İnternette dolaşırken denk geldiğiniz bir videoyu cihazınıza depolamak istediğinizde ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Merak etmeyin, bu yazıda öğreneceksiniz!

Herhangi bir videoyu cihazınıza kaydetmenin en efektif yolu, o videoyu herhangi bir formata dönüştürüp, indirmektir. Mesela, Twitter’da gezinirken oldukça komik bir videoya denk geldiğinizi düşünün. Bu videoyu, videoyu dönüştür özelliği bulunan bir MP4 dönüştürme aracı kullanarak MP4 formatına dönüştürebilir (videolar genelde MP4 formatında olsa dahi, o videoları dönüştürmeden indiremezsiniz.) ve cihazınıza depolamak için indirebilirsiniz.

Peki, bu işlemi gerçekleştirmek için hangi aracı kullanmalısınız? Bu sorunun cevabını, bir sonraki bölümde bulabilirsiniz!

Bölüm 1. Video Dönüştürmek için Dönüştürücü Kullanmanın Artıları ve Eksileri

Videoya dönüştürme işlemi için videoyu dönüştür özelliği olan bir MP4 dönüştürme aracı kullanmanız gerektiğinden bir önceki kısımda bahsetmiştik. Peki, bu araçları kullanmanın avantajları ve dezavantajlı bulunuyor mu? Tabii ki bulunuyor. Her durumda olduğu gibi bu durumda da çeşitli pozitif ve negatif özelliklerin söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Şimdi, gelin ve video dönüştürücü kullanmanın artıları ve eksilerine göz atalım.

Artılar

 • İstediğiniz videoyu cihazınıza indirebilir ve depolayabilirsiniz.
 • Dönüştürme ve indirme işlemi genellikle oldukça kısa sürede gerçekleşir.
 • Çoğu video dönüştürücü, sınırsız miktarda dönüştürme yapmanıza olanak sağlar.
 • Bu araçlar sayesinde, bir videoyu cihazınıza kaydetmek için eski zamanlardaki gibi uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Eksiler

 • Kaliteli olan dönüştürücü uygulamaların çoğu, belli bir ücret ödemenizi gerektiriyor.
 • Bazı dönüştürücü uygulamalar, kötü amaçlı yazılımlar içerebilir ve bu yazılımlar da cihazınıza zarar verebilir.
 • Ücretsiz olan video dönüştürme araçlarının çoğu çok fazla sayıda reklam barındırıyor.

Gördüğünüz gibi video dönüştürme araçlarının da birçok artısı ve eksisi bulunabiliyor. Ancak burada bahsettiğimiz eksilerin tamamını yok sayan bir araç bulunuyor: Snaptube!

Snaptube hakkında daha detaylı bilgi için lütfen bir sonraki bölüme göz atın.

Bölüm 2. Snaptube’u Diğerlerinden Ayıran Şey: Snaptube’un Özellikleri

Piyasadaki en iyi ücretsiz MP4 dönüştürme özelliğine sahip olan Snaptube, yukarıda bahsettiğimiz ve “eksi” olarak tabir edilen hiçbir özelliği bünyesinde barındırmıyor. Aksine, yukarıdaki “artı” özelliklerden çok daha fazla pozitifi özelliğe sahip olarak, bütün rakiplerini oldukça geride bırakmayı başarıyor. Videoyu dönüştür özelliği sayesinde her türlü videoyu dönüştürebilen ve indirebilen Snaptube aracılığıyla, sadece birkaç dakika içinde en sevdiğiniz videoları Android cihazınıza depolayabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilir, çevrimdışı bir şekilde izleyebilirsiniz.

videoya dönüştürme

Ücretsiz İndir

Peki, Snaptube’u bu kadar özel yapan ne? Gelin, bu eşsiz uygulamanın özelliklerine biraz daha yakından bakalım.

 • 50’den farklı platformda videoya dönüştürme işlemi yapabilir.
 • 4K çözünürlük de dahil olmak üzere oldukça geniş bir çözünürlük yelpazesine sahip.
 • Herhangi bir reklam veya kötü amaçlı yazılım içermez.
 • Tamamen ücretsizdir.
 • Otomatik gece modu özelliğiyle gözlerinizi zararlı ışıklardan korur.
 • Uygulamaya entegreli oynatıcısı sayesinde, indirdiğiniz videoları uygulamadan çıkış yapmadan oynatmanıza olanak sağlar.
 • Resim içinde resim özelliği ile işinizle ilgilenmeye devam ederken Snaptube’u kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki özellikler dışında daha birçok farklı özelliği bulunan Snaptube’u tamamen ücretsiz bir şekilde denemek ve hemen kullanmaya başlamak için bir sonraki bölümdeki kılavuza göz atmanız yeterli!

Bölüm 3. Snaptube Kurulum ve Kullanım Kılavuzu

Snaptube’u kurmak ve onu kullanarak ilk videoya dönüştürme işleminizi gerçekleştirmeniz sadece birkaç dakikanızı alacak! Bir video dönüştürücü programsız olmamasına rağmen oldukça kolay bir kuruluma ve kullanıma sahip olan Snaptube’un videoyu dönüştür özelliği sayesinde, sadece 4 basit adımı uygulayarak video dönüştürme ve indirme işlemi yapabilirsiniz. İşte, o 4 basit adım!

Adım 1. Kurulum için gerekli APK dosyasını indirin ve çalıştırın.

Snaptube’un kurulumu için bir APK dosyasına ihtiyacınız var. Android cihazların kurulum dosyası olarak da bilinen APK dosyasını, Snaptube’un internet sitesini ziyaret ettiğinizde karşınızda beliren “İndir” butonuna basarak indirebilirsiniz.

Dosyayı indirdikten sonra, dosyanın üstüne iki kere dokunun ve kurulumu başlatın. Kurulum işlemini tamamlamak için ekranda beliren yönergeleri uygulamanız yeterli olacaktır. Eğer kurulum öncesinde bir hata ile karşılaşırsanız, yine ekrandaki yönergeleri uygulayarak kuruluma kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Adım 2. Snaptube’u kullanarak dönüştürmek istediğiniz videoyu açın ve video bağlantısını kopyalayın.

Snaptube aracılığıyla dönüştürmek ve indirmek istediğiniz videoyu açtıktan sonra videonun alt kısmına gelin ve sırasıyla Paylaş >> Bağlantıyı Kopyala adımlarını uygulayarak videonun bağlantısını kopyalayın.

videoya dönüştürme

Not: Bağlantıyı kopyalama adımları her platform için birebir aynı olmasa da platformların çok büyük bir kısmı için oldukça benzerdir.

Adım 3. Snaptube’u açın ve bağlantıyı kullanarak bir arama yapın.

Kopyaladığınız bağlantıyı, bu adımda kullanacaksınız. Öncelikle, Snaptube’u açın ve daha önce kopyalamış olduğunuz video bağlantısını, uygulamanın ana sayfasındaki arama motoruna yapıştırın ve aratın.

videoya dönüştürme

Adım 4. İndirmeyi başlatmak için gerekli seçimleri gerçekleştirin.

Video dönüştürme işlemini tamamlamak için format olarak MP4’ü seçebilirsiniz. Kalite olarak ise Snaptube’un sizlere sunduğu geniş kalite seçeneklerinden birisini seçebilir ve indirmeyi başlatabilirsiniz.

Bölüm 4. Snaptube ve Video Dönüştürme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Video dönüştürme nedir?

Video dönüştürme, aslında video indirme ile çok benzer bir konsepttir. Kısacası, bir videoyu çeşitli formatlara dönüştürebilirsiniz. Mesela, bir videoyu MP3’e dönüştürerek videodaki görüntülerden kurtulabilir ve videoyu sadece ses dosyası olarak kullanabilirsiniz. Snaptube gibi çeşitli video dönüştürme araçları da tam olarak bunu yapıyor. Bir medya dosyasını, başka bir formata dönüştürüyor.

Bir videonun formatını nasıl değiştirebilirim?

Video dönüştürme işlemini, video dönüştürücü programsız olarak da bilinen ve herhangi bir kurulum gerektirmeyen video dönüştürme araçları veya kurulum yapmanızı gerektiren video dönüştürme araçları ile gerçekleştirebilirsiniz.

Videolar, hangi formatlara dönüştürülebilir?

Videolar, kullandığınız dönüştürücünün desteklediği her türlü formata dönüştürülebilir. Mesela Snaptube, MP4 ve MP3 formatlarında dönüştürme yapmayı destekliyor.

on Nov 23, 2022

Categories