Genellikle sadece mobil bir uygulama olarak bilinen TikTok, aslında internet sitesi aracılığıyla da kullanabileceğiniz bir platform. Evet, TikTok’un internet sitesine giderek tıpkı TikTok uygulamasındaki gibi milyonlarca farklı TikTok videosunu izleyebilirsiniz. Ancak tabii ki de TikTok’un internet sitesi ile TikTok uygulaması bazı farklı özelliklere sahip. Mesela, TikTok’un web versiyonunu kullanarak herhangi bir TikTok videosu kaydedemiyor veya direkt olarak TikTok videoları indiremiyorsunuz.

Bugünkü yazımızda, TikTok’u (Android veya iOS sürümü) bilgisayarınıza indirebileceğiniz 5 farklı platformu ve Android cihazlarda TikTok indirmenin en kolay yöntemlerinden birini sunan Snaptube’u sizlere tanıtacağız. Bahsedeceğimiz internet siteleri sayesinde kolayca TikTok indir PC işlemi yapabilecek ve TikTok PC indirme araması yapmaktan kurtulacaksınız.

Bölüm 1. TikTok’u İndirmek için Kullanabileceğiniz 5 Farklı Platform

TikTok’un Android veya iOS sürümünü bilgisayarınıza indirmenin çeşitli sebepleri olabilir. Mesela, mobil cihazlarınızda herhangi bir indirme yapamadığınız durumlarda, bilgisayarınıza indirdiğiniz bu dosyaları telefonunuza atarak uygulamanın kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Bu gibi durumlarda sizlere yardımcı olacak 5 farklı TikTok PC indirme sitesini hemen aşağıda bulabilirsiniz. Bu siteler aracılığıyla TikTok indir PC işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Softonic

Bilgisayarlar ve mobil cihazlar için binlerce farklı uygulamaya ev sahipliği yapan Softonic, aynı zamanda TikTok’un Android ve iOS sürümlerini de bulabileceğiniz bir internet sitesi. Bu internet sitesinden TikTok PC indirme işlemi yapabilirsiniz.

Tamindir

Türk kullanıcıların en çok ziyaret ettiği uygulama indirme sitelerinin başında gelen Tamindir sitesi sayesinde en popüler platformlardan birisi olan TikTok’u kolaylıkla indirebilirsiniz.

BlueStacks

Farklı bir site olan BlueStacks, aslında bir uygulama indirme sitesi değil. Bir Android emülatörü olan BlueStacks uygulaması, bilgisayarınızı adeta bir Android cihaza çevirmenizi sağlıyor. Uygulamayı kurduktan sonra tıpkı bir Android cihaz kullanıyormuşsunuz gibi her türlü işlemi yapabilirsiniz. Evet, bu işlemlere TikTok kullanmak da dahil. Bilgisayar TikTok indir işlemi sonucunda indireceğiniz TikTok uygulamasını BlueStacks’e kurabilir ve Android cihazda TikTok kullanma deneyimini bilgisayarda yaşayabilirsiniz.

MemuPlay

Listemizdeki bir diğer Android emulatörü olan MemuPlay, tıpkı BlueStacks gibi çalışıyor. Tamamen ücretsiz olan bu araç, bilgisayarınızı Android cihaz olarak kullanmak için en iyi seçeneklerden birisi olarak çıkıyor. TikTok PC indir işlemi yaparak TikTok’un Android sürümünü, MemuPlay emülatörü sayesinde kullanabilirsiniz.

Uptodown

Özellikle Android kullanıcılarının favorisi Uptodown, her türlü uygulamayı bulabileceğiniz internet sitelerinin başında geliyor. Bu site aracılığıyla Android cihazlar için TikTok da dahil olmak üzere binlerce farklı uygulama indirebilirsiniz.

Bölüm 2. Android için Snaptube: En İyi TikTok İndirme Aracı

Android cihazınıza kuracağınız TikTok uygulamasında denk geldiğiniz TikTok videolarını en kolay şekilde indirebilecek bir araç arıyorsanız, kesinlikle Snaptube’a göz atmalısınız. Tamamen ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz bu aracı kullanarak, TikTok PC indir işlemi yaparak indirdiğiniz TikTok uygulamasındaki bütün TikTok videolarını saniyeler içinde Android cihazınıza indirebilirsiniz.
Ayrıca, Snaptube birçok farklı özelliğe de ev sahipliği yapıyor. Bu özelliklerden bazıları öğrenmek için aşağıya bakmanız yeterli olacaktır.

tiktok indir pc

Ücretsiz İndir
  • Twitter, Instagram, Facebook, DailyMotion gibi en popüler platformlara ek olarak 50 farklı platformu destekler.
  • 240P-4K çözünürlükler arasında video (MP4), sunulan en yüksek bit hızında ses dosyası (MP3) indirebilir.
    Tamamen ücretsizdir ve reklam içermez.
  • Karanlık ortamlara girdiğinizde otomatik olarak devreye giren gece modu özelliği bulunur.
  • Kayan Pencereler özelliği sayesinde aynı anda iki işle uğraşmanıza olanak sağlar.
  • Uygulamaya entegreli oynatıcı ve arama motoru sayesinde en sevdiğiniz videoları vev şarkıları kolayca arayabilir ve oynatabilirsiniz.
  • Kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.
  • Filigransız TikTok videosu indirebilir.

Peki, Snaptube nasıl kurulur ve TikTok indir PC işlemi yapmak için kullanılır? Gelin, detaylı bir şekilde anlatalım.

Adım 1. APK’yı indirin ve kurun.

Snaptube APK’sını indirmek için uygulamanın web sitesine göz atabilirsiniz. Ayrıca, yukarıdaki listede bulunan TikTok PC indir işlemi yapabileceğiniz sitelerin bazılarında da Snaptube uygulamasının APK’sına denk gelme şansınız bulunuyor. APK’yı indirdikten sonra çalıştırın ve kurulumu tamamlayın.

Adım 2. TikTok’u açın ve bir video bulmak için gezinmeye başlayın.

TikTok PC indir işlemi yaparak indirdiğiniz TikTok uygulamasını açın ve uygulamada gezinin. İndirmeye karar verdiğiniz bir videoya denk geldikten sonra videonun bağlantını kopyalayarak bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

tiktok indir pc

Adım 3. Snaptube uygulamasını çalıştırın ve bağlantıyı aratın.

Kopyaladığınız TikTok bağlantısını Snaptube’un arama motorunu kullanarak aratın. İndireceğiniz videonun ön izlemesinin ekranda belirdiğini göreceksiniz.

tiktok indir pc

Adım 4. İndirmeyi başlatın.

Seçtiğiniz videoyu indirmek için aşağıda bölümde görebileceğiniz indirme butonuna basın. Daha sonra, videoyu hangi formatta ve çözünürlükte indirmek istediğinize karar verin ve seçtiğiniz format ile çözünürlüğün üstüne dokunarak indirmeyi başlatın.

Bölüm 3. Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

TikTok bilgisayarda kullanılabilir mi?

TikTok’u bilgisayarda kullanmak için iki farklı yöntem bulunuyor:
Bilgisayar TikTok indir işlemi yapabilir ve indirdiğiniz TikTok uygulamasını bir Android emülatörüne kurup, kullanabilirsiniz.
TikTok’un internet sitesi aracılığıyla TikTok’u bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

TikTok hangi ülkelerde yasak?

TikTok, çok fazla sayıda ülkede yasaklı değil. Uygulamanın yasaklı olduğu ülkelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.
Hindistan
Afganistan
Rusya (kısmi yasak)
Bu ülkeler dışında TikTok’un yasaklı olduğu herhangi bir ülke bulunmuyor.

İndirdiğim TikTok uygulamasını bilgisayarda açabilir miyim?

Hayır, indirdiğiniz TikTok uygulamasını bilgisayarda açma şansınız bulunmuyor. İndirdiğiniz uygulama, çok büyük olasılıkla bir APK dosyası olacağından dolayı dosyayı bir Android emülatörüne aktarmalı ve orada çalıştırmalısınız.

intern on Dec 15, 2022

Categories