinde sınırsız video indirmek mümkün hale geliyor. Kullanıcılar bağlantı kopyala-yapıştır işlemiyle video indirebiliyor. Diğer yandan sosyal medya platformlarında vakit geçirirken tek bir dokunuşla bile video indirmek mümkün.

Snaptube ile WhatsApp durum indirme işlemi de saniyeler içerisinde gerçekleştirilebiliyor. Bunun için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Adım 1: Snaptube APK dosyasını indirmek için uygulamanın resmi internet sitesine ulaşın.

Snaptube APK dosyasının cihazınıza kurmak ve indirmeye başlamak saniyeler sürer. Bunun için telefonunuzda yüklü olan tarayıcıyı açın. İnternet tarayıcısının arama kutusuna Snaptube APK yazın. Karşınıza çıkan arama sonuçları arasından resmi internet sitesini bulun. Ana sayfada yer alana indir butonuna basın ve Snaptube APK dosyasının cihazınıza inmesini bekleyin.

Kurulum sürecine başlamadan önce telefonunuzun ayarlarında küçük bir değişiklik yapmanız gerekir. Snaptube ücretsiz video indirme hizmeti sunduğu için ne yazık ki Google Play Store ve benzeri mağazalarda listelenememektedir. İşte bu sebeple telefonunuzun Snaptube APK dosyasına izin vermesi gerekir.

  • Ayarlar penceresinden Güvenlik sekmesine geçiş yapın.
  • “Bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemeye izin ver” seçeneğini bulun ve işaretleyin.
  • Snaptube APK dosyasına dokunun ve kurulumu başlatın.

Adım 2: Uygulamayı açın ve WhatsApp Durumu bölümüne geçiş yapın.

Snaptube ile farklı platformlardan video indirmek mümkündür. Dolayısıyla uygulamanın kullanıcı dostu arayüzü farklı sekmelere bölünmüştür. Buradan WhatsApp Durumu kısmına geçiş yapın.

whatsapp durumları indir

Adım 3: İndirmek istediğiniz WhatsApp videosuna dokunun ve indirmeyi başlatın.

WhatsApp durumları indir işlemi için bu sekmeden indirme işlemini başlatabilirsiniz. Fakat indirme butonuna bastıktan sonra format ve çözünürlük seçmeniz gerekir. Videonun formatını ve çözünürlüğünü belirledikten sonra 30 saniyelik WhatsApp durum videoları indir işlemi tamamlanacaktır.

whatsapp durumları indir
Snaptube ile WhatSapp üzerinde gördüğünüz videoları telefonuunza indirmek işte bu kadar kolay. Bu yöntem sayesinde galerinizi bir video arşivine çevirebilirsiniz. Böylece özel günlerde yakınlarınızın paylaştığı videoları kaydedebilirsiniz. Daha sonra bu içerikleri galerinizden seçim yaparak diğer ağlarda paylaşabilirsiniz. Snaptube bu ücretsiz ve hızlı yapısı ile binlerce kullanıcının gözdesi olmuştur.

intern on Sep 15, 2022

Categories