Telefonlarımıza uygulayabileceğimiz kişiselleştirmelerden birisi de telefon arama sesi üzerinde yapabileceğimiz değişikliklerdir. Mesela iPhone telefonda bulunan iPhone arama sesi, bir Samsung arama sesi ile değiştirilebilir. Tabii, sadece bununla da sınırlı değil. Aslında, istediğiniz her türlü ses dosyasını, telefon sesleri arama olarak ayarlayabilirsiniz. Bu yazıda, iPhone arama sesi gibi oldukça popüler 10 farklı telefon arama sesini ve bu sesleri nasıl bulup, indirebileceğinizden bahsedeceğiz. 

Bölüm 1. 10 Popüler Arama Sesi

Telefon arama sesi değiştirmek istiyor fakat hangi arama sesini tercih etmeniz gerektiğini bilmiyorsanız, yazımızın bu bölümüne bayılacaksınız. Bu bölümde, piyasada bulunan ve en çok tercih edilen 10 farklı arama sesinden bahsedeceğiz. Bu seslerden herhangi birini seçebilir ve telefonunuzda en popüler arama seslerinden birini kullanmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

  1. iPhone Arama Sesi
  2. Samsung Arama Sesi
  3. Oriental Poison
  4. iPhone Remix
  5. Deadpool – Give It To Ya
  6. Games of Thrones Açılış Müziği
  7. Galatasaray Marşı
  8. Fenerbahçe Marşı
  9. Mozart- Türk Marşı 
  10. La Casa de Papel Açılış Müziği

Bölüm 2. Arama Sesleri İndirebileceğiniz 5 Yöntem

Değiştirmek istediğiniz telefon arama sesi konusunda kararınızı verseniz bile bu arama seslerini indirebileceğiniz bir yönteme ihtiyacınız var. Bu bölümde, bu yöntemlerden en çok tercih edilen 5 tanesini görebilirsiniz.

Teknovudu

Bir haber sitesi olmasına rağmen zil ve arama sesleri konusunda oldukça geniş bir kütüphaneye ev sahipliği yapan bu site, 2022 yılının en popüler arama seslerini bulabilmenizi sağlıyor.

Zilsesiindir.net

Her türlü telefon sesleri için bu siteye göz atabilirsiniz. Zil seslerinden mesaj seslerine kadar birçok farklı seçeneğe sahip bir site olarak öne çıkıyor.

Telefonzilsesleriindir.com

Yukarıdaki siteye benzer olarak bu sitede de binlerce farklı ses dosyası bulabilirsiniz. Arama, mesaj veya bildirim sesleri… Tercih sizin.

Zilsesiindir.com

İki numaralı siteyle karıştırabileceğiniz bu site, hemen hemen aynı şekilde çalışıyor ama kütüphane açısından daha farklı arama seslerine ev sahipliği yapıyor.

Telefon Zil Sesleri

Bu Android uygulaması, milyonlarca arama sesini ayağınıza getiriyor.

Bölüm 3. Arama Sesi İndirmek için Müthiş Uygulama: Snaptube

Tabii ki de telefon arama sesi indir işlemi yapmak için kullanabileceğiniz araçlar sadece yukarıdaki araçlar ile sınırlı değil. Bu nedenle yazımızın bu bölümünde, telefon arama sesi indir işlemi yapabileceğiniz bir başka aracı daha sizlere tanıtmak istiyoruz. Snaptube adındaki bu eşsiz araç sayesinde sadece telefon arama sesi indir işlemi değil, aklınıza gelen her türlü video veya ses indirme işlemini de oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz. 4K MP4 ve yüksek bit hızında MP3 desteği sunan Snaptube, aynı zamanda 50’den fazla platformdan da indirme işlemi yapmanıza olanak sağlıyor. Bütün bunlara ek olarak, bu müthiş uygulamayı tamamen ücretsiz ve reklamsız bir şekilde kullanabilirsiniz. 

telefon arama sesi
Ücretsiz İndir

Hemen aşağıdaki Snaptube rehberi, Snaptube uygulamasını kurmanızı ve kullanmanızı sağlayacak.

Adım 1. Kurulumu tamamlayın.

Snaptube, Google Play Store’da bulunmuyor ve bu nedenden dolayı, uygulamayı kurmak için APK dosyası kullanmalısınız. Merak etmeyin, APK dosyasını Snaptube’un internet sitesinden tamamen ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Kurulum işlemini tamamlamak için ise indirdiğiniz dosyayı çalıştırmanız ve ekrandaki yönergeleri takip etmeniz yeterli olacaktır.

Adım 2. İndirmek için bir medya dosyası seçin.

Snaptube’un desteklediği herhangi bir platformdan arama sesi gibi birçok farklı medya dosyası indirebileceğinizden daha önce bahsetmiştik. Uygulamanın desteklediği bir platformu açın ve indirmek için bir video/ses dosyası seçin. Seçtiğiniz dosyanın bağlantısını kopyaladıktan sonra bir sonraki adımı uygulayabilirsiniz.

telefon arama sesi

Adım 3. Snaptube’u çalıştırın ve bağlantıyla bir arama yapın.

Kopyalamış olduğunuz bağlantı, tam da bu adımda işinize yarayacak. Snaptube’u açtığınızda göreceğiniz arama motoruna, kopyaladığınız bağlantıyı yapıştırın ve aratın. Böylece, seçtiğiniz dosyayı indirmek için son adıma geçebileceksiniz.

telefon arama sesi

Adım 4. Seçtiğiniz video veya ses dosyasını indirin.

Ekranın alt bölümündeki indirme simgesine dokunduktan sonra karşınıza birçok seçenek çıkacak. İndireceğiniz dosyayı video olarak indirmek istiyorsanız MP4, ses olarak indirmek istiyorsanız MP3’ü seçmelisiniz.

Bölüm 4. Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

iPhone telefonumun arama sesini nasıl değiştirebilirim?

Bunun için öncelikle Ayarlar > Ses ve Dokunuş sekmesine gidin. Daha sonra, değiştirmek istediğiniz sese dokunun ve ekranda beliren seçeneklerden birisini seçin. İşte bu kadar!

Telefonumun sesi çıkmıyor, ne yapabilirim?

Bu sorunun birçok farklı sebebi olabilir. İlk olarak, telefonunuzun sessiz modda olmadığından emin olun. Eğer sorun çözülmediyse ve telefonunuzun garantisi devam ediyorsa, telefonu servise gönderebilirsiniz. Garantiniz devam etmiyorsa, her yerde bulabileceğiniz herhangi bir telefon servisine götürebilir ve tamir etmelerini isteyebilirsiniz.

İndirdiğim telefon arama seslerini nasıl bulabilirim?

İndirdiğiniz ses dosyaları, genellikle telefonunuzun “İndirilenler” veya “Dosyalarım” klasörlerinde bulunur.

intern on Jan 06, 2023

Categories