TRT Radyo 3 dinle isteğinde bulunan binlerce müzik sever günün her saatinde onlarca farklı müzik türünü bu radyoda dinliyor. Müzik dünyasının en güncel ve en sevilen parçalarını yayın akışında toplayan TRT Radyo 3, gününü müziğin renkli notalarıyla şenlendirmek isteyenler için harika bir yayın akışına sahip. Yayın merkezi Ankara Radyosu olan radyo yayını aynı zamanda pop müzik, caz, rock ve klasik müzik parçalarına da yer vermektedir.

Çalma listelerindeki çeşitlilik sayesinde dinleyicilerin beğenisini toplamıştır. TRT’nin radyo yayın zinciri arasında yer alan ve tam adı Türkiye Radyoları Üçüncü Programı olan istasyon, 1974’ten bu yana yayın hayatına devam etmektedir.

Bölüm 1. TRT Radyo 3 Hakkında

TRT Radyo 3 olarak bildiğimiz ve severek dinlediğimiz radyo istasyonuna dair bilmeniz gereken her şeyi bu rehberde topladık. Aynı zamanda bu radyonun en sevdiğiniz şarkılarını internetsiz olarak nasıl dinleyebileceğiniz anlattık. Öyle ki erişim ve yayın alanının dışında olduğunuzda bile nasıl favori parçalarınızı dinleyebileceğinizi bile bu rehberden öğrenebilirsiniz.

Bölüm 2. TRT Radyo 3 Yayın Akışı ve Programlar

Program ve yayın akışı konusunda oldukça zengin bir istasyon olan istasyonun en sevilen programlarını derledik. TRT 3 Radyo dinle aramasıyla ya da frekansına bağlanarak istasyonu dinleyebilir ve hemen aşağıda listelediğimiz programları yayın saatlerinde takip edebilirsiniz.

1. EBU Euroclassic Notturno

En zengin müzik yayınlarından birine sahip olan TRT Radyo 3, her gün saat 01.00’da başlayan EBU Euroclassic Notturno ise klasik müziğin derin dünyasına dalıyor. Romantik, Barok ve klasik dönemin en etkileyici parçaları bu yayın akışında dinleyicilerle buluşuyor. Seçkin bir müzik kuşağı olan Notturno’yu gerçek klasik müzik hayranları severek dinliyor.

2. Allegro

Allegro programı ise her hafta pazartesi günü saat 10.00’da dinleyicileri klasik müziğin etkileyici dünyasına götürüyor. Yapımcılığını ve sunuculuğunu Ayşe Yavaş’ın üstlendiği Allegro programı müzik dünyasından ilginç haberleri ve bilgilendirici metinleri de bünyesinde barındırıyor.

3. Kesişim

Banu Özdemir tarafından sunulan ve her pazartesi saat 16.00’da başlayan Kesişim programı müziğe dair derin bakış açıları getiriyor. Birbirinden enteresan enstrümanlar ve müziğin evrenselliği gibi konular da Kesişim programının merceği altına giriyor.

4. Piyano Forte

Klasik müzik yayını Piyano Forte ise haftanın ilk gününde saat 09.00’da başlıyor ve Didem Aksoy moderasyonuyla karşımıza çıkıyor. Piyano Forte TRT 3 Radyo dinle aramasında bulunan müzik severleri pek memnun ediyor. Güne klasik müzik ile başlamak isteyenler Piyano Forte programında buluşuyor.

5. Pop Durock

İzmir Radyosu’nun elinden çıkan ve Solmaz Erkan ile Selim Ağacan tarafından sunulan Pop Durcok, adından da anlaşılacağı üzere pop ve rock türünün sevilen parçalar sunuyor. Keyifli çalma listesi de TRT üçüncü radyo dinleyicilerinin beğenisini topluyor.

Tüm bu programlar ve radyonun genel yayın akışı istasyonu oldukça başarılı radyoların arasına koyuyor. Fakat düzenli olarak radyo dinleyen kişilerin de bildiği gibi istasyonun frekansına bağlanmak her zaman mümkün olamayabiliyor. Bu tür durumlarda yayın kalitesinde problemler yaşandığından dinleme deneyimi de zarar görüyor.

Ya da TRT Radyo 3 dinle araması yapan kişiler internet bağlantısı güçlü olmadığında kesintiler ile karşılaşıyor. İşte bu noktada internetsiz ve çevrimdışı olarak şarkı dinleme yöntemi karşımıza çıkıyor. Böylece radyoda en sevdiğiniz şarkıları bağlantı fırsatı olmadığında telefonunuzdan açarak dinlemek de mümkün hale geliyor.

Bölüm 3. TRT Radyo 3 Şarkılarını İnternetsiz Dinleyin: Snaptube

İnternet ve frekans bağlantısının stabil olmadığı durumlarda Snaptube ile müzik indirme işlemi bu problemi tamamen ortadan kaldırıyor. Android telefonlardaki en iyi video ve müzik indirme uygulaması olan Snaptube, TRT 3 Radyo dinle işleminin mümkün olmadığı noktalarda müzik dinlemeyi mümkün kılıyor.
trt 3 radyo canlı
Ücretsiz İndir

Adım 1. Snaptube APK dosyasını internet sitesinden indirin.

Arama motoruna Snaptube APK yazın ve resmi internet sitesi üzerinden indirmeyi başlatın.

Adım 2. Telefonunuzdan “bilinmeyen kaynaklardan uygulama yükle” iznini onaylayın.

Daha sonra indirdiğiniz Snaptube APK dosyasının üzerine dokunun ve kurulum işlemini gerçekleştirin.

trt radyo 3 canlı dinle

Adım 3. TRT Radyo 3 dinlerken denk geldiğiniz şarkıyı bulun ve bağlantısını kopyalayın.

Kopyaladığınız şarkı bağlantısın Snaptube’a yapıştırın ve aratarak şarkıyı telefonunuza indirin.
trt 3 canlı radyo
Snaptube TRT Radyo 3 dinle işlemini yapamadığınızda müzik ile bağlantınızın kopmamasını sağlıyor. Bu sayede TRT 3 dinle işlemi de bir nevi telefonunuz üzerinden gerçekleşiyor. İşte Snaptube ile müzik indirmek bu kadar kolay!

intern on Aug 22, 2022

Categories