Video donanımı çok iyi yol kat etmiş olsa da, kullanıcıların donanımdan en iyi şekilde yararlanabilmelerini sağlayan video uygulamalarından da bahsedilmelidir. Temel video kayıttan gelişmiş video düzenlemeye kadar çeşitli işlevlere sahip farklı mobil işletim sistemi platformları için her türlü video uygulaması vardır. Bu makalemizde, 2020’de şu ana kadar çıkan Android cihazlar için en iyi video uygulamaları olduğunu düşündüğümüz örnekleri ele alıyoruz.

Bölüm 1. Android için En İyi Video Uygulamasını Seçin

1. Snaptube (En İyi Video İndirme ve Paylaşma Uygulaması)

video uygulaması androidYouTube ve diğer video akışı web sitelerinin beğenileri sayesinde, kullanıcılar her zamankinden daha fazla video hazırlıyor ve paylaşıyor. Ancak, bu videoların yalnızca internette bulunması nedeniyle, çevrimdışı görüntüleme için bunları kullanamayacağınız anlamına gelmez. Snaptube, bunu yapmanıza izin veren birkaç profesyonel uygulamadan biridir.
Snaptube, Android cihazınızda favori videolarınızı nerede, ne zaman ve nasıl izleyeceğiniz konusunda size kontrol sağlayan bir video yayını uygulamasıdır. Snaptube; YouTube, Vimeo, Dailymotion, Metacafe ve Vevo.com dahil olmak üzere en sevdiğiniz video yayını platformlarından HD kalitesinde videolar ve MP3 ses dosyalarını aramanızı ve indirmenizi sağlar.

İndir

 2. Lark Player (En İyi Video Oynatıcı)

Müzik ve müzik videolarınızı seviyorsanız, Lark Player en iyi arkadaşınız olmalı ve olacak. Lark Player, işlevlerini popüler medya oynatıcısı VLC’den ödünç alan sezgisel bir medya oynatıcısıdır. Müzik dosyalarını ve video oynatma listelerini, sıklığa, sanatçıya ve albüme göre düzenleme olanağı sunar.
Belki de bu uygulamanın en göze çarpan özelliği, sound intelligence’dır. Bu özellik, sesin cihazınızdan sentezlenmesine yardımcı olur ve net bir şekilde temiz ve düzgün bir video elde edilmesini sağlar. Lark Player ayrıca, bir video oynatıcıdan beklediğiniz müzik ve video karıştırma da dâhil olmak üzere tüm özellikleri içerir.
Ayrıca ara yüze eklemek için birçok güzel temalar ile birlikte geliyor. Bu da ücretsizdir.

 3. Adobe Premiere Clip (En İyi Video Editörü)

Adobe, video düzenleme dâhil olmak üzere en büyük yazılım sektörlerindeki büyük bir markadır. Şirket bu kategoride, basit ama güçlü bir video düzenleme aracı olan Adobe Premiere Clip ile dikkat çekiyor. Adobe Premiere Clip, her türlü kullanıcı için bir dizi işlevsellik sağlar. Temel kullanıcılar, az sayıda çaba sarf ederek telefonlarındaki fotoğraf ve videolardan otomatik olarak kaliteli videolar oluşturabilir.
Gelişmiş kullanıcılar ise videolara özel müzik ve ses ekleme dahil olmak üzere videoları düzenlemek için çeşitli araçları ve efektleri kullanabilir. Bir Adobe Creative Cloud hesabınız varsa, ilerlemenizi tüm cihazlarınızda senkronize edebilirsiniz.
Adobe Premiere Clip de ücretsizdir ve en iyi deneyim için en az 1 GB RAM’e sahip cihazlarda çalışır.

 4. Camera FV-5 (En İyi Video Kaydedici)

İnsanların çoğu, Android telefonlarıyla birlikte gelen kamera ve video uygulamalarından (genellikle Google’dan) memnun olur. Ancak, bazıları telefonlarına eklemek için en iyi uygulamaları arar ve Camera FV-5, manuel kamera hayranları için en iyi seçeneklerden biridir.
Camera FV-5, kameralı telefonunuzun varlığını bilmediğiniz yönleriyle oynamanıza izin verir. Deklanşörün hızını manuel olarak değiştirebilir, beyaz dengelemeyi, ışık ölçümlemeyi ve odaklamayı yapılandırabilir ve hiç düşünmediğiniz birçok gelişmiş özellik ile oynayabilirsiniz.
Camera FV-5’in ücretsiz sürümü yalnızca temel özelliklere erişmenize izin veriyor; bu yüzden uygulamanın tüm gelişmiş özelliklerine sahip olan Pro sürümü için 1.99$ ödemeniz gerekebilir.

 5. AirDroid (En İyi Video Transferi Uygulaması)

Favori videolarınızı indirip düzenledikten sonra, bir noktada dosyaları güvenli bir şekilde bilgisayarınıza aktarmak zorunda kalacaksınız. AirDroid, dosyaları cihazınızdan aktarmanızı sağlayan basit bir Android uygulamasıdır. . Ek olarak cihazınız; kamera, metin mesajı gönderme/ alma, cihaz bildirimleri alma gibi diğer özellikleri de kontrol etmenize ve hatta telefonunuzda yüklü uygulamaları kullanmanıza olanak tanır.
AirDroid’teki temel özelliklerin çoğuna ücretsiz olarak erişebilirsiniz, ancak gelişmiş özelliklere erişmek için ayda en az 1,99 dolar ayırmanız gerekir.

Bölüm 2. Android’de Video İndirme Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Daha önce bahsedildiği gibi, Snaptube, video akışı ve paylaşım sitelerinden video indirmek isteyen Android kullanıcıları için mükemmel bir eklentidir. Yani, Snaptube’u video indiriciniz olarak ayarladıktan sonra, favori videolarınızı indirmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Adım 1. Snaptube’u indirin ve Yükleyin

Snaptube uygulamasını yukarıdaki düğmeyi tıklayarak veya www.Snaptubeapp.com adresindeki resmi web sitesini veya www.uptodown.com dâhil olmak üzere bir dizi ortak siteyi ziyaret ederek indirebilirsiniz. Uygulamayı yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.

Adım 2. Video veya Müzik Ara ve İndir

Uygulama yüklendikten sonra başlatın ve videolarınız için önceden yapılandırılmış bir düzine video sitelerinden seçim yapabileceğiniz ana ekrana gidin. Kolay erişim için ana ekrana başka video siteleri de ekleyebilirsiniz.


Videonuzu bulduktan ve oynatmaya başladıktan sonra ekranınızın sağ alt tarafında küçük bir indirme oku görünecektir. Bu oka dokunun, video veya ses dosyasının kalite seviyesini seçin ve ardından Snaptube indirmeye başlayacaktır.
İndirilen dosyalarınızın ilerlemesini, ekranınızın sağ üst köşesindeki küçük indirmeler simgesine dokunarak kontrol edebilirsiniz.

Chief Editor on Mar 06, 2020

Categories