Video boyut küçültme işlemi her gün binlerce kişinin aradığı işlemlerden biridir. Yüksek boyutlu videolar kolay bir şekilde kurgulanamayabilir. Boyutu yüksek videolar cihaz hafızasında büyük bir yer kaplar. Dolayısıyla bu videoları telefonunuzda ya da bilgisayarınızda tutmak depolama sorunlarına yol açabilir.
Bu tür durumlarda bir video sıkıştırma uygulamasına başvurabilirsiniz. Bu sayede yüksek dosya boyutuna sahip videoların boyutunu küçültebilir ve yeni içerikler için cihaz hafızasını boşaltabilirsiniz. Pek çok kişinin nasıl yapıldığını merak ettiği video kalitesi düşürme yöntemini bu rehberimizde anlattık. Eğer siz de cihazınızdaki videoların boyutunu küçültmek istiyorsanız birtakım programlara başvurabilirsiniz.

Bölüm 1: Video Dosya Boyutu Nasıl Küçültülür?

Aynı şekilde yükleme yapmadan da video küçültme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sizler için bu süreci kolaylıkla tamamlayabileceğiniz internet sitelerini listeledik.

Fakat hem düşük dosya boyutu istiyor hem de görsel kaliteden taviz vermemek istiyorsanız 720p çözünürlükte video indirebilirsiniz. Böylece video boyut küçültme işlemini de daha sonradan tamamlamanıza gerek kalmayacaktır. Çünkü ilk aşamada indireceğiniz videonun dosya boyutu uygun bir miktarda olacaktır

Bölüm 2: Hangi Uygulama ve Siteler ile Video Sıkıştırılır?

Birbirinden başarılı video boyut küçültme uygulamaları bu rehberde toplandı. İşte en sevilen video sıkıştırma siteleri…

1. Free Convert

Bu işlemi kolayca gerçekleştirebileceğiniz platformlardan biri de Free Convert. Bu web tabanlı yazılıma videonuzu aktardıktan sonra ne kadar sıkıştırmak istediğinizi belirleyebilirsiniz.

2. VEED.io

Listemizde yer alan bir diğer video küçültme programı ise Veed.io oldu. Oldukça işlevsel bir web tabanlı yazılım olan Veed.io videonuzu kısa süre içerisinde sıkıştıracak ve tekrar sunacaktır. Pek çok kişi bu siteyi bir video hızlandırma programı olarak da adlandırmaktadır. Bunun sebebi ise yüksek boyuta sahip videoların daha yavaş açılmasından kaynaklanır.

3. Compress Video

Pek çok kullanıcı video hızlandırma işlemi için bu programa başvurur. Hızlı bir internet sitesi olan bu program aktardığınız videoyu belirlediğiniz seçenekler doğrultusunda küçültecektir.

4. XConvert

Yine oldukça popüler bir video küçültme uygulaması olan XConvert ile dilediğiniz kadar videonun boyutunu düşürebilir ve depolamanızda yer açabilirsiniz. Bu program da etkili bir video hızlandırma aracıdır.

5. Fastreel Video Compressor

Kullanımı kolay bir video küçültücü olan bu program tamamen ücretsizdir. Basit arayüzü ile işlemi hızlıca tamamlamak isteyenlerin ilk tercihi Fastreel Video Compressor’dur.

Snaptube uygulaması sayesinde internet üzerinde gördüğünüz videoları telefonunuzun hafızasına kaydetmek mümkündür. Oldukça kolay bir arayüze sahip olan Snaptube hızlı video indirme fırsatı sunar. Bu yönüyle pek çok kullanıcıdan geçen not almayı başarmıştır.

Bununla beraber Snaptube’da video formatı değiştirme işlemi de mümkündür. Ya da video kalitesi düşürme sürecini saniyeler içerisinde Snaptube’da gerçekleştirebilirsiniz. Videoyu indirirken düşük çözünürlük seçmek videonun dosya boyutunun daha az olmasını sağlayacaktır. Eğer bir görsel içeriğin kalitesi yüksek ise o içerik cihazınızda daha fazla yer kaplayabilir.

Bölüm 3: Snaptube Nedir ve Snaptube ile Video Nasıl İndirilir?

Popüler bir video ve şarkı indirme uygulaması olan Snaptube uzun bir süredir kullanıcıların beğenisini topluyor. Onlarca farklı sosyal medya ağından video ve ses dosyası indirmek Snaptube ille mümkün.
Eğer siz de düşük dosya boyutuna sahip videolar indirmek istiyorsanız Snaptube uygulamasının geniş çözünürlük seçeneklerine göz atabilirsiniz. 360p, 480p, 720p, 2K ve 4K çözünürlüklerde video indirme özgürlüğüne sahipsiniz. Snaptube ile indirdiğiniz videoları daha sonra fotoğraflardan video yapma aracına aktarabilir ve yeni içerikler yapabilirsiniz.

video yavaşlatma

Ücretsiz İndir

Adım 1: Snaptube uygulamasını telefonunuza yükleyin.

  • Snaptube uygulamasını cihazınıza yüklemek için programın internet sitesine ulaşın. Ana sayfada yer alan Snaptube indirme 2022 butonuna basın. Snaptube APK dosyasını telefonunuza indirin.
  • Cihazınızın yüklemeye izin vermesi için ayarlar sekmesini açın.
  • Bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemeye izin ver seçeneğini işaretleyin.
  • Daha sonra indirmiş olduğunuz APK dosyasına basabilir ve yükleme işlemini birkaç dakika içerisinde tamamlayabilirsiniz.

Adım 2: İndirmek istediğiniz videonun bağlantı adresini kopyalayın.

İkinci adımda cihazınıza indirmek istediğiniz videonun bağlantısını kopyalanmanız gerekir. Bir videonun bağlantısını kopyalamak için paylaş butonuna basabilir ya da gönderi ayarlarından URL adresini görüntüleyebilirsiniz.

video netleştirme

Adım 3: Kopyaladığınız URL adresini Snaptube arama çubuğuna yapıştırın ve videoyu indirin.

Son adımda ise kopyalamış olduğunuz bağlantıyı Snaptube uygulamasının arama çubuğuna yapıştırmanız gerekiyor. Bağlantıyı yapıştırdıktan sonra videoyu aratın ve karşınıza çıkan sonucu indirin. Videoyu tam olarak indirmeden önce çözünürlük seçeneklerine göz atın. Daha sonra uzun bir video sıkıştırma süreci yaşamamak için orta seviye bir çözünürlük seçtiğinize emin olun.

adobe connect video hızlandırma
İşte Snaptube ile video indirmek bu kadar kolaydır. Video formatı değiştirme işlemini daha videoyu indirmeden yapabileceğiniz program sizi bir hayli memnun edecek. Snaptube ailesine hoş geldiniz!

intern on Sep 16, 2022

Categories