Kısa süre önce MP3 veya başka bir ses formatına dönüştürmek istediğiniz bir video mu izlediniz? Tıpkı sizin gibi birçok insan da benzer bir durumla karşılaşıyor ve videoyu sese dönüştür işlemi yapmak istiyor. Popüler video paylaşım platformlarının çoğu (YouTube veya Dailymotion gibi) bu özelliğe sahip olmadığından, özen bir videodan ses dönüştürücü uygulaması kullanmanız gerekir. Bu kılavuzda, adım adım bir öğretici ile Android için en iyi videodan sese dönüştürücüyü nasıl kullanacağınızı öğreteceğim. Hadi başlayalım!

Bölüm 1. En İyi 5 Video Dönüştürücü: En İyi Dönüştürücüler Neler?

Piyasada çok fazla sayışa videoyu sese dönüştürme aracı bulunuyor. Bu araçların sayıları fazla olduğundan dolayı kullanıcılar, hangi aracı seçmeleri gerektiği konusunda kararsız kalabiliyor. Bu konuda sizlere yardımcı olmak adına bu bölümde, piyasadaki en iyi 5 videoyu sese dönüştürme Android aracından bahsedeceğiz.

Snaptube

videoyu sese dönüştürme android

Yıllardır piyasada bulunan Snaptube, kalitesini ve güvenilirliğini kanıtlamış bir telefonda videoyu MP3 e çevirme aracı olarak biliniyor. Bu alandaki çoğu listede ilk sırada görebileceğiniz Snaptube ile videoyu sese dönüştürme işlemi dışında da birçok farklı işlem gerçekleştirebilirsiniz. Uygulama hakkında daha detaylı bilgi için lütfen bir sonraki bölüme göz atın.

Convertio

videoyu sese dönüştürme android

Tamamen dosya dönüştürme üzerine kurulu olan Convertio, aslında hem ücretli hem de ücretsiz olarak tabir edebileceğimiz bir araç. 100 MB’a kadar ücretsiz bir şekilde dönüştürme işlemi yaptıran bu araç, daha yüksek boyuttaki dosyalar için aylık abonelik sistemine üye olmanızı istiyor.

AudioTrimmer

videoyu sese dönüştürme android

Adından da belli olduğu üzere AudioTrimmer ile bir ses dosyasının belli bir parçasını kesebilirsiniz. Herhangi bir kurulum gerektirmeyen ve ücretsiz olan bu araç, yüklediğiniz ses dosyaları üzerindeki bütün kontrolü sizlere bırakıyor. Dosyayı istediğiniz yerden kesebilir ve birleştirebilirsiniz.

Audio Conventer

videoyu sese dönüştürme android

Cloudconvert’in bir ürünü olan Audioconventer’ı kullanarak bir dosyayı tam 200’den farklı formata dönüştürebilirsiniz. Ücretsiz ve kurulum gerektirmeyen bu araç, videoyu sese dönüştürme işlemleriniz için oldukça yararlı olacaktır.

Ses Dönüştürücü

videoyu sese dönüştürme android

Google Play Store’da bulabileceğiniz Ses Dönüştürücü uygulaması, sadece birkaç saniye içinde ses dönüştürme işlemi yapabilmenizi sağlıyor. Ücretsiz olan bu aracı Android cihazınıza kurarak, birçok farklı formatta ses dönüştürme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bölüm 2. Snaptube: En İyi Ücretsiz Videodan Sese Dönüştürme Uygulaması

Ücretsiz bir videodan sese es dönüştürücü uygulaması arıyorsanız, Snaptube ilk seçiminiz olmalıdır. Bunu kullanarak, herhangi bir videoyu doğrudan tercih ettiğiniz bir ses formatına (MP3 gibi) dönüştürebilir ve Android cihazınıza kaydedebilirsiniz. İşte bu videodan sese dönüştürücü uygulamasının bazı önemli özellikleri.

snaptube
Ücretsiz İndir

  • Snaptube’da 100’den fazla farklı video paylaşım ve sosyal platformu keşfedebilirsiniz. Bu, doğru içeriği bulmakiçin farklı uygulamalar arasında geçiş yapmanız gerekmediği anlamına gelir.
  • Bir videoyu doğrudan bağlantısıyla da Snaptube’a yükleyebilirsiniz. Ayrıca listeye başka bir platform ekleme seçeneği de vardır.
  • Videoyu yükledikten sonra, formatı ve boyutu ile ilgili size farklı seçenekler sunulur. Buradan, videoyu sese dönüştürmek için “MP3″ü seçebilirsiniz.
  • Telefonunuzda izleyebileceğiniz veya istediğiniz formatta indirebileceğiniz video sayısında herhangi bir sınırlama yoktur.
  • Ayrıca, bu ücretsiz videodan sese dönüştürücü uygulamasını kullanmak için Android’inizi rootlamanız gerekmez. Diğer bazı özellikler arasında karanlık mod, özelleştirilmiş çalma listeleri, resim içinde resim modu vb. yer almaktadır.

Bölüm 3. Snaptube Videodan Sese Dönüştürme Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Snaptube‘un kullanımı son derece kolaydır ve videodan sese dönüştürücü özelliğine erişmek için herhangi bir teknik bilgiye ihtiyacınız yoktur. Tek yapmanız gereken ücretsiz videodan sese dönüştürücü uygulamasını yüklemek ve şu adımları takip etmektir:

Adım 1: Snaptube videodan sese dönüştürücüyü yükleyin

İlk olarak, Snaptube resmi web sitesine gitmeli ve APK dosyasını cihazınıza indirmelisiniz. Daha sonra, indirilen APK dosyasına dokunun ve tarayıcınızın kurulumu tamamlamasına izin verin.

Uygulamayı web sitesinden indiremiyorsanız, cihazınızda üçüncü taraf uygulama yüklemesinin devre dışı bırakılmış demektir. Bunu düzeltmek için Ayarlar > Güvenlik bölümüne gidin ve bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemesini etkinleştirin.

videoyu sese dönüştürme android

Adım 2: Bir video arayın

Şimdi, Snaptube ücretsiz videodan sese dönüştürme uygulamasını başlatın ve desteklenen platformları seçerek istediğiniz içeriği arayın. Arama çubuğuna anahtar kelimeler veya video URL’si de girebilirsiniz.
Aranan sonuçları Snaptube’de aldıktan sonra, videoyu yüklemek için küçük resme dokunabilirsiniz.

videoyu sese dönüştürme android

Adım 3: Videoyu sese dönüştürün

Hepsi bu kadar! Video yüklendikten sonra videoyu izleyebilir veya herhangi bir formatta indirebilirsiniz. Bunun için alt kısımda etkinleşecek indirme simgesine dokunmanız gerekir. Son olarak, tercih edilen medya formatı olarak “MP3” seçin ve dosyanızın cihazınıza indirilmesini bekleyin.

Artık Snaptube kullanarak videoyu sese nasıl dönüştüreceğinizi öğrendiğinize göre, en sevdiğiniz şarkıları kolayca indirebilirsiniz. Devam edin ve bu ücretsiz videodan sese dönüştürücüye deneyin ve ilginç içeriklerden asla mahrum kalmayın.

Bölüm 4. Sıkça Sorulan Sorular

Bir videoyu nasıl sese dönüştürebilirim?

Bir videoyu sese dönüştürmek için bir telefonda videoyu MP3 e çevirme aracına ihtiyacınız var. Mesela Snaptube, bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirmenizi sağlayabilir. Uygulamayı kurduktan sonra yukarıda bahsettiğimiz adımları uygulayarak Snaptube’u kullanabilir ve istediğiniz herhangi bir videoyu kolay bir şekilde sese dönüştürebilirsiniz.

MP3 dosyası ses mi yoksa video mu?

MP3 dosyaları, ses dosyalarıdır. Bu dosyalar, herhangi bir video içermez ve sadece ses içerirler.

Snaptube kullanmak telefonuma zarar verir mi?

Tabii ki hayır! Snaptube, bu sektörde uzun yıllardır bulunan ve tam 300 milyondan fazla aktif kullanıcısı ile bu sektördeki kalitesi ve güveni konusunda soru işaretleri bulundurmayan bir araçtır. Bu aracı kullanmak, cihazınıza hiçbir zarar vermez.

on Nov 29, 2022

Categories