Müzik aletleri ve enstrümanlar sanatın en gür hali olan müziğin icra edilmesini sağlıyor. Zaman içerisinde evrimleşen enstrüman örnekleri bugün en sevilen hobilerin de temelini oluşturuyor. Pek çoğumuz dijital müzik çalar uygulamalarda yüzlerce farklı ses duysak da aslında her sesin temelinde bir müzik aletinin ezgisi yer alıyor. Müzik aletleri isimleri hakkında hazırladığımız bu listede yaygın ve ilginç enstrümanlara yer verdik.

Kanun müzik aleti ile başlayan listemiz vurmalı müzik aletleri ile devam ediyor. Hem ülkemizde hem de küresel anlamda ilgi gören bu çalgılar uzun bir süredir hayatımızda. İşte müzik aletleri ve isimleri hakkında bilmeniz gerekenler…

Bölüm 1: Türk Müzik Aletleri Nelerdir?

Türk enstrümanları deyince akla onlarca farklı çalgı aleti gelmektedir. Türk müziğinin neredeyse her kategoride bir enstrümanı olduğunu söylemek mümkündür.

Telli Müzik Aletleri

Örneğin telli müzik aletleri denince akla saz, bağlama ve cümbüş gibi çalgılar gelmektedir. Kopuz olarak da bilinen bu enstrüman telli tezeneli çalgılar arasında yer alır. Ud ve yaylı tambur da bu sınıfa girmektedir.
Klasik Batı Müziği’nin önemli enstrümanlarından biri olan arp müzik aleti bizim kültürümüzde yaygın bir yere sahip değildir. Fakat benzer ezgilerin kaynağı olan kanun müzik aleti Türk müziğinin en önemli unsurlarından biri olmuştur. Telli müzik aletleri sınıfında yer alan kanun 24 ya da 27 perdeye sahiptir.

Vurmalı Müzik Aletleri

Vurmalı müzik aletleri denince Türk müziğinin zenginliği ortaya çıkar. Def, davul, darbuka ve derbek gibi enstrümanlar vurmalı çalgılardır. Her biri Türk müziğinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Üflemeli Müzik Aletleri

Nefesli çalgılar olarak da bilinen bu enstrümanların başında zurna gelmektedir. Fakat tulum müzik aleti de Karadeniz yöresinde uzun bir zamandır kulakların pasını silmektedir.

Bölüm 2: Snaptube Özellikleri Nelerdir?

Yukarıda listelediğimiz müzik aletleri ve enstrüman örnekleri kesinlikle bu liste ile sınırlı değil. Yüzlerce çalgıyla ve pek çok kategori ile müzik dünyası oldukça geniş bir menzile sahip. Müzik severler ise bu çalgıların isimlerini merak ediyor. Günlerini şarkısız geçiremeyen pek çok kişi aynı zamanda telefonuna ücretsiz olarak şarkı indirmenin yollarını arıyor.

müzik aletleri ve isimleri

Ücretsiz İndir

1. Reklamsız ve Ücretsiz

Snaptube kullanırken uzun ve niteliksiz reklamlar izlemenize gerek yoktur. Tamamen ücretsiz olan uygulamayı reklam izlemeden kullanabilirsiniz.

2. Hesap Oluşturma ve Kişisel Bilgilere Gerek Yok

Snaptube’un geniş indirme seçeneklerinden yararlanmak için hesap oluşturmanıza gerek yok. Kayıt işlemi ile uğraşmadan saniyeler içerisinde şarkı indirebilirsiniz.

3. Çözünürlük ve Format Seçenekleri

Snaptube ile 1080P, 2K ve 4K çözünürlükte video indirmek mümkündür. Başarılı indirme uygulaması ile veri tasarrufu yapmak için daha düşük kalitede videolar da indirebilirsiniz. Sevdiğiniz müzik aletleri ile çalınan şarkıları da MP3 ya da M4A uzantılarında telefonunuza kaydedebilirsiniz. Böylece telefonunuzu bir müzik çalar cihazına dönüştürebilirsiniz.

Bölüm 3: Snaptube Müzik İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Snaptube ile MP3 müzik indirme işlemi göz açıp kapayıncaya kadar tamamlanabilmektedir. Hızlı yapısı ile öne çıkan Snaptube her gün binlerce kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Sevilen uygulama sayesinde en sevdiğiniz şarkılar tamamen ücretsiz bir şekilde cihaz hafızasına kaydolur. Böylece çevrimdışı şarkı dinleme işlemi de mümkün hale gelir.

Adım 1: Snaptube APK dosyasını uygulamanın internet sitesinden indirin.

Snaptube uygulamasını cihazımıza yüklemek oldukça kolaydır. Bunun için telefonunuzun mobil tarayıcısını açın ve arama kutusuna Snaptube yazın. Çıkan sonuçlardan programın resmi internet sitesine erişim sağlayın. Ana sayfada yer alan indir butonuna basın.

Snaptube APK dosyası telefonunuza indikten sonra cihazınızın Ayarlar menüsünü açın. Burada gizlilik ve güvenlik sekmesine geçiş yapın ve “bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemeye izin ver” seçeneğini işaretleyin.

Daha sonra indirmiş olduğunuz dosyanın üzerine dokunarak ya da bir APK kurucusu ile Snaptube uygulamasını cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Adım 2: Telefonunuza indirmek istediğiniz şarkının bağlantısını kopyalayın.

snaptube sayesinde 50’den fazla platform üzerinde şarkı ve video indirmek mümkündür. Sevdiğiniz şarkıları bağlantılarını kopyalayarak bu program aracılığıyla indirebilirsiniz. Gönderi ayarlarından şarkının bağlantısını kopyalayın ve bir sonraki adıma geçin.

üflemeli müzik aletleri

Adım 3: Bağlantıyı Snaptube arayüzündeki arama çubuğuna yapıştırın.

Kopyalamış olduğunuz bağlantıyı Snaptube uygulamasının arama kısmına yapıştırın. Aratma yaptıktan sonra çıkan sonuç üzerinden indirme işlemini başlatın. Medyayı telefonunuza indirmeden önce kalite ve format seçeneklerinden dilediğinizi seçebilirsiniz.

tulum müzik aleti
Snaptube ile telefonunuzu zengin bir müzik çalar cihazına dönüştürmek mümkün. İyi eğlenceler dileriz!

intern on Aug 28, 2022

Categories