TikTok’un popülerliğini tartışmaya gerek yok. Uygulama, çok kısa sürede sosyal medyanın devlerine yaklaşmayı ve hatta, bazılarını geride bırakmayı dahi başardı. Peki, daha sade bir TikTok kullanma deneyimi yaşamak ister miydiniz? Eğer bu soruya “Evet!” cevabını verdiyseniz, bugünkü yazımıza bayılacaksınız! Son yıllarda çoğu uygulamanın yanında görmeye alıştığımız “lite” kelimesi, kısacası “sadelik” demek. Facebook veya Instagram gibi uygulamaların daha sade, sistem yormayan versiyonlarının da adlarında görebileceğiniz bu kelime, TikTok’un sadeleştirilmiş sürümünün, yani TikTok Lite uygulamasının da adında bulunuyor.

Bugünkü yazımızı okuyarak “TikTok Lite nedir?” sorusunun cevabını öğrenebilir ve TikTok Lite indir işlemi yapıp yapmama konusunda bir fikir sahibi olabilirsiniz. O halde, lafı çok uzatmadan bir sonraki bölüme geçelim.

Bölüm 1. TikTok Lite’ı Yakından Tanıyalım: Neden Herkes Bu Uygulamadan Bahsediyor?

Bizlere oldukça fazla sayıda gelen “TikTok Lite nedir?” sorusunun cevabını, bu bölümde bulabilirsiniz. TikTok Lite’ın, TikTok ile birebir aynı bir uygulama olduğunu söylersek yanılmış olmayız. Normal TikTok’ta yapabileceğiniz gibi TikTok Lite’ı da kullanarak her türlü TikTok videosunu izleyebilir veya kendi TikTok videolarınızı oluşturabilirsiniz. Genel olarak TikTok’tan daha “sade” bir altyapıya sahip olan TikTok Lite, telefonu TikTok’u desteklemeyen veya telefonunda normal TikTok için yeterli kapasite olmayan kullanıcıların tercih ettiği bir Tikok sürümü olarak öne çıkıyor.

tiktok lite

Bölüm 2. TikTok Lite’ı İndirmeli Misiniz?

Peki, TikTok Lite indirme işlemi yapmalı mısınız? Aslında bu sorunun cevabı, tamamen sizin tercihinize bağlı diyebiliriz. Eğer daha sade ve sisteminizi yormayan bir TikTok sürümü kullanmak istiyorsanız, TikTok Lite indir işlemi yapabilir ve normal TikTok uygulaması yerine TikTok Lite uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz. Buna ek olarak, kullandığınız cihazda hafıza sıkıntıları yaşıyorsanız da TikTok Lite’ı tercih etmeniz oldukça yerinde bir karar olacaktır.

Bölüm 3. TikTok Lite’da Bulduğunuz Videoları Kolayca İndirin: Snaptube

TikTok’un Lite veya normal sürümünü kullanan ve denk geldikleri TikTok videolarını indirmek isteyen çoğu kullanıcı, bu videoları indirebilecek kaliteli araçların varlığından haberdar değil. Ancak Snaptube’u kullanarak TikTok Lite’da denk geldiğiniz her türlü TikTok videosunu, son derece güvenli, kolay ve tamamen ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

TikTok Lite giriş işlemi yapmanıza dahi gerek kalmadan, tamamen Snaptube’u kullanarak TikTok’ta gezinebilir ve hiçbir şekilde kişisel bilgi paylaşmadan TikTok indirebilmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca, Snaptube ile 50’den farklı platformdan MP3 ve MP4 formatlarında medya dosyası indirebilmeniz de mümkün. Yani bu müthiş uygulamayı, TikTok indirme dışındaki işlemleriniz için de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

tiktok lite

Ücretsiz İndir

İngilizce tabirle adeta “all-in-one” bir uygulama olan Snaptube’u nasıl kurabileceğinizi ve kullanabileceğinizi merak ediyorsanız, aşağıdaki kılavuzdaki adımları takip edebilirsiniz.

Adım 1. Snaptube TikTok İndirici’yi Android telefonunuza kurun.

Android telefonunuza Snaptube’u kurmak için uygulamanın sitesinde bulunan APK dosyasını indirebilir ve çalıştırabilirsiniz.
Eğer daha önce hiç APK dosyası kurmadıysanız, kurulumdan önce beliren uyarıdaki adımları takip etmeyi ve cihazınıza gerekli izinleri vermeyi unutmayın.

Adım 2. Telefonunuzda bulunan TikTok Lite’ı çalıştırın ve indirmek istediğiniz TikTok videosunu açın.

TikTok Lite giriş işleminizi gerçekleştirdikten sonra uygulamada gezinmeye başlayın ve indirmek istediğiniz videoyu açın. Bir sonraki adım için videonun bağlantısını kopyalamalısınız. Bunu, videonun sağ altındaki ok işaretine bastıktan sonra ekranda belirecek olan “Bağlantıyı Kopyala” seçeneğini seçerek gerçekleştirebilirsiniz.

tiktok lite

Adım 3. Snaptube TikTok İndirici’yi açın ve indirmek istediğiniz TikTok’un bağlantısını aratın.

İndirmek istediğiniz TikTok videolarının bağlantısını sadece saniyeler içinde Snaptube ile aratabilir ve indirme adımına geçebilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek için, bir önceki adımda kopyaladığınız bağlantıyı Snaptube’un arama kısmına yapıştırmanız ve arama simgesine dokunmanız yeterli olacaktır.

tiktok lite

Adım 4. Snaptube TikTok İndirici’yi kullanarak TikTok indirmeye başlayın.

Snaptube TikTok İndirici’yi kullanarak TikTok indirmek için sarı renkteki indirme simgesine dokunabilirsiniz. Simgeye dokunduktan sonra ekranda çeşitli formatların ve çözünürlüklerin belirdiğini göreceksiniz. Bu seçeneklerden herhangi birini seçerek indirmeyi başlatabilirsiniz.

Bölüm 4. SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

TikTok Lite’ı kullanmak için herhangi bir ücret ödemem gerekiyor mu?

Hayır, TikTok Lite’ı tamamen ücretsiz bir şekilde Android veya iOS cihazınıza kurabilir ve kullanabilirsiniz. Ne uygulamayı kurarken ne de uygulamayı kullanırken herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez.

TikTok Lite’ı nasıl indirebilirim?

TikTok Lite’ı indirmek için tıpkı normal TikTok uygulamasını indirirken yaptığınız gibi, Google Play Store’u veya Apple Store’u açın ve “TikTok Lite indir” şeklinde bir arama yapın. Yaptığınız arama sonucunda uygulamanın ekranda belirdiğini göreceksiniz.

TikTok Lite’ı kullanmak için indirmek zorunda mıyım?

Evet, uygulamayı kullanmak için indirmek zorundasınız. Uygulamayı indirdikten sonra TikTok Lite giriş işlemi yapabilir ve TikTok Lite’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

intern on Dec 15, 2022

Categories