SoundCloud, birçok bağımsız müzisyenin icra ettiği sanatı yüklediği ücretsiz bir ses paylaşım sitesi. Bu sitede piyasaya yeni girmek isteyen birçok sanatçıyla birlikte milyonlarca hayranı olan isimler de bulunmakta. SoundCloud, çok sayıda müziğe ev sahipliği yaptığı için birçok kullanıcı bu platformdan müzik indirmek istiyor, fakat SoundCloud direkt olarak müzik indirmek için kolay bir yöntem sunmuyor. Bu noktada ise devreye giren SoundCloud müzik indir araçları, kullanıcılara yardım ediyor. Biz de bu içeriğimizde bu araçlardan ve nasıl kullanılabileceklerinden bahsettik.

Bölüm 1: SoundCloud müzik indiricileri neler?

SoundCloud MP3 indirme işlemi için kullanabileceğiniz birçok farklı müzik indirme aracı bulunuyor. Bunlardan en iyilerinin bazılarına yer vererek içeriğimize başlayabiliriz.

Snaptube

Snaptube, SoundCloud şarkı indirme işleminin yanında birçok video indirme işlemi için de kullanabileceğiniz bir araç. Android cihazınızda kullanabileceğiniz bu uygulama sayesinde istediğiniz müzikleri telefonunuza ücretsiz indirebilirsiniz. SoundCloud müzik indirme uygulaması Snaptube’u kullanarak nasıl bu işlemi yapabileceğinizi yazımızın devamında sizlerle paylaşacağız.

Savefrom

Birçok farklı siteden müzik ve video indirmenize olanak sağlayan araç Savefrom ile platformunuzdan bağımsız olarak istediğiniz içerikleri cihazınıza indirmeniz mümkün. Bu site sayesinde Dailymotion, SoundCloud, TikTok gibi farklı yerlerden içerik indirebilirsiniz.

Forhub

Kendini basit bir sosyal medya indiricisi olarak tanımlayan forhub.io sayesinde çeşitli internet sitelerinden müzik ve video yüklemeniz mümkün. Forhub ile SoundCloud dan müzik indirmek de oldukça kolay bir işlem.

SoundCloud MP3

Adından da anlaşılabileceği gibi bir SoundCloud müzik indir sitesi olan SoundCloud MP3 sayesinde istediğiniz müziği sadece linkini yazarak cihazınıza saniyeler içerisinde yükleyebilirsiniz.

Downcloud.cc

Downcloud.cc sayesinde istediğiniz SoundCloud müziğini sınırsız olarak, yüksek kaliteli bir şekilde indirebilirsiniz.

Bölüm 2: Snaptube ile SoundCloud şarkı indirme işlemi nasıl yapılır?

SoundCloud dan müzik indirmek için Snaptube uygulamasını kullanmak isteyenlere bu işlemi nasıl yapabileceklerini anlattık. Aşağıdaki adımları uygulayarak telefonunuza SoundCloud şarkılarını kolayca indirebilirsiniz.

soundcloud müzik indir
Ücretsiz İndir

Adım 1: Snaptube’u telefonunuza indirin.

İnternette Snaptube’u aratıp uygulamanın resmi sitesine girin ve Snaptube’u APK olarak cihazınıza indirin. Bunu yapmadan önce telefonunuzun “Ayarlar” kısmındaki “Gizlilik ve Güvenlik” sekmesine girerek “Bilinmeyen kaynaklardan dosya indirme” seçeneğini aktifleştirmelisiniz.

Adım 2: Snaptube’a girin.

Telefonunuza indirdiğiniz Snaptube uygulamasını açın.

Adım 3: Ana Ekran’dan SoundCloud seçeneğine tıklayın.

Snaptube’a girmenizin ardından ekrandaki SoundCloud logosuna tıklayın. Detaylı gösterim için görsele göz atabilirsiniz.

soundcloud müzik indir

Adım 4: İstediğiniz müziği bulun.

SoundCloud’dan indirmek istediğiniz müziği aratın ve karşınıza çıkan sonuçlardan sizin için uygun olan hangisiyse ona tıklayın. 

soundcloud müzik indir

Adım 5: Linki kopyalayın.

İndirmek istediğiniz videoya tıklamanızın ardından videonun linkini kopyalayın. Bunu “Linki kopyala” butonuna tıklayarak yapabilirsiniz.

soundcloud müzik indir

Adım 6: Linki yapıştırın.

Kopyaladığınız linki Snaptube’daki adres boşluğuna yapıştırın.

soundcloud müzik indir

Adım 7: İndir butonuna tıklayın.

İndirmek istediğiniz müziğin linkini yapıştırmanızın ardından Snaptube’da bulunan, aşağı ok ile gösterilen “İndir” butonuna tıklayın. Bu aşama, sizi indirme ekranına götürecektir.

Adım 8: İndirme işlemini başlatın.

Son adımda ise yapmanız gereken tek şey MP3 seçeneğine tıklayıp indirme işlemini başlatmak. SoundCloud platformunda MP3 dışında bir seçenek olmadığı için endişelenmenize gerek yok, zaten bu aşamadaki tek opsiyonunuz indirmeyi tamamlamak.

Bu adımları uygulamanızın hemen ardından müziğiniz cihazınıza kaydedilecektir. SoundCloud MP3 indirme işlemi işte bu kadar kolaydı. İyi dinlemeler.

Bölüm 3: Neden Snaptube?

Diğer SoundCloud indiricileri arasından Snaptube’u seçmek için birçok sebebiniz bulunuyor. İşte Snaptube’un yararlı özelliklerinden bazıları!

Bedava

Snaptube, abonelik isteyen müzik hizmetlerinin aksine tamamen bedava hizmet vermektedir ve bu sonsuza kadar da böyle kalacaktır.

Farklı platform seçenekleri

Snaptube kullanarak sadece SoundCloud’dan değil, istediğiniz her yerden müzik ve video indirebilirsiniz.

Üst düzey kullanıcı deneyimi

Oldukça basit bir arayüze sahip olan Snaptube, gece modu gibi özellikleriyle kullanıcı deneyimini üst düzeye çıkarır.

Bölüm 4: Sık Sorulan Sorular

Bu bölümde ise SoundCloud’dan müzik indirme işlemi ile ilgili sıklıkla sorulan bazı soruları cevaplayacağız.

SoundCloud indirilmeden Snaptube ile müzik indirilebilir mi?

Evet! Snaptube kullanıyorsanız SoundCloud’dan müzik indirirken SoundCloud’u telefonunuza indirmenize gerek yok.

İndirilen dosya hangi formatta olacak?

İndirdiğiniz müzik dosyaları, cihazınıza MP3 formatında kaydolacaktır.

İndirilen müzik dosyalarını nerede bulabilirim?

İndirdiğiniz müzikleri bulacağınız yer, cihazınıza göre değişebilir. Telefonunuzun “Dosyalar” kısmına veya yerel müzik oynatıcısına, bilgisayarınızın ise “İndirilenler” klasörüne göz atmanızı öneririz.

intern on Jan 06, 2023

Categories