Türkiye’de devlet radyosu denildiğinde akla gelen ilk seçenek, şüphesiz ki TRT oluyor. Birçok farklı türde ve konuda radyo istasyonlarına sahip olan TRT, 1960’lı yıllardan beri Türkiye’nin en popüler radyo istasyonlarının sahibi olarak dikkat çekiyor. TRT Müzik radyosunu da bu popüler radyo istasyonları arasında gösterebiliriz. Tamamen müzik odaklı olan bu eşsiz radyo istasyonu, müziksever radyo dinleyicilerinin en uğrak noktalarından birisi olarak çoğu radyo istasyonu listesinin ilk sıralarında kendine yer bulmayı başarıyor. TRT Müzik yayın akışı ve bu akışta bulunan programları veya şarkıları TRT Müzik canlı izle işlemi yaparak dinleyebilirsiniz. Peki, bu programları veya şarkıları indirebilir misiniz? İşte, bu sorunun cevabını bu makalede bulabilirsiniz.

Bölüm 1. TRT Müzik Hakkında Bilmeniz Gerekenler

“İçindeki sese kulak ver” sloganı ile 2009 yılında yayın hayatına başlayan TRT Müzik; müzik belgeselleri, farklı türden müzikler ve müzik programları ile yayın hayatını sürdürmektedir. Adından da anlayabileceğiniz üzere tamamen müzik ağırlıklı bir radyo istasyonu olan TRT Müzik’in TRT Müzik programları; Türk halk müziği, Türk sanat müziği, pop ve diğer birçok müzik türünü TRT Müzik dinle işlemi yapan dinleyiciler ile buluşturmaktadır. TRT müzik dinle işlemi yapan dinleyicilerin müziğe olan sevgisini ve ilgisini pekiştirmeleri amacıyla yayın hayatını sürdüren ve bu yönde kendini geliştiren bu radyo istasyonu, her geçen gün başarılarına başarı katmaya ve dinleyici sayısını artırmaya devam ediyor. Bir sonraki bölüme geçerek, TRT Müzik yayın akışı hakkında bilgi sahibi olabilir ve TRT Müzik dinle işlemi yapabileceğiniz programlara göz atabilirsiniz.

Bölüm 2. 7 Gün 24 Saat Müzik: TRT Müzik Yayın Akışını Öğrenin

Bu bölümde TRT Müzik radyosunun sahip olduğu programlardan bahsedeceğiz. Bahsedeceğimiz TRT Müzik programları ile genel olarak TRT Müzik yayın akışı hakkında bilgi sahibi olacak, TRT Müzik canlı izle işlemi yaparak hangi TRT Müzik programlarına göz atmak istediğiniz konusunda karar verirken zorlanmayacaksınız. Lafı çok uzatmadan, TRT Müzik programları listesine geçelim.

Mazhar Alonson ile (Mazhar Alonson)

Mazhar Alonson ile programında, efsane şarkıcı Mazhar Alonson eşliğinde müzik ve yaşam hakkında bir yolculuğa çıkın. Hayatın ve müziğin tamamı hakkında sohbet edilen bu program, günün stresini atmak için birebir.

İpek Yolu (İpek Açar)

Sanatçı İpek Açar ve konuklarıyla; birbirinden güzel, en sevilen şarkıları dinleyebilir, güzel zaman geçirebilirsiniz.

Müzik Atolyesi (Erol Parlak)

Bu programda, Erol Parlak ile Türk halk müziğinin ustalarının ve yeni isimleri hakkında sohbet edebilir, en sevilen Türk halk müziği eserlerini dinleyebilirsiniz.

Hey Gidi Günler

Türkçe pop müzik hakkında müzikal bir zaman yolculuğu yapmak istiyorsanız, bu programa göz atmalısınız. 80’lerden 90’lara, 90’lardan 2000’lere kadar en sevilen Türkçe pop şarkılarını bu programda bulabilirsiniz.

Ezgiler

Türk halk müziği türünün en sevilen solo ve düet performanslarını dinlemek için Ezgiler programına göz atabilirsiniz.

Bölüm 3. Trt Müzik Şarkılarını İndirmeyi Öğrenin

TRT Müzik’in sahip olduğu TRT Müzik arşivi, siz değerli dinleyicilerin rahatlıkla erişebileceği bir arşiv olmasına rağmen bu arşivde bulunan şarkıları indirmek için bir MP3-MP4 indirme uygulaması kullanmalısınız. İşte, Snaptube tam da bu konuda ihtiyacınız olan her şeyi sizlere sağlayacak bir uygulama olarak öne çıkıyor. MP3-MP4 indirmeye ek olarak uygulama içine gömülü oynatıcı ile en sevdiğiniz şarkıları veya programları uygulama üzerinden dinlemenize veya izlemenize de olanak sağlayan Snaptube’u bir kere kullanmaya başladıktan sonra başka bir uygulamaya ihtiyacınız olmayacak.

laterna trt müzik

Ücretsiz İndir

Kolay kurulumu ve kullanımı ile dikkat çeken Snaptube uygulamasını aşağıdaki basit adımları izleyerek cihazınıza kurabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Adım 1. Snaptube’u Android telefonunuza kurun.

Kurulum, oldukça kolay bir şekilde yapılabilir. Öncelikle, Snaptube’un web sitesine gidin ve Snaptube APK dosyasını indirin. Daha sonra, APK dosyasını çalıştırın ve kurulumu gerçekleştirin.

Adım 2. Şarkı veya radyo programı seçin.

Snaptube’un MP3-MP4 indirme özelliği ile indirmek için bir şarkıyı veya radyo programı seçin ve URL’sini kopyalayın.

trt müzik izle

Adım 3. Snaptube’un arama motorunu kullanın.

Uygulamayı açın ve uygulamanın arama motoru ile URL’yi aratın.

trt müzik laterna

Adım 4. İndirme işlemine hazırsınız!

İstediğiniz kaliteyi ve formatı seçerek indirme işlemini başlatabilirsiniz.

Pratik kullanımı ile her yaştan insanın rahatça kullanabileceği Snaptube uygulamasını, tamamen ücretsiz bir şekilde cihazınıza kurabilir ve en sevdiğiniz şarkıları ve radyo programlarını indirebilirsiniz. İyi eğlenceler!

intern on Aug 22, 2022

Categories