SoundCloud uygulamasının ne kadar kaliteli bir uygulama olduğundan bahsetmemize gerek yok. Yıllardır bu piyasada bulunan ve Spotify gibi müzik dinleme uygulamalarının en iddialı rakiplerinden birisi olmayı başaran SoundCloud’ın önümüzdeki yıllarda da başarısını sürdürmeye devam edeceğini öngörebiliriz.

Bu yazımızda ise SoundCloud’ın müzik dinleme tarafını bir kenara bırakıp, müzik indirme tarafına yöneleceğiz. Müzik dinleme konusunda iyi olan bu araç, müzik indirme konusunda ise kullanıcılarına çeşitli sorunlar çıkartabiliyor. Mesela SoundCloud mp3 indirme işlemi yapmak için uygulamanın ücretli sürümünü kullanmak zorundasınız. Tabii, ücretsiz bir şekilde de SoundCloud müzik indirme işlemi yapma şansınız bulunuyor ancak bu işlemi sadece yayımladığı şarkısını indirmenize izin veren sanatçıların şarkılarında yapabiliyorsunuz.

Böyle durumlarla uğraşmak istemeyen kullanıcılar, müzik indirmek için alternatif araçlar aramaya başladılar. Bugünkü yazımızda da bu araçlardan birkaçını sizlere tanıtacağız.

Bölüm 1. SoundCloud Nedir?

Öncelikle SoundCloud platformunu biraz daha yakından tanıyalım. 2007 yılından beri hayatımızda bulunan MP3 SoundCloud, sanatçılara önemi ön planda tutan ve sanatçılar ile dinleyicileri buluşturmayı amaçlayan bir müzik dinleme platformudur. 190 farklı ülkeden 30 milyondan fazla sanatçı ve 250 milyondan fazla şarkıyı bünyesinde barındıran bu eşsiz platform, dünyanın en geniş müzik keşfetme platformu olarak öne çıkıyor.

Sanatçıların kendi şarkılarını paylaşmayı ve şarkıları aracılığıyla para kazanmalarını sağlayan platform, dinleyicilerin ise yeni şarkılar keşfetmelerini ve sanatçıları desteklemelerini sağlıyor. Ayrıca, platformun ücretli versiyonunu kullanarak SoundCloud şarkı indirme işlemi de gerçekleştirebiliyorsunuz.

mp3 soundcloud

Bölüm 2. SoundCloud’a Alternatif Olabilecek En İyi 5 Müzik Dinleme Programı

SoundCloud gibi kaliteli bir platformun dahi kendi içinde sorunlara sahip olduğundan daha önce bahsetmiştik. Bu nedenle, sizlerle birkaç farklı MP3 SoundCloud alternatifi paylaşmak istiyoruz. Bu araçlardan bazıları tamamen ücretsiz; bazıları ise çeşitli ücretli abonelikler gerektirebiliyor. Ücretsiz olanları kullanarak, ücretsiz bir şekilde SoundCloud MP3 indirme işlemi yapmanın keyfini çıkartabilirsiniz.

Snaptube

SoundCloud’a karşı kullanabileceğiniz en iyi alternatif uygulamalardan birisi olan Snaptube, SoundCloud’un sahip olduğu “ücretli abonelik olmadan müzik indirememe” sorununu kökünden çözüyor. Tamamen ücretsiz olan Snaptube ile ücretsiz ve sınırsız bir şekilde SoundCloud MP3 indirme işlemi yapabilirsiniz. Birçok farklı özelliğe daha sahip olan bu eşsiz uygulama hakkındaki detaylı bilgi için lütfen bir sonraki bölüme göz atın.

Spotify

Tabii ki de böyle bir liste yapıp, Spotify’dan bahsetmemek olmaz. Yılların değişmezi, müzik dinlemek denildiğinde akla ilk gelen platformlardan birisi olan Spotify, hem ücretli hem de ücretsiz abonelik planları ile milyonlarca farklı kullanıcıyı, milyonlarca farklı şarkı ile buluşturuyor. Ücretsiz versiyonu SoundCloud’dan daha iyi olan Spotify, sizler için güzel bir alternatif olabilir.

Apple Music

Adında “Apple” geçmesine rağmen hem iOS hem de Android cihazlar için mevcut olan Apple Music ile yüksek kalitede müzik dinleyebilirsiniz. Ücretli bir uygulama olan Apple Music, vereceğiniz ücreti kesinlikle hak ediyor.

Amazon Music (Prime Music)

Bir nevi Apple’ın rakibi olan Amazon, müzik sektöründe de bu rekabeti sürdürmeye devam ediyor. Prime abonelerine ücretsiz olan bu platform ile sevdiğiniz şarkıları kolaylıkla bulabilir ve dinleyebilirsiniz.

YouTube Music

YouTube’da yüklenmiş olan her şarkıya erişim sağlayabileceğiniz YouTube Music, diğer platformlara göre yeni sayılabilecek bir platform olsa da oldukça kaliteli bir platform olarak öne çıkıyor. Ücretli olan bu platform, SoundCloud müzik indirme işlemleriniz için kaliteli bir alternatif.

Bölüm 3. En İyi Alternatif: Snaptube

SoundCloud için en iyi alternatif olan Snaptube, SoundCloud müzik indirme konusundaki bütün ihtiyaçlarınızı ve çok daha fazlasını karşılayabilecek bir uygulama olarak öne çıkıyor. Tamamen ücretsiz olan Snaptube ile 50’den fazla platformdan 4K çözünürlükte MP4, yüksek kalitede MP3 indirebilir; indirdiğiniz medya dosyalarını (video veya ses) uygulama içinde bulunan oynatıcı ile oynatabilirsiniz. Ayrıca tamamen reklamsız ve sınırsız bir kullanım sunan Snaptube, SoundCloud şarkı indirme gibi işlemlerinizi bir çırpıda gerçekleştirebilmenizi sağlayacak.

mp3 soundcloud

Ücretsiz İndir

Peki, Snaptube’u nasıl kurabilir ve kullanabilirsiniz? Bunu öğrenmek için hemen aşağıya bakmanız yeterli!

Adım 1. Snaptube APK dosyasını indirin ve çalıştırın.

Snaptube’u kurmanızı sağlayacak APK dosyasını, Snaptube’un internet sitesinin ana sayfasında bulabilir ve indirebilirsiniz. İndirdiğiniz dosyayı çalıştırarak ise kurulumu saniyeler içinde tamamlayabilirsiniz.

Adım 2. İndirmek istediğiniz şarkı videosunu bulun ve açın.

Videoyu açtıktan sonra videonun bağlantısını kopyalamalısınız. Bunun için çoğu platformda genellikle Paylaş >> Bağlantıyı Kopyala adımlarını uygulamanız yeterli olacaktır.

soundcloud mp3 indirme

Adım 3. Şarkı bağlantısını, Snaptube ile aratın.

Kopyaladığınız şarkı videosunun bağlantısını, Snaptube’un ana sayfasındaki arama motorunu kullanarak aratın.

soundcloud mp3 indirme

Adım 4. Kalite ve format seçimlerinizi gerçekleştirip, indirmeyi başlatın.

İndirmek istediğiniz şarkı videosunu, sadece ses olarak indirmek için MP3’ü seçebilirsiniz. Video olarak indirmek için ise MP4’ü seçmeniz gerekiyor. Kalite seçimi konusunda, tamamen serbestsiniz. Snaptube’un sizlere sunduğu kalite seçeneklerinden istediğiniz bir seçeneği seçerek indirmeyi başlatabilirsiniz.

Bölüm 4. SoundCloud Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

MP3 SoundCloud hakkında sıkça sorulan soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

SoundCloud ücretsiz mi?

Genel olarak ücretsiz bir uygulama olsa da müzik indirmek için platformun ücretli versiyonunu kullanmak zorundasınız. 

SoundCloud için aylık ödeme yapmak gerekiyor mu?

Evet, eğer SoundCloud’un ücretli versiyonunu kullanmak istiyorsanız aylık olarak belli bir ücret ödemek zorundasınız.

SoundCloud, ne kadar süre için ücretsiz?

Platformu, istediğiniz süre boyunca ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Belli bir süre sonra ücret ödemenizi gerektiren bir durum bulunmuyor.

Chief Editor on Nov 23, 2022

Categories