Ramazan ayı, Müslümanların bir ay boyunca oruç tuttuğu; beraberinde hem sabrı hem de bereketi birlikte getirdiği mübarek bir aydır. Bütün duygularıyla bu mübarek ayı yaşamak için de gün içerisinde Ramazan adına oluşturulan şarkılar ve fon müzikleri de dinlenmektedir. Televizyon ya da sosyal medya içerisinde Ramazan şarkıları indir listesini oluşturarak indirebileceğiniz rehber hazırladık. Ayrıca Ramazan şarkılarını ücretsiz ve hızlı bir şekilde indirmenizi sağladık.

Ramazan Şarkıları İndir-Snaptube

Ramazan şarkıları indirmek için birçok program bulunmaktadır. Bu programların içerisinde bulundurduğu reklamlar yüzünden indirmesi oldukça zor haline gelmesiyle alternatif program arayışına girebilirsiniz. Snaptube sayesinde Ramazan müziklerini ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

ramazan fon müziği
Ücretsiz İndir

Adım Adım Cep Telefonundan Ramazan Müziği Nasıl İndirilir?

  1. ‘’Ücretsiz İndir’’ butonua tıklayın.
  2. APK dosyasını indirme işlemi gerçekleştirdiktan sonra yükleme yapıp sizden güvenlik onaylaması isterse hepsini onaylayarak uygulamanın yüklenmesini sağlayın.
  3. Uygulama içerisine girerek konumuzda yer alan linki kopyalayarak veya arama sosyal medya aracını seçerek Ramazan fon müziği indir yazarak aratma yapabilirsiniz. 
  4. Bulduğunuz videoya girerek gelen ekranda İndir seçeneği çıkacaktır.
  5. Ramazan müzikleri mp3 formatında indirmek için ilgili indirme seçeneğine tıklayarak telefonunuza indirebilirsiniz. 
  6. İndirdiğiniz dosya İndirilenler dosyasında depolanacaktır. Dilediğiniz gibi telefonda veya bilgisayara aktarma sağlayarak dinleyebilirsiniz.

Birkaç basit adımla indirmek istediğiniz Ramazan şarkısını telefonunuza indirebilirsiniz. Snaptube’u ücretsiz olarak çeşitli müzik, video ve filmi indirmek için de kullanabilirsiniz. Hangi Ramazan şarkılarının indirmeye değer olduğunu bilmiyorsanız, aşağıda sizin için 15 tanesini listeledik.

En Çok Dinlenen Ramazan Şarkıları Ücretsiz İndir

1-Ramazan Geldi Ramazan – Abdullah Beyhan

Ramazan Müslüman bireylerin en sevdiği aylardan birisidir. Abdullah Beyhan; Ramazan bereketini ve coşkusunu yansıtan bu şarkısını sevenleriyle paylaşıyor.

2-Ender Tekin- Hoş geldin Ramazan

Ender Tekin yorumuyla Hoş Geldin Ramazan şarkısı ayın önemini yansıtan özelliği bulunmaktadır.

3-Hoş geldin Ya Şehr-i Ramazan- Grup Furkan

Grup Furkan paylaşmış olduğu Hoş geldin Ya Şehr-i Ramazan dinleyiciler tarafından sevilmiştir.

4-Ya Hannan Ya Mennan – Sivas Ramazan İlahisi

Sivas’ta teravih namazlarından sonra okunan ilahi. İlahinin Şemseddin Sivasî ‘ye ait olduğu düşünülmektedir. 

5-Ramazan İlahisi – Dervişane

Ramazan ayı içerisinde en çok aratılan sorgulardan biri de Ramazan ilahileridir. Dervişane tarafından yapılan Merhaba Şehri Ramazan’la duygularınızı yaşayabilirsiniz.

6-Oruç Şarkısı 

Gülberenk değerler eğitimi derneğinin Gülberenk İBADET 1 albümünden alınmıştır.

7-Ramazan Ayına Özel Fon Müzikleri – 1

Ramazan ayında dinlenebilecek toplu Ramazan fon müziği tek bir arada toplanmıştır.

8-Ramazan-i Serif – Ney 

Ramazan’a özel Ramazan müziği.

9-Fatih Koca- Birinci Söz Bismillah

Ramazan aylarında en çok dinlenilen şarkılardan biri de Fatih Koca’nın Birinci Söz Bismillah müziğidir. Hem yapısı hem fonuyla birlikte oldukça sevilen ramazan müziği türüdür.

10-İftar Müziği Ney ve Kanun

Ney ve Kanun çoğu kişi tarafından insanı rahatlatan enstrümanlar olarak tanımlanır. 

11-Ramazan Manileri – Erol Eren

Ramazan manilerinden sizler için seçerek paylaşılmıştır.

12-Ramazan Ayı Fon Müzikleri İftar Sahur

İftar ve sahur vakitlerde fon müziği ortamı güzel ve duygusal bir hale getirmek için dinlenmektedir. Ramazan fon müzikleri indir listesinde diğer seçeneklere de göz atabilirsiniz.

13-11 Ay İçinde Birdir Ramazan- Beytullah Kuzu

Beytullah Kuzu yorumuyla Ramazan’ın önemini vurgulayan müziğiyle dinleyenleri özel anlar sağlıyor. Ramazan müzikleri mp3 formatında olup, Snaptube yardımıyla indirebilirsiniz.

14-Elveda Ramazan İlahisi- Dervişane

Ramazan’ın son günlerinde dinlenen ilahilerden bir olarak Elveda Ramazan geçmiş günlerin hatırlanmasını sağlıyor. 

15-Hoş geldin Ey Ramazan- Çocuklar İçin- Merve Yıldız

Ramazan aylarında çocuklara Ramazan’ı daha çok sevdirmek için oluşturulan müzikler bulunmaktadır. Merve Yıldız yorumuyla çocukların ezberleyeceği şarkı paylaşılmıştır.

Sıkça Sorulan Sorular

Ramazan Kaç Gün Sürüyor?

Ramazan ayında 30 gün boyunca niyetler edilmektedir. Sahur vaktinde oruç tutmak isteyen kişiler yemeklerini yiyerek Ramazan orucunu tutmak için niyetlerini ederler. İftar vaktine kadar sabırla bekleyerek iftar zamanı geldiğinde oruçlarını açarlar. Arefe günü içerisinde son gün oruç tutularak Ramazan Bayramı’na geçiş yapılmaktadır. Ramazan Bayramı da üç gün sürmektedir.

Ramazan’ın En Hayırlı Günü Hangisidir?

Ramazan en hayırlı günü Kadir gecesi olarak kabul edilmektedir. Kadir gecesi Kur’an-ı Kerim’in ilk kez indirilmeye başlandığı gündür. Bugün de içerisinde edilen bütün duaların kabul edildiğine inanan Müslümanlar bugün boyunca daha fazla dua ve ibadet etmeye çalışırlar.

intern on Feb 18, 2023

Categories