Giriş kısmında da bahsettiğimiz üzere, bildirim sesleri de oldukça fazla sayıda kişiselleştirme seçeneği sunuyor. İnsanlar genelde sadece zil seslerini değiştirmeyi düşünürken, aslında bildirim seslerini de değiştirebileceklerinden bihaber olabiliyorlar. Bizler de bu yazıda bu konudaki bilgi eksikliğini gidermek ve kullanabileceğiniz en popüler 10 bildirim sesi hakkında bilgi vermek istiyoruz. Ayrıca, nasıl oldukça kolay bir şekilde bildirim sesleri indir işlemi yapabileceğinizi de bu yazıyı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Bölüm 1. En Popüler Bildirim Seslerine Yakından Bakalım

Tabii ki de neredeyse her şeyden bir bildirim sesi oluşturabilirsiniz çünkü bir bildirim sesi oluşturmak için tek ihtiyacınız olan şey, bir ses dosyasından başka bir şey değil. Ancak bazı bildirim sesleri, diğerlerine göre daha çok tercih edilebiliyorlar. Bu bölümde de tam bu konu üstünde durmak istiyoruz. 

  1. iPhone bildirim sesi
  2. Arrow
  3. Girtab
  4. Country Blues
  5. Violet
  6. Summer
  7. Run
  8. Peanut
  9. Jump
  10. Hello

Bölüm 2. Bildirim Sesi İndirmek için Kullanabileceğiniz Platformlar

Genellikle bildirim sesi indir işlemi yapmak isteyen kullanıcılar, bu işlemi yapabilen internet sitelerini ziyaret ediyorlar. Bu işlemi yapabilen tek platformlar bu siteler olmasa da en büyük payın, bu sitelere düştüğünü söyleyebiliriz. Bu bölümde, bildirim sesleri indirme konusunda yararlanabileceğiniz 5 farklı siteyi/uygulamayı sizlerle paylaşacağız.

BildirimSesleri

Google Play Store’da bulabileceğiniz BildirimSesleri uygulaması ile birbirinden kaliteli ve popüler bildirim seslerine erişim sağlayabilirsiniz.

Telefonzilsesleri.com

Sitenin adına baktığınızda sadece zil sesi indirme desteği sunduğunu düşünebilirsiniz ancak bu site zil sesine ek olarak bildirim sesi indir işlemi yapmanıza da olanak sağlıyor.

Zilsesiiindir.com

iPhone bildirim sesi gibi çeşitli bildirim seslerini kolayca ve ücretsiz bir şekilde indirmek istiyorsanız, bu siteye göz atabilirsiniz.

Telefonzilsesiindir.com

Özellikle mesaj bildirim sesleri konusunda çok fazla seçenek sunan bu site, mesaj bildirim sesleri dışında da yüzlerce farklı bildirim sesini barındırıyor. Bu sesleri, tamamen ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Telefonzilsesleriindir.com

Yukarıdaki siteye hem isim hem de işlev olarak oldukça benzeyen bu site, mesaj bildirim sesleri gibi birbirinden farklı bildirim seslerini indirebileceğiniz bir site olarak öne çıkıyor.

Bölüm 3. Snaptube: Bildirim Seslerini İndirme Konusunda Devrim

Bildirim sesi indir işlemi yapmak için yukarıdaki yöntemler dışında bir yöntem olarak Snaptube’u tavsiye ediyoruz. Snaptube, Android cihazlarınız için ücretsiz olarak indirilebilecek ve kullanımı kolay bir uygulama olarak öne çıkıyor. 50’den fazla platformdan MP3 ve MP4 formatlarında yüksek kalitede ses ve video dosyalarını indirme imkânı sunar. Ücretsiz, güvenli ve reklamsız bir şekilde kullanabileceğiniz Snaptube uygulamasını, aşağıdaki adımları izleyerek nasıl kurup kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

bildirim sesleri
Ücretsiz İndir

Adım 1. Snaptube uygulamasını kurmak için gerekli olan APK dosyasını indirin.

Kısacası APK dosyası, herhangi bir uygulamanın kurulum dosyasıdır. Snaptube’un APK dosyasını da uygulamanın internet sitesinin ana sayfasında bulabilir ve indirebilirsiniz. İndirdiğiniz dosyayı çalıştırın ve ekrandaki yönergeleri uygulayarak kurulum işlemini tamamlayın.

Adım 2. İndirmek istediğiniz bildirim sesini açın ve sesin bağlantısını kopyalayın.

Snaptube’un desteklediği 50 platformdan herhangi birinde bulunan bildirim seslerinden herhangi birini seçebilir ve bağlantısını kopyalayabilirsiniz.

bildirim sesleri

Adım 3. Bağlantı aratma işlemini gerçekleştirmek için Snaptube’u açın.

Snaptube’u açtıktan sonra bir arama motoru göreceksiniz. Bu arama motoruna, daha önce kopyaladığınız bağlantıyı yapıştırın ve arama tuşuna basın.

bildirim sesleri

Adım 4.  İndirme işlemini başlatın.

İndirmeyi başlatmak için tek yapmanız gereken şey, sağ alt kısımda bulunan indirme simgesine dokunmak ve format olarak MP3’ü seçmek olacak.

Bölüm 4. Bildirim Sesleriyle Alakalı Sıkça Sorulan Sorular

Telefonumun bildirim seslerini nasıl açabilirim?

Bildirim seslerini aktifleştirmek için bir şey yapmanıza gerek yok çünkü bu sesler, her telefonda otomatik olarak aktif bir şekilde gelir. Telefonunuzun sesini yükselterek telefonunuzda seçili olan bildirim sesini duyabilirsiniz.

Bildirim seslerini nasıl değiştirebilirim?

Bunun için telefonunuzun Ayarlar >> Ses dizinine gitmeniz yeterli olacaktır. Bu adımları takip ettikten sonra karşınıza çıkan ekranda “Bildirim sesini değiştir” gibi bir seçenek göreceksiniz. Bu seçeneğe basarak telefonunuzun seçili olan bildirim sesini değiştirebilirsiniz.

Bildirim sesini niye duyamıyorum?

Bu sorunun en büyük nedeni olarak sessiz veya titreşim modlarını örnek gösterebiliriz. Eğer telefonunuzun sessiz veya titreşim modunda ise telefonunuzdaki bildirim sesini duyamazsınız. Bu nedenle, bildirim sesini duyabilmek için telefonunuzun titreşimde veya sessiz modda olmadığından emin olun.

intern on Jan 06, 2023

Categories