TikTok, yaklaşık son 2 senenin en popüler sosyal medya platformu olarak varlığını sürdürmeye devam ediyor. Musical.ly platformunun bir devamı olarak da nitelendirebileceğimiz TikTok platformu, o kadar kısa bir sürede büyümeyi başardı ki Facebook ve Instagram gibi platformlar da onun büyümesini örnek aldı ve kendi platformlarına TikTok’taki özelliklere benzer özellikler getirmeye başladılar. Sizler de bu eşsiz platforma giriş yapmak fakat bu girişi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, doğru adrestesiniz! Bu yazıda, nasıl TikTok indir ve TikTok yükle işlemi yapabileceğinizi öğreneceksiniz.

Bölüm 1. TikTok’u İndirebileceğiniz 5 Farklı Platform

TikTok indir işlemi için birçok farklı platform bulunuyor. Her ne kadar TikTok’u kullanmak için uygulamaya tam olarak ihtiyacınız olmasa da TikTok uygulaması, birçok güzel özelliği içinde barındırıyor ve kullanımı oldukça kolaylaştırıyor. Bu nedenle bu bölümde, TikTok yükleme işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz 5 farklı platformu sizlere tanıtmak istiyoruz.

Google Play Store

Bütün Android cihazlarda yüklü bir şekilde gelen Google Play Store, Android cihazlara yapacağınız her türlü yüklemeyi gerçekleştirebileceğiniz bir yer. Buna, TikTok yükleme işlemi de dahil. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra yukarıdaki arama bölümüne “TikTok yükle” yazabilir ve ekranda beliren TikTok uygulamasının yanındaki yükleme işaretine dokunarak, çok kolay bir şekilde TikTok yükleme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Apple Store

iOS cihazların Google Play Store’u olan Apple Store’da her türlü iOS uygulamasını bulabilirsiniz. Google Play Store ile tamamen aynı mantıkla çalışan Apple Store’u kullanarak TikTok yükle işlemi yapmak için tek yapmanız gereken şey, yukarıdaki arama bölümüne “TikTok” yazmak ve karşınıza çıkan ekrandaki TikTok uygulamasının yanındaki indirme simgesine dokunmak. İşte bu kadar!

Tamindir

Genellikle teknoloji ile alakalı uygulamaları bulabileceğiniz bir site olan Tamindir, TikTok da dahil olmak üzere birçok farklı uygulamanın APK dosyalarını barındırıyor. Siteyi ziyaret ederek, mevcut olan her platform için TikTok’u indirebilirsiniz.

Softonic

Tamindir’e oldukça benzeyen bir site olan Softonic’i kullanarak TikTok ve onun farklı versiyonlarını indirebilirsiniz. Sitede; Windows, iOS ve Android gibi birçok farklı platformun uygulamalarını ve programlarını bulabilirsiniz.

Uptodown

TikTok indir APK işlemi için en iyi seçeneklerden birisi olarak öne çıkan Uptodown, özellikle APK indirmek isteyen kullanıcıların en çok tercih ettiği sitelerin başında geliyor. Sitede, birçok farklı uygulamanın ve oyunun APK dosyalarını bulabilir ve indirebilirsiniz.

Bölüm 2. TikTok İndirmeden TikTok Videoları İndirin: Snaptube

Peki, TikTok platformunu indirmeden TikTok indir işlemi yapmak mümkün mü? Belki bu sorunun cevabına şaşıracaksınız ama evet, mümkün! Snaptube uygulamasını kullanarak, TikTok’u Android cihazınıza kurmakla dahi uğraşmadan favori TikTok videolarınızı indirebilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan Snaptube, TikTok dışında birçok farklı sosyal medya platformunu da destekliyor. Tahmin edebileceğiniz üzere bu platformların başında Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medyanın devleri bulunuyor.
Snaptube, hem MP3 hem de MP4 olarak TikTok videolarını indirebilen bir uygulama. Buna ek olarak, Snaptube’u kullanmak için herhangi bir üyelik işlemiyle uğraşmanıza da gerek yok. Tek yapmanız gereken uygulamayı kurmak ve kullanmaya başlamak! Peki, bunu nasıl yapabilirsiniz? Öğrenmek için hemen aşağıya bakmanız yeterli.

tiktok indir

Ücretsiz İndir

Adım 1. Snaptube’u Android cihazınıza indirin ve kurun.

Snaptube’u indirmek için uygulamanın internet sitesini ziyaret etmelisiniz. İnternet sitesinin ana sayfasında bulunan indirme butonuna dokunarak, Snaptube’u telefonunuza indirebilir ve indirmiş olduğunuz APK dosyasını çalıştırarak, uygulamanın kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Adım 2. İndirmek istediğiniz TikTok videosunu bulun ve videonun bağlantısını kopyalayın.

İndireceğiniz TikTok videosunu bulmak için TikTok’un internet sitesini açabilir ve sitede gezinerek, bir video bulabilirsiniz.

Bilgisayarda: Bulduğunuz videonun bağlantısını kopyalamak için videoyu açın ve sağ tarafta bulunan “Bağlantıyı Kopyala” seçeneğine dokunun.

Mobilde: TikTok’un internet sitesini açtıktan sonra bir video seçin. Seçtiğiniz videonun sağ kısmında bulunan ok işaretine dokunun ve daha sonra ekranda beliren “Bağlantıyı Kopyala” seçeneğini seçin. Böylece, videonun bağlantısını kopyalayabilirsiniz.

tiktok indir

Adım 3. Snaptube’u açın ve kopyaladığınız bağlantıyı aratın.

Uygulamayı çalıştırdıktan sonra uygulamanın ana sayfasındaki arama bölümünü göreceksiniz. Kopyalamış olduğunuz bağlantıyı bu bölüme yapıştırın ve aratın.

tiktok indir

Adım 4. İndirme düğmesine dokunun ve istediğiniz kalite-format çiftinden birini seçin.

Videoyu indirmek için sağ alt kısımda beliren indirme simgesine dokunun. Daha sonra, birçok farklı format ve kalite çiftinin belirdiğini göreceksiniz. Bu seçeneklerden istediğiniz birine dokunun ve indirmeyi başlatın.

Bölüm 3. Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

TikTok’un en güncel sürümünü nereden indirebilirim?

TikTok’un en güncel sürümünü çıktığı anda indirmek için Google Play Store ve Apple Store’u kullanmanızı tavsiye ederiz. Listedeki diğer sitelerde de TikTok’un güncel sürümünü bulabilirsiniz ama güncel sürümün bu sitelere eklenmesi, biraz zaman alabilir. Bu nedenle, TikTok indir APK işlemi yapmak için listenin ilk iki sırasındaki platformları tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Televizyona TikTok indirebilir miyim?

Eğer Android işletim sistemine sahip bir akıllı televizyonunuz varsa, televizyona TikTok indirme şansınız bulunuyor.

Ücretsiz olarak nasıl TikTok indirebilirim?

Ücretsiz TikTok indir işlemi yapmak için Snaptube uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulamanın kurulum ve kullanım şeması, bir önceki bölümde bulunuyor.

intern on Dec 11, 2022

Categories