Bölüm 1: Freemake’i Yakından Tanıyalım

Video dönüştürme ve indirme araçları denildiğinde akla ilk gelen araçlardan birisi olan MP4 dönüştürücü Freemake, 10 yıldır bu sektörde hizmet veren en popüler araçların başında geliyor. İstediğiniz herhangi bir medya dosyasını (video veya ses dosyası) sadece birkaç saniye içinde kolayca indirmenizi sağlayan bu araç sayesinde, internette gördüğünüz herhangi bir videoyu veya sesi indirebilir ve cihazınızda depolayabilirsiniz.

Peki, Freemake aracının artıları ve eksileri neler? Gelin, birlikte inceleyelim.

mp3 dönüştürücü freemake

Artıları

 • Tamamen ücretsiz.
 • 500’den fazla formatta dönüştürme işlemi gerçekleştirebiliyor.
 • 50 farklı platformu destekliyor.
 • Klip kesme ve birleştirme gibi özelliklere sahip.
 • 100 milyondan fazla kişi kullanıyor.

Eksileri

 • Bol miktarda reklam içeriyor.
 • Sitenin Türkçe çevirisi kafa karıştırıcı.
 • Sadece Windows bilgisayarlar için bulunuyor.
 • Freemake’in uygulama sürümü, kafa karıştırıcı bir kullanıma sahip.

Freemake Video Dönüştürücü aracının artıları ve eksilerinden kısaca bahsettik. Peki, bu araç için bir alternatif arıyorsanız ne yapmalısınız? Merak etmeyin, tek yapmanız gereken bu yazıyı okumaya devam etmek! Bir sonraki bölümde, MP3 dönüştürücü Freemake yerine kullanabileceğiniz 5 farklı araçtan bahsedeceğiz.

Bölüm 2. Freemake’e Alternatif Olabilecek 5 Farklı Araç

Her ne kadar Freemake oldukça kaliteli bir video indirme ve dönüştürme aracı olsa da kullanıcıların kullanımını olumsuz etkileyebilecek önemli eksiler barındırıyor. Bu nedenle, bazı kullanıcılar MP3 dönüştürücü Freemake uygulaması için çeşitli alternatifler aramaya başladılar. Bu bölümde, bu konuda sizlere yardımcı olmak adına tam 5 farklı MP4 dönüştürücü Freemake alternatifinden bahsedeceğiz. Böylece Freemake video indir işlemi için alternatif bir araç kullanabileceksiniz.

Snaptube

Yıllardır bu alanda kullanıcılara hizmet veren Snaptube, 300 milyondan fazla kullanıcısı ile video indirme ve dönüştürme araçları arasında zirvenin ilk sıralarında kendini yer bulmayı başarıyor. Video indirme ve dönüştürme işlemlerinden çok daha fazlasını yapabilen bu eşsiz araç sayesinde bu iki konu başta olmak üzere çoğu ihtiyacınızı karşılayabileceksiniz. Snaptube hakkında daha detaylı bilgiyi, bir sonraki bölümde bulabilirsiniz.

Tubidy

Snaptube gibi uzun yıllardır bu piyasada bulunan Tubidy de başarısını kanıtlamış ve birçok kullanıcının video indirme veya dönüştürme gibi çeşitli işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlamış bir araç olarak öne çıkıyor. Ücretsiz ve kolay bir şekilde kullanabileceğiniz Tubidy ile birçok farklı platformdan, birçok farklı formatta video indirebilir veya dönüştürebilirsiniz.

SaveFrom

Pek fazla sayıda platform desteklemese de ücretsiz bir şekilde video indirme ve dönüştürme işlemi yapmanıza olanak sağlayan SaveFrom, basit bir kullanım arıyorsanız tercih edebileceğiniz video indirme ve dönüştürme sitelerinin başında geliyor.

Y2Mate

Y2Mate’in adına baktığınızda sadece YouTube’u desteklediğini sanabilirsiniz ancak bu araç, YouTube gibi birçok farklı popüler platformu da destekliyor. Kolayca kullanabileceğiniz Y2Mate ile saniyeler içinde video dönüştürebilir ve indirebilirsiniz.

Vidmate

Sadece Android cihazlarda bulunan Vidmate ile güvenli ve hızlı bir şekilde MP3-MP4 indirebilir veya dönüştürebilirsiniz. Eğer video dönüştürme veya indirme işlemleriniz için bir uygulama arıyorsanız, Vidmate’e göz atabilirsiniz.

Bölüm 3. Snaptube’un Özelliklerine Yakından Bakış

Snaptube’un listemizin ilk sıralarında bulunuyor olması, kesinlikle bir tesadüf değil. Kalitesi ve güvenilirliği konusunda insanların aklında herhangi bir soru işareti bırakmayan Snaptube, video dönüştürme ve indirme gibi işlemleriniz için kullanabileceğiniz en iyi Freemake alternatifi uygulamalardan birisi olarak öne çıkıyor. Peki, Snaptube’u bu kadar iyi bir uygulama yapan şeyler ne? Hemen aşağıya bakarak, Snaptube’un en iyi özelliklerini görebilir ve neden 300 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğunu biraz daha iyi anlayabilirsiniz.

freemake video indir

Ücretsiz İndir
 • 4K çözünürlükte dahi video indirebilir.
 • Reklam içermez.
 • Twitter, Facebook, Instagram gibi 50’den fazla popüler platformu destekler.
 • Uygulamaya entegre oynatıcısı bulunur. İstediğiniz videoyu, uygulamayı kullanarak izleyebilirsiniz.
 • Çalma listesi oluşturmanıza izin verir.
 • Tek tuşla bir çalma listesindeki bütün videoları veya şarkıları indirebilirsiniz.
 • Sınırsız ve hızlı indirme işlemi yapabilir.
 • Tamamen ücretsiz!

Yukarıdaki özellikler ve çok daha fazlası, sadece birkaç adım uzağınızda bulunuyor! Hemen aşağıdaki rehbere göz atarak Android cihazınıza Snaptube’u kurabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Adım 1. Snaptube’un kurulum dosyasını indirin ve çalıştırın.

Snaptube’un kurulum dosyasını (APK), uygulamanın internet sitesini ziyaret ederek bulabilir ve kolaylıkla indirebilirsiniz.

İndirdiğiniz dosyayı çalıştırıp, ekrandaki yönergeleri uygulayarak da kurulum işlemini oldukça kısa bir sürede tamamlayabilirsiniz.

Adım 2. İndirmek veya dönüştürmek istediğiniz videonun bağlantısını kopyalayın.

Video bağlantı kopyalama işlemi, oldukça kolay bir işlemdir. Genellikle videonun alt kısmında bulunan “Paylaş” butonuna basabilir ve ekranda beliren “Bağlantıyı Kopyala” butonuna tıklayarak videonun bağlantısını kopyalayabilirsiniz.

mp4 dönüştürücü freemake

Adım 3. Kopyaladığınız bağlantıyı, Snaptube’u kullanarak aratın.

Snaptube’u çalıştırın ve uygulamanın ana sayfasında bulunan arama motoruna, kopyaladığınız bağlantıyı yapıştırın ve aratın.

mp4 dönüştürücü freemake

Adım 4. İstediğiniz çözünürlük ve kaliteyi seçerek indirme işlemini başlatın.

Snaptube’un sizlere sunduğu geniş çözünürlük ve kalite seçeneklerinden bir çift seçerek indirme işlemini başlatabilirsiniz.

Bölüm 4. Sıkça Sorulan Sorular

Snaptube’un desteklediği video çözünürlükleri neler?

Snaptube; öncelikle 144P, 720P, 1080P, 2K HD ve 4K HD başta olmak üzere birçok farklı video çözünürlüğünde indirme ve dönüştürme işlemi yapmanıza olanak sağlar.

Listedeki en iyi video dönüştürme programı hangisi?

Yazımızda da yer verdiğimiz üzere, Snaptube’un en iyi video dönüştürme programı olduğunu düşünüyoruz. Video dönüştürmeye ek olarak birçok farklı işlem yapabilen ve tamamen ücretsiz olan Snaptube’un bu konudaki bütün ihtiyaçlarınızı karşılayacağına emin olabilirsiniz.

Snaptube güvenilir mi?

Evet, Snaptube’u kullanırken herhangi bir sorun yaşayamayacağınıza emin olabilirsiniz. Sektörde uzun yıllardır bulunan Snaptube, güven konusunda herhangi bir şüphe barındırmıyor. Snaptube’u, gönül rahatlığıyla Freemake Video Dönüştürücü aracına bir alternatif olarak kullanabilirsiniz.

intern on Nov 15, 2022

Categories