“Video editlemek” tam olarak Türkçe bir karşılığa sahip olmasa da son yıllarda oldukça kullanılan bir terim haline geldi. Kısacası, “bir video üzerinde düzenleme yapmak” şeklinde Türkçe’ye çevirebileceğimiz bu eylem, birçok kullanıcının yapmak istediği fakat nasıl yapacağını bilmediği bir durum. Çeşitli video edit programları aracılığıyla editleme işlemi yapabilseniz de bu işlemi yapabilmek için güzel bir program seçtiğinizden emin olmalısınız. Peki, bu işlem için kaliteli video editleme programları nasıl bulunur? Tabii ki de bu yazıda! Bugünkü yazımızı okumaya devam ederek en iyi video edit programları ve onları nasıl kullanabileceğiniz hakkında çok daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bölüm 1. Piyasanın En İyi Edit Programları

Bu bölümde, özellikle ücretsiz olan video edit programları hakkında bilgi vermek istiyoruz. Her ne kadar piyasadaki en iyi video edit programları ücretli programlar olsalar da oldukça kaliteli ücretsiz edit programları da bulunuyor. Bu nedenle, bu yazıda ücretsiz edit programları üstünde durmaya karar verdik. Herhangi bir ücret ödemeden kullanabileceğiniz bu programlar ile en sevdiğiniz videoları kolayca editleyebilmenin keyfini çıkartabileceksiniz.

Snaptube

Asıl popülerliğini video indirme ve dönüştürme programı olarak yapmış olan Snaptube, edit özelliğinden çok video indirme ve dönüştürme özelliği için kullanabileceğiniz bir program olarak öne çıkıyor. Bu müthiş uygulama hakkında daha fazla bilgi almak ve video indirmenin en kolay yolunu keşfetmek için bir sonraki bölüme göz atabilirsiniz.

PowerDirector

iOS ve Android’de bulunan bu araç aracılığıyla video editleme işlemi yapabilirsiniz. Ücretli sürümü bulunan PowerDirector, ücretsiz sürümü ile dahi bütün editleme işlemlerinizi gerçekleştirmenize olanak sağlıyor.

CapCut

Sadece mobilde bulunan ve genellikle TikTok kullanıcılarının editleme işlemleri için tercih ettiği CapCut, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir başka araç olarak listemize giriş yapıyor.

InShot

Bir başka “mobile özel” araç olan InShot, kullanıcılarına bedava bir şekilde video editleme imkânı sunuyor.

VideoPad

Ücretsiz sürümünün tek eksisi olarak barındırdığı reklamları gösterebileceğimiz Videopad, yeni başlayan kullanıcıların en çok tercih ettiği editleme araçları arasında bulunuyor.

Bölüm 2. Snaptube’un Özelliklerine Yakından Bakalım

Snaptube’u kullanmaya başladığınızda, aslında bir edit yapma programında çok daha fazlasını kullandığınızı hemen anlayacaksınız. Bu programın, çoğu “en iyi video edit programları” listesinin ilk sıralarında bulunması kesinlikle bir şans eseri değil. Peki, nasıl oluyor da Snaptube sürekli en iyi edit yapma programları arasında kendine yer bulmayı başarıyor? Bu sorunun kısa ve öz tek bir cevabı bulunuyor: Özellikler!

video edit programları ücretsiz

Ücretsiz İndir

Snaptube, ücretli video editleme programları arasında dahi bulunmayan birçok özelliği kullanıcılarına tamamen ücretsiz ve sınırsız bir şekilde sunuyor. Ayrıca, bir edit yapma programından çok aynı zamanda video indirme ve dönüştürme programı olan Snaptube, kullanıcılarına 4K çözünürlüğe kadar MP4 ve yüksek kalitede MP3 indirme imkânı da sunuyor. Tabii, bütün bu işlemleri tam tamına 50 farklı platformdan da yapabildiğinizi belirtmeden geçmek olmaz. Bütün bunlara ek olarak reklamsız ve güvenli bir kullanım vadeden Snaptube, aslında neden en kaliteli video edit programları arasında bulunduğunu sadece bu özellikleriyle bile ortaya koyuyor.

Bölüm 3. Snaptube’u Kurmayı ve Kullanmayı Öğrenin: Snaptube Kurulum ve Kullanım Rehberi

Video editleme programları arasında en iyilerden birisi olan Snaptube’u kurmak da kullanmak da çok kolay. Sadece birkaç dakikanızı alacak 4 basit adımı uygulayarak Snaptube’u Android cihazınıza kurabilir ve bu müthiş uygulama ile en sevdiğiniz videoları editlemeye, indirmeye ve dönüştürmeye başlayabilirsiniz. Peki, hangi 4 basit adımı uygulayacaksınız? Bunun için hemen aşağıya bakmanız yeterli olacaktır.

Adım 1. Snaptube’u Android telefonunuza kurun.

Uygulamanın internet sitesini ziyaret edin ve ana sayfada bulunan İndir butonuna basarak kurulum için gerekli olan APK dosyasını indirin. Bu dosyayı çalıştırarak kurulumu gerçekleştirin.

Kurulum işlemi sırasında bir uyarı ile karşılaşırsanız, ekrandaki yönergeleri uygulayın ve cihazınızın APK dosyalarını kurabilmesi için gerekli izinleri sağlayın. Daha sonra, kuruluma kaldığınız yerden devam edebilir ve sorunsuz bir şekilde kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Adım 2. Snaptube ile indirmek için bir video seçin ve videonun bağlantısını kopyalayın.

Snaptube’un ana özelliklerinden birisi olan video indirmeyi kullanmak oldukça basit. Öncelikle, indireceğiniz videoyu açın ve videonun bağlantısını kopyalayın.

edit programları ücretsiz

Adım 3. Kopyalamış olduğunuz video bağlantısını, uygulamanın arama motoruna yapıştırın ve aratın.

Snaptube ile aradığınız videoyu saniyeler içinde bulabilirsiniz. Kopyaladığınız video bağlantısını, uygulamanın ana sayfasındaki arama bölümüne yapıştırın ve aratın. Sonuç, saniyeler içinde karşınıza çıkacak.

edit yapma programları

Adım 4. Snaptube’u kullanarak indirme işlemini başlatın.

Videonun ekranda belirdiğini gördükten sonra genellikle sağ alt kısımda bulunan indirme simgesine dokunun. Bu simgeye dokunduğunuzda, ekranda çeşitli kalite ve format seçeneklerinin belirdiğini göreceksiniz. Bu seçenekler arasından istediğiniz bir çiftin üzerine dokunarak indirme işlemini başlatabilirsiniz. İşlem, indirdiğiniz videonun boyutuna bağlı olarak değişiklik göstermekle beraber genellikle oldukça kısa bir süre içinde sonlanacaktır.

Gördüğünüz gibi Snaptube’u kullanarak her türlü işlemi çok basit bir şekilde ve sadece dakikalar içinde gerçekleştirebiliyorsunuz. Edit, dönüştürme veya indirme fark etmeksizin kullanabileceğiniz bu inanılmaz uygulama ile en sevilen videolar sadece birkaç adım uzağınızda olacak! Sizlere, Snaptube ile iyi eğlenceler dileriz!

intern on Sep 13, 2022

Categories