Türküler, kültürümüzün vazgeçilmez bir parçası. Peki, bu vazgeçilmez parçaları nasıl dinleyebilirsiniz? Birbirinden güzel, onlarca farklı türü bulunan türküleri dinlemek için bir türkü radyosu kullanabilirsiniz. Türkü Radyo gibi çeşitli radyolar, sadece farklı türlerden türküler yayınlayarak eskiye göre değer kaybetmeye başlamış türkü kültürünü yeni nesillere aktarmaya ve türkülerin önemini kaybetmelerini engellemeye çalışıyor. Bugün ise hem sınırsız bir şekilde en güzel türküleri dinleyebileceğiniz bir radyoyu hem de bu radyoda dinlediğiniz şarkıları indirmenizi sağlayan bir aracı sizlere tanıtacağız. Böylece, sevdiğiniz türküleri Türkü Radyo dinle işlemi yaptıktan sonra telefonunuza indirebileceksiniz.

Bölüm 1. Türkü Hakkında Her Şey: Radyo Türkü FM

Halk müziği denildiğinde akla gelen en başarılı türkü radyosu olarak kabul edebileceğimiz Radyo Türkü, bu müzik türünün en güzel örneklerini dinleyicileriyle buluşturan bir radyo istasyonudur. Hem kendi uygulaması hem de web sitesi üzerinden Türkü Radyo dinle işlemi yapabileceğiniz Radyo Türkü, bu eşsiz coğrafyanın birbirinden güzel eserlerini yaymaya devam ediyor. Bir nevi Türk halk müziğinin genç ve yeni nesillere ulaşmasında önemli bir rol oynayan bu radyo istasyonu, birbirinden kaliteli programları da bünyesinde barındırıyor. Her tarzdan THM bulabileceğiniz Radyo Türkü ve programları ile oldukça kaliteli vakit geçirebilirsiniz.

Bölüm 2. Radyo Türkü’nün Program Listesi

Türkü Radyo, çok fazla programa sahip olmamasına rağmen oldukça popüler ve tercih edilen bir türkü radyosu olarak öne çıkıyor. Aşağıdaki listede bahsedeceğimiz programlar, Türkü Radyo’da bulunan programların tamamını oluşturuyor. Bu programların her biri ile kaliteli vakit geçirebilir, Türk halk müziğinin en seçkin eserlerini Türkü Radyo dinle işlemi yaparak dinleyebilirsiniz.

Seher Yeli

Türk halk müziğine emek veren birbirinden önemli sanatçıların ve aşıkların seslendirdikleri en iyi ve en seçkin eserleri Türkü Radyo’nun Seher Yeli programında bulabilir ve dinleyebilirsiniz.

Güldeste

Güldeste programı ile güne birbirinden kaliteli, seçmece türküler ile güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Sabah saatlerinde yayınlanan bu program, çoğu Türkü Radyo dinleyicisinin vazgeçilmezleri arasında bulunuyor.

Türkü Hayattır

Tabii, sabahı türkü ile açtıktan sonra öğlen saatleri de türküsüz olmaz. Türkiye’de en çok dinlenen yöresel türküleri bulabileceğiniz Türkü Hayattır programı, öğlen saatlerindeki türkü isteğinizi karşılayacak bir program olacak.

Zeytin Dalı

İstek şarkılarınızı programa bağlanarak iletebileceğiniz Zeytin Dalı programı, tamamen sizin isteklerinize ve önerilerinize göre şekillenen bir program olarak dikkat çekiyor. Programa bağlanarak istediğiniz herhangi bir türküyü belirtebilir ve o türkünün keyfini binlerce farklı dinleyici ile çıkarabilirsiniz.

Bölüm 3. Snaptube ile Türkü İndirme Rehberi

Radyo türkü dinle işlemi yaparak dinleyebileceğiniz radyoyu da tanıttığımıza göre; artık bu radyodan sevdiğiniz türküleri nasıl indirebileceğinizden bahsedebiliriz. Bu işlem için Snaptube adlı Android uygulamasını kullanabilirsiniz. Snaptube, tam tamına 350 milyondan fazla kullanıcıya sahip ve en kaliteli MP3-MP4 indirme uygulamalarının başında gelen bir uygulama olarak öne çıkıyor. Uygulama ile radyo türkü dinle işlemi yapamasanız bile bu işlemi yaptıktan sonra beğendiğiniz türküleri sadece birkaç basit adımı uygulayarak telefonunuza indirebilirsiniz.

Eşsiz Snaptube uygulamasını hemen kurmak ve kullanmak çok kolay. Aşağıdaki adımlar, bu konuda ihtiyacınız olan her bilgiyi içeriyor. Bu adımları uygulayarak Snaptube’u kurabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

türkü radyodinle

Ücretsiz İndir

Adım 1. Snaptube’u Android telefonunuza kurun.

Snaptube’u Android telefonunuza kurmak oldukça kolaydır. Uygulamanın internet sitesine gidin ve buradaki APK dosyasını indirin. İndirme işlemi bittikten sonra APK’yi çalıştırabilir ve kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Adım 2. En sevilen türkülerin bağlantısını kopyalayın.

Snaptube ile en sevilen türküleri indirmek için bu türkülerin bağlantısını kopyalayın.

türkü dinle radyo

Adım 3. Türküleri indirmek için Snaptube’un arama motorunu kullanın.

Snaptube’un arama motoru ile en sevdiğiniz türküleri kolayca indirebilirsiniz. Kopyaladığınız bağlantıyı uygulamanın arama motoruna yapıştırın ve aratın.

canlı türkü radyo dinle

Adım 4. Türkü indirme işlemini tamamlayın.

İndirmek istediğiniz türküyü ekranda gördükten sonra İndir tuşuna basın. Daha sonra, istediğiniz kaliteyi ve formatı seçerek indirme işlemini başlatın.

Snaptube ile en sevdiğiniz türküleri indirmek hiç bu kadar kolay olmamıştı! Snaptube gibi kaliteli bir uygulama ile artık en sevdiğiniz türküleri Android telefonunuza kolaylıkla indirebilir ve çevrimdışı olsanız dahi dinleyebilirsiniz. İyi eğlenceler!

intern on Aug 22, 2022

Categories