Müzik ve şarkılar farklı tür ve notalarla insan hayatının vazgeçilmez bir parçası olarak biliniyor. Medeniyetin şafağından bu yana hayatımızda olan müzikler sayısız enstrüman ile kulaklarımızın pasını siliyor. Sayısız tür ile günümüze ses geliyor, rap ve pop sanatçıların parçaları ise hiç durmadan dinlenmeye devam ediyor.

Her gün binlerce kişi ise en çok dinlenen ya da son çıkan şarkılar aramasını yapıyor. Hit parçalar işte, yolculukta ve sosyal alanlarda çalma listelerinde karşımıza çıkıyor. İşte bu yüzden pek çok kişi hit tüm şarkılar araması yapıyor. Böylece hem güncel müziklerden geri kalmıyor hem de çalma listelerini yeniliyor. Peki son günlerde en çok dinlenen parçalar hangileridir?

Bölüm 1: En Çok Dinlenen Şarkılar Hangileridir?

2022’nin en çok dinlenen şarkılarını sizler için bu listede topladık. İşte bu yılın en sevilen hit müzikler listesi:

1. Ara – Zeynep Bastık

Zeynep Bastık’ın Paro adlı şarkısı için yaptığı bu cover parça Türkiye’nin en çok dinlenen şarkılar listesinde zirveye oturdu.

2. Karalaya Karalaya – Kurtuluş Kuş, Burak Bulut, Feryal Sepin

Son çıkan şarkılar arasında Karalaya Karalaya da yer aldı. Kurtuluş Kuş ve Burak Bulut ikilisi bu kez Feryal Sepin ile beraber mikrofon tuttu.

3. Rastgele – Kurtuluş Kuş, Burak Bulut, Mustafa Ceceli, İrem Derici

Mustafa Ceceli ve İrem Derici gibi dev isimler Kurtuluş Kuş ve Burak Bulut ile beraber Rastgele şarkısını seslendirdi. Rastgele aynı zamanda en sevilen İrem Derici şarkılar listesinde de yerini aldı.

4. Nerdesin – Ezhel

Rap sanatçısı Ezhel müzikal yeteneğini Nerdesin parçası ile bir kez daha kanıtladı.

5. Bi’ Tek Ben Anlarım – KÖFN

KÖFN grubunun listelerin zirvesine oturan Bi’ Tek Ben Anlarım parçası ise oldukça sevildi.

6. Tutsak – Sefo

Listemizdeki tüm şarkılar arasında Sefo da Tutsak adlı sürükleyici şarkısıyla yerini aldı. Göndermeli şarkılar seven pek çok kişi Tutsak’ı severek dinliyor.

7. Aşk Ateşi – Aleyna Tilki

Sözleriyle pek çok kez gündeme gelen Aleyna Tilki bu yıl Aşk Ateşi şarkısını repertuarına ekledi.

8. Yap Bi’ Güzellik – Tarkan

Bir Tarkan klasiği olan Yap Bi’ Güzellik parçası da şarkı listelerinde yerini aldı.

9. Leila – Reynmen

Reynmen RnBesk albümüne Leila ile başarılı bir giriş yaptı. Şarkıcının bu parçası da severlerden geçer not aldı.

10. Halden Anlamaz – Okan ve Volkan

Okan ve Volkan ikilisi Halden Anlamaz diye isimlendirdiği şarkısıyla dinleyicilerin beğenisini topladı.

Bölüm 2: Müzik Türleri Nelerdir?

Müzik türleri deyince akla sayısız şarkı türü gelmektedir. Ülkemizde her ne kadar rap ve pop ağırlıklı olarak dinlense de onlarca farklı tür bulunmaktadır. Gelin sizler için yaygın türleri kısaca özetleyelim:

1. Rap

Rap türü protest bir anlayışın yansıması olarak ortaya çıkmıştır. Örneğin Şarkılar Sokaklara Ait gibi parçalar Türkçe rap türüne örnektir. Fakat rap de kendi içinde old school, new school, trap ya da new age gibi farklı kategorilere ayrılır.

2. Elektronik Müzik

Çeşitli elektronik enstrümanlar ve bilgisayar ayarlamaları ile yapılan elektronik parçalar ise oldukça hareketlidir. Bu şarkılarda synthesizer kullanılır.

3. Arabesk

Özellikle ülkemizde rağbet gören arabesk ve karaoke şarkılar oldukça enstrümental şarkılardır. Duygu yüklü parçaları bünyesinde barındıran bu tür ülkemizde çok sevilmektedir.

4. Pop

Pop şarkısı ise müziğin en yaygın yüzlerinden biridir. Ülkemizde de pop şarkılar en çok sevilen parçalar arasındadır.

5. Rock

Kendi içinde de sayısız gruba ayrılan rock türü bir şemsiye görevi görür. Ülkemizdeki rock türü temsilcileri ise Duman, Athena ya da Kurban gibi gruplardır.

Bölüm 3: Snaptube ile Şarkı İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Ses ve video indirme uygulamaları arasında zirvede yer alan Snaptube’u indirmek oldukça kolaydır. Sadece birkaç dakika içinde kurulum işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür.

bütün şarkılar

Ücretsiz İndir

Adım 1: Snaptube APK dosyasının kurulumunu gerçekleştirin.

Programın resmi internet sitesine ulaşın ve Snaptube indir butonuna basın. Snaptube APK cihazınıza indikten sonra telefonunuzun ayarlar kısmını açın. Ayarlar’dan Gizlilik ve Güvenlik penceresine geçiş yapın. Burada “bilinmeyen kaynaklardan yükleme yapmaya izin ver” seçeneğini bulun ve onaylayın. Bu işlemden sonra Snaptube kurulumunu sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Adım 2: İndirmek istediğiniz şarkının bağlantısını kopyalayın.

Telefonunuza şarkılar indirmek için dilediğiniz müzik listelerinden bir bağlantı kopyalayın. Sosyal medya platformlarında vakit geçirirken denk geldiğiniz şarkıları da indirebilirsiniz. Gönderi ayarlarına dokunun ve karşınıza çıkan bağlantıyı kopyaladığınıza emin olun.

karaoke şarkılar

Adım 3: Şarkı bağlantısını Snaptube uygulamasına yapıştırın ve indirmeyi başlatın.

Bağlantıyı Snaptube uygulamasının arayüzüne yerleştirin. Kullanıcı dostu arayüzde kalite ve format seçeneklerini belirleyebilirsiniz. Daha sonra indir butonuna basın ve indirme işlemini başlatın. Dosya saniyeler içerisinde akıllı telefonunuzun hafızasına kaydolacaktır.

karaoke şarkılar
Snaptube ile şarkı indirmek işte bu kadar kolay. Siz de uygulamayı yükleyin ve Snaptube ailesine katılın!

intern on Aug 28, 2022

Categories