19 Mayıs, gençlerin bayramı olarak hafızalarımızda yer almaktadır. Atatürk’ü anmak ve gençliğe verilen değeri göstermek adına kutlamalar yapılmaktadır. Kutlamalar esnasında marşlar söylenerek ve Atatürk’ü anarak milli değerlerimizi gururla sergileme imkanına kavuşulmaktadır. 19 Mayıs video indir işlemi yapmanız için listeledik. İçerisinde yer alan listede 19 Mayıs şarkısı olarak oluşturulan bu parçalar değerli sanatçı kadrosuyla yapılmıştır.

En İyi Video İndirme Programı Hangisidir?

19 Mayıs Video İndir seçeneklerinden faydalanmak için Snaptube uygulamasını tercih edin. İndirmesi ve kullanması ücretsiz olan uygulama içerisinde kullanıcı dostu arayüzü sayesinde 19 Mayıs şarkısı indirebilirsiniz. 

19 mayıs kısa video indir
Ücretsiz İndir

Uygulamayı yükledikten sonra istediğiniz platformu seçerek aratma bölümüne indirmek istediğiniz videoyu bulun. İndirme seçeneğine gelerek istediğiniz kalitede video indirin. Video indirme esnasında ses dosyası olarak da indirebilirsiniz.

Aşağıdaki 19 Mayıs videolarının tümünün Snaptube’dan indirilmesi mümkündür. 

19 Mayıs Müzikleri Listesi 

1- Kıraç 19 Mayıs Marşı – Kıraç 

19 Mayıs Marşı ünlü sanatçımız Kıraç yorumuyla milli duyguyu oldukça fazla yansıtmıştır. Bu duyguyu sizler de yaşamanız için ilk listede onu paylaşıyoruz.

2- 19 Mayıs Marşı – Mithat Güven

19 Mayıs kısa video indir seçeneğini arayanlar için Mithat Güven seslendirdiği bu marş ilk sırada yer almaktadır.

3- 19 Mayıs Marşı – Muammer Sun Korosu

19 Mayıs Marşı Muammer Sun Korosu farkıyla dinleyebilirsiniz. Koro halinde dinlemek isteyenler vazgeçilmeyecek 19 Mayıs Video olarak listemizde bulunuyor.

4- Kalmasın Gözün Arkanda – 19 Mayıs Marşı- Ali Altay

19 Mayıs Milli Günü için hazırlanan marşı içerisinde özgürlük, emanet, umut, gençlik üzerine yazılan marş duygusunu mükemmel şeklinde yansıtan Ali Altay mesajıyla birlikte günü anmamızı sağlıyor.

5- 19 Mayıs Marşı – Umut Ünal

19 Mayıs Marşı Umut Ünal yorumuyla farklı renk katarak seslendirmiştir.19 Mayıs kısa video arayanlar için sayfamızda yer bulmuştur.

6- 19 Mayıs Marşı Iraz Elif &Çağrı Manas& Kıraç

Bugünü kutlamak amacıyla değerli sanatçımız Kıraç çocuklarla birlikte marşa farklı yorum katmıştır. 

7- 19 Mayıs Fon Müzikleri Orataryo ve Şiir Alt Yapısı

19 Mayıs fon müzikleri oldukça fazla kişiyi duygusal olarak etkilemektedir. Şiir alt yapısıyla birlikte özel günlerde söylenen fon müziğine erişebilirsiniz.

8- 19 Mayıs Gençlik Marşı Fon Müziği

İnternette aratılan 19 Mayıs’la ilgili fon müzikleri bulunmaktadır. 19 Mayıs Video listemizde en iyi kalitede olan 19 Mayıs gençlik marşına erişebilirsiniz.

9- 19 Mayıs Gençlik Marşı

19 Mayıs denilince akla gelen marşlardan biri de Gençlik Marşıdır. Beylikdüzü Belediyesi tarafından hazırlanan videoyla birlikte milli mücadele vurgusunun görüntüleri de yer almaktadır.

10- 19 Mayıs Kısa Video

19 Mayıs video indir seçeneğiyle telefonunuza indirip paylaşımlarını yapabileceğiniz kutlama videosudur. Kurumuz Atatürk’ü andığımız video olarak indirme sağlayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

19 Mayıs’ta Ne Oldu?

19 Mayıs, Türk Kurtuluş Savaşı’nın başladığı gün olarak anılmaktadır. Atatürk ülkemizden düşmanları defetmek amacıyla Samsun’a vapurla çıkmıştır. Halkı birlik haline getirerek düşmana karşı başarılı bir şekilde mücadele etmiştir. Atatürk her zaman gençliğe karşı umudu ve sözleri olmuştur. Yaşanan zaferi gençliğe armağan ederek özel gün olmasını sağlamıştır. 19 Mayıs günü Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak her yıl kutlanmaktadır. 

19 Mayıs Önemi Nedir?

19 Mayıs önemi Millî Mücadele’nin önemini göstermektedir. Türk halkını birleştiren gün olarak yerini alır. Türk milleti savaşlardan dolayı oldukça yıpranarak işgal altına alınan yerleri bulunuyordu. Atatürk yıpranan halka karşı Samsun’a yola çıkarak tekrardan toplamıştır. Düşmanlara karşı hareket sağlayarak büyük zafer elde etmiştir. Bu yüzden dolayı gelecek nesillere ve gençliğe umudu aşılayacak gün olarak armağanda bulunmuştur. Gençliğe büyük değer veren Atatürk, mesajlarıyla birlikte milli gücü sağlamıştır.

19 Mayıs Atatürk Sözleri ve Mesajları Neler?

19 Mayıs Atatürk sözleri geleceğe mesaj veren ve Türk gençliğinin motivesini sağlayacak şekilde yer almaktadır. En sevilen Atatürk sözleri listesi;
Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz. (Mustafa Kemal ATATÜRK)
Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti’ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. 
Gençler! Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler! Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum!
Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

19 Mayıs Mesajları olarak;
Vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitleri rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.
19 Mayıs yeni Türkiye’nin ve Atatürk’ün doğum günüdür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.
Ey Türk Gençliği vazifelerini unutma bayramını da doya doya kutla. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.
19 Mayıs ulusal egemenliğin başlangıç günüdür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.
19 Mayıs, Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ataşenin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 Mayıs Neden Kırmızı Renklidir?

19 Mayıs kutlamalarında kıyafetler genellikle beyaz olarak seçilmektedir. Ancak kıyafetlerle birlikte Türk Bayrağı renk uyumluluğunu sağlamak adına kırmızı renkli kıyafetler seçilebilmektedir. 

intern on Feb 21, 2023

Categories