Telefonunu sesli modda kullanan neredeyse herkes, mesaj sesleri gibi sürekli tekrar eden sesleri değiştirmek istiyor. İlk başta pek sorun olmasa da bir yerden sonra sürekli tekrar etmeye başlayan bu sesler, bazı kullanıcılar için sinir bozucu olmaya başlayabiliyor. Böyle bir durumda da sessize almak dışında tek seçenek, telefon mesaj sesleri değişiminden başka bir şey olmuyor. Peki, nasıl telefon mesaj sesleri değişimi yapabileceğinizi biliyor musunuz? Merak etmeyin, bu yazıda bu konuya ve çok daha fazlasına değineceğiz.

Bölüm 1. En Popüler 10 Mesaj Sesi: İnsanlar Neleri Tercih Ediyor?

Mesaj sesleri değişimi yapmaya karar verdiniz ama telefonunuzdaki mevcut mesaj sesini ne ile değiştireceğinizi bilmiyor musunuz? O halde doğru adrestesiniz! Bu bölümde, en popüler 10 mesaj sesi üzerinde duracağız. Bu seslerden herhangi birini seçerek, telefonunuzu özelleştirebilirsiniz.

  1. Luna
  2. Summer
  3. Silver
  4. Arpeggio
  5. Dewdrop
  6. Harmonics
  7. News
  8. Spiral
  9. Ticket
  10. Pebble

Bölüm 2. Mesaj Seslerini İndirmek için 5 Farklı Yöntem

Telefon mesaj sesleri değişimi yapmak için mesaj sesi indir işlemi yapmanız gerekiyor. Bu işlemi yapmanıza olanak sağlayan birçok farklı uygulama ve site bulunuyor. Yazımızın bu bölümünde, mesaj sesleri değişimi konusunda en çok tercih edilen siteler ve uygulamaları sizlere tanıtacağız. Bu araçları kullanarak, kolaylıkla ve tamamen güvenli bir şekilde mesaj sesi indir işlemi yapabilirsiniz.

Mesaj Sesleri

Bu Android uygulaması aracılığıyla Android telefonunuza iPhone mesaj sesi gibi birbirinden farklı havalı mesaj sesleri indirebilirsiniz.

Zilsesiindir.net

Zil sesi ve mesaj sesi indir işlemi yapma konusunda ilk sıralarda bulunan bu site, her türlü havalı mesaj sesleri bulmanızı ve indirmenizi sağlıyor.

Teknovudu

Aslında bir teknoloji sitesi olan Teknovudu, teknoloji haberlerine ek olarak birçok farklı mesaj sesini de kullanıcıları ile buluşturuyor. Sitede, bu konuya özel yazılmış makaleleri bulabilir ve birçok farklı mesaj sesini indirebilirsiniz.

Zilsesiindir.com

Geçtiğimiz yılda en çok tercih edilen havalı mesaj sesleri, bu sitede sizleri bekliyor. 

Telefonzilsesleri.com

Zil sesi, mesaj sesi veya bildirim sesi arıyorsanız, bu siteye göz atabilirsiniz.

Bölüm 3. Snaptube ile Kolayca Mesaj Sesi İndirin

iPhone mesaj sesi gibi birçok farklı mesaj sesini tamamen ücretsiz ve reklamsız bir şekilde indirmek ister misiniz? O halde, kesinlikle Snaptube’u denemelisiniz! Ücretsiz bir Android uygulaması olan Snaptube, 50’den fazla platformdan yüksek kalite MP3 ve MP4 indirebileceğiniz müthiş bir araç olarak öne çıkıyor. Alarm seslerine ek olarak istediğiniz herhangi bir videoyu veya şarkıyı da indirmek için kullanabileceğiniz bu eşsiz araç sayesinde indirme işlemlerinizde başka bir uygulama kullanmak zorunda kalmayacaksınız. Uygulamanın kurulumu ve kullanımı da oldukça basit. Aşağıya göz atarak sizler de Snaptube’un kolay kurulumu ve kullanımı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

mesaj sesleri
Ücretsiz İndir

Adım 1. Snaptube’un internet sitesine gidin ve uygulamayı indirin.

Snaptube’un internet sitesini açtıktan sonra bir indirme bağlantısı ile karşılaşacaksınız. Bu bağlantıya tıklayın ve uygulamayı indirin. İndirdiğiniz bağlantıyı çalıştırıp, kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Adım 2. İndirmek istediğiniz mesaj sesini açın.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi Snaptube, 50’den fazla platformu destekliyor. Bu platformlardan istediğiniz birini açın ve indirmek için bir mesaj sesi seçin. Seçtiğiniz sesin bağlantısını kopyalayıp, bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

mesaj sesleri

Adım 3. Mesaj sesini aratmak için Snaptube’u açın.

Snaptube’u açın ve mesaj sesi bağlantısını aratın. Bu aratma işlemi sonucunda, indirmek istediğiniz mesaj sesinin ekranda belirdiğini göreceksiniz.

mesaj sesleri

Adım 4. Mesaj sesi indirmesini gerçekleştirin.

İndirmek istediğiniz mesaj sesi ekranda belirdikten sonra hemen ekranın alt kısmına gidin ve indirme simgesine dokunun. Daha sonra, formatlar arasından MP3’ü seçerek indirmeyi başlatın.

Bölüm 4. Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Mesaj sesini neden duyamıyorum?

Eğer telefonunuza gelen mesajın bildirim sesini duyamıyorsanız, telefonunuz çok büyük ihtimalle sessiz moddadır demektir. Sessiz modda, herhangi bir zil, bildirim veya mesaj sesi duyamazsınız.

Mesaj sesini nasıl açabilirim?

Telefonunuzu sessiz moddan çıkartarak açabilirsiniz. Bunun için telefonunuzun sesini açmanız veya ses açma/kısma tuşuna bastıktan sonra ekranda belirecek sessiz mod özelliğini devre dışı bırakmanız yeterli olacaktır.

Mesaj sesini nasıl değiştirebilirim?

Bunun için telefonunuzun sırasıyla Ayarlar >> Ses sekmelerine gidebilirsiniz. Ses bölümüne geldikten sonra, ekranda bulunan “Bildirim Sesi” seçeneğinin üstüne tıklayın. Böylece, bu bölüm için istediğiniz sesi ekleyebilirsiniz.

intern on Jan 06, 2023

Categories