En çok dinlenen müzik türlerinin başında gelen rock müzik, oldukça büyük bir tarihe sahip. Geçmişten günümüze birçok farklı alt türü ile hayatımıza giriş yapmış ve en hit şarkıların ana türü olmuş bu müzik türünün detaylarını inceleyeceğimiz, kısacası “rock müzik nedir?” sorusuna bir cevap bulacağımız yazımıza hoş geldiniz. Tabii, bu yazı sadece rock müziğin tarihine değinmeyecek. Aynı zamanda, en iyi rock şarkıları ve bu şarkıları kolayca indirmenizi sağlayacak enfes bir aracı da sizlere tanıtacağız. Böylece, birbirinden kaliteli rock şarkılar, sadece birkaç tık uzağınızda olmuş olacak.

Bölüm 1. Rock Müzik Türünü İnceleyelim

1950’li yıllarda ABD’de ortaya çıkmış olan rock müzik, ilk olarak “rock and roll” olarak adlandırılıyordu. 1960’lı yıllara gelindiğinde ise birçok farklı tarza bölünen ve özellikle ABD’de ve İngiltere’de büyük bir hayran kitlesine sahip olup, gelişmeye devam eden bu müzik türü; electric blues ve folk, caz, klasik müzik gibi müzik türlerinden esintileri bünyesinde barındırır.

Müzikal açıdan baktığımızda ise rock şarkılar, genellikle elektro gitar ağırlıklıdır ve elektro bas gitar ile davul barındıran rock grupları tarafından bestelenir ve söylenirler. Daha önce de bahsettiğimiz gibi 1960’lı yılların sonunda farklı alt türlere ayrılan bu müzik türünün en bilinen alt türleri; blues rock, folk rock, country rock ve alternatif rock türleridir.

Bölüm 2. Rock Müziğin En İyileri: En Çok Dinlenen Rock Şarkıları

Bu bölümde, rock müzik tarihinin en iyi şarkılarını bulabilirsiniz. Türkçe ve İngilizce dillerinde bulabileceğiniz bu en iyi rock şarkıları listesi, bu müzik türüne yeni giriş yapıyorsanız veya dinleyecek yeni rock şarkılar arıyorsanız çok işinize yarayacak. Listeyi, hemen aşağıda bulabilirsiniz.

 • Queen – Bohemian Rhapsody
 • Black Sabbath – Children of The Grave
 • Tool – Sober
 • Pearl Jam – Black
 • AC/DC – Back in Black
 • AC/DC – Highway to Hell
 • Muse – New Born
 • Guns N’ Roses – November Rain
 • Guns N’ Roses – Welcome to The Jungle
 • Pink Floyd – Comfortably Numb
 • Pink Floyd – Wish You Were Here
 • Mor ve Ötesi – Bir Derdim Var
 • maNga – Cevapsız Sorular
 • Teoman – Kupa Kızı ve Sinek Valesi
 • Yüksek Sadakat – Haydi Gel İçelim

Bölüm 3. Rock Şarkılarını İndirmenin En Basit Yolu: Snaptube

En iyi rock şarkıları hakkında bilgi sahibi olduğunuza göre artık hangi rock şarkısını indireceğiniz konusunda karar vermekte zorlanmaktan kurtulabilirsiniz. Peki, şarkıyı seçtiniz fakat bu şarkıyı nasıl indireceksiniz? İşte, burada Snaptube uygulaması devreye giriyor. Rock şarkılar da dahil olmak üzere her türlü şarkıyı indirebilen Snaptube uygulaması, bütün bu indirme işlemini eforsuz ve tamamen ücretsiz bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlıyor. Android telefonunuza kurabileceğiniz Snaptube uygulaması sayesinde gerçekleştirebileceğiniz indirme işlemi ile en sevdiğiniz rock şarkılarını telefonunuza kaydedebilecek, istediğiniz zaman dinleyebilecek veya arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz.
Uygulamanın kurulum ve kullanım rehberi, aşağıda bulunuyor.

anadolu rock şarkıları

Ücretsiz İndir

Adım 1. Snaptube Rock Şarkı İndirici’nin APK dosyasını indirin ve kurun.

Snaptube’un APK’sını, uygulamanın web sitesinin ana sayfasındaki İndir butonuna tıklayarak indirebilir ve inen dosyanın üstüne çift tıklayarak kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer kurulum esnasında bir hata ile karşılaşırsanız, hata mesajının gösterdiği yönergeleri uygulayarak cihazınızın APK kurmasına izin verin.

Adım 2. İndireceğiniz rock şarkısını açın ve şarkı bağlantısını kopyalama işlemini gerçekleştirin.

Açtığınız rock şarkısının bağlantısını oldukça kolay bir şekilde kopyalayabilir ve sonraki adıma geçebilirsiniz.

türkçe rock şarkılar

Adım 3. Snaptube uygulamasını kullanarak bir arama yapın.

Uygulamanın ana sayfasındaki arama motoru, istediğiniz şarkıları bulmanızı sağlar. Kopyaladığınız bağlantıyı buraya yapıştırarak bir arama gerçekleştirebilirsiniz.

türkçe rock radyo

Adım 4. Şarkıyı indirmeye başlayın.

Şarkıyı indirmeye başlamak için tek yapmanız gereken aşağıda bulunan indirme butonuna dokunmak ve sizlere sunulan kalite/format ikilisinden istediğiniz çifti seçmek. İşte bu kadar!

Rock müzik dinle ve indir işlemi yapmanızı sağlayan Snaptube uygulamasının ne kadar kolay bir kuruluma ve kullanıma sahip olduğunu anlamak için yukarıdaki adımlara göz atmanız yeterli olacaktır. Sadece 4 basit adımla her şarkıyı indirebilen bu müthiş uygulamayı tamamen ücretsiz bir şekilde kullanmaya başlamak için Snaptube’un internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. İyi eğlenceler!

intern on Aug 28, 2022

Categories