Hepimiz elbette hayatımızın bir döneminde bir şarkıya veya videoya denk gelmişizdir ve o şarkıyı/videoyu indirebilmenin bir yöntemi olup olmadığını merak etmişizdir. 2000’lerin başında bu işlemi gerçekleştirmek oldukça uğraş gerektiriyor olsa da artık teknolojinin gelişmesi sayesinde, çeşitli araçları kullanarak sevdiğiniz şarkıları veya videoları sadece birkaç saniye içinde cihazınıza indirebilmeniz mümkün. Peki, nedir bu araçlar? MP3 dönüştürücü veya MP4 MP3 dönüştürücü gibi isimlerle anılan bu araçlar, destekledikleri platformlardan medya dosyası (müzik veya video) indirebilmenize olanak sağlıyor. Bugünkü yazımızda da bu araçlar arasından en iyi 8 tanesini tanıtacak ve listemizin bir numarasındaki aracı detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

Bölüm 1. En İyi 8 MP3-MP4 Dönüştürme Aracı

Bu bölümde, piyasada uzun süredir bulunan ve kaliteleri konusunda herhangi bir şüphe bırakmayan MP4 MP3 dönüştürücü araçlarına göz atacağız. Listemizdeki araçların bazıları sadece MP3 dönüştürücü olarak hizmet verirken bazıları ise MP4 MP3 çevirme işlemlerini de gerçekleştirebiliyor. Bu sayede, tam olarak ihtiyacınız olan aracı daha kolay bir şekilde bulabileceksiniz.

Snaptube

Uzun yıllardır, “piyasanın en iyi MP4 MP3 çevirme uygulaması” denildiğinde akla gelen ilk seçeneklerden birisi olmayı başaran Snaptube, bu başarısını katlayarak sürdürmeye devam ediyor. MP4 ve MP3 dönüştürmek dışında da birçok farklı işlem için kullanabileceğiniz Snaptube hakkında daha detaylı bilgiyi, yazımızın bir sonraki bölümünde bulabilirsiniz.

Tubidy

Snaptube’un kalitesine en çok yaklaşabilen araçların başında gelen Tubidy ile MP3 ve MP4 indirme veya dönüştürme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ücretsiz olan Tubidy, kolay kullanımı ile dikkat çekmesine rağmen içerdiği reklamlar sebebiyle bazı kullanıcıların eleştirilerinin hedefi oluyor.

Keepvid

Özellikle desteklediği platform sayısıyla öne çıkan Keepvid de sektörde uzun süredir hizmet veren araçlardan birisi olarak biliniyor. Hem uygulaması hem de internet sitesi aracılığıyla kullanabileceğiniz bu araç ile MP4-MP3 dönüştürme ve indirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Sitenin en büyük eksisi olarak, yapıştırdığınız bağlantıların çok uzun sürede işlenmesini ve bunun sebebiyle oldukça uzun indirme süreleri yaşanmasını gösterebiliriz.

Freemake

Kurulum gerektirmeden MP3-MP4 dönüştürme ve indirme işlemi yapmak isteyen kullanıcıların ilk tercihlerinden birisi olan Freemake, 500’den fazla formatta dönüştürme işlemi destekleyerek çoğu rakibini geride bırakmayı başarıyor. 100 milyondan fazla kullanıcısı bulunan bu MP4 MP3 çevirme aracını ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

SSYoutube

Adında “YouTube” geçmesine rağmen aslında YouTube dışında birkaç farklı platformdan da dönüştürme ve indirme işlemi yapabilen SSYouTube, basit fakat efektif bir kullanım sunuyor. Kurulum gerektirmeden, internet sitesini ziyaret ederek kullanmaya başlayabilirsiniz.

VidMate

Snaptube’a oldukça benzer olan Vidmate, bir MP3 dönüştürme programı olarak bilinse de aslında MP4 gibi çeşitli formatlarda da dönüştürme ve indirme işlemi yapabiliyor. Uygulamasını kurarak kullanabileceğiniz bu MP4 MP3 dönüştürücü ile popüler sosyal medya platformlarından dönüştürme ve indirme işlemi yapabilirsiniz.

Savefrom

“Az ama öz” deyiminin karşılığı olan Savefrom, oldukça az sayıda platform destekliyor fakat desteklediği platformların popülerliği, bu açığı kapatmasını sağlıyor. Reddit ve VK gibi bilinmeyen platformları da destekleyen bu araç ile MP3-MP4 dönüştürebilir ve indirebilirsiniz.

Y2Mate

Y2Mate, oldukça popüler ve milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan bir araç olarak biliniyor. En popüler platformlar da dahil olmak üzere birçok farklı platformdan MP3-MP4 dönüştürme ve indirme işlemi yapabilen Y2Mate, kurulum gerektirmemesi ile de çoğu kullanıcının ilk tercihleri arasında olmayı başarıyor.

Bölüm 2. Detaylı Snaptube İncelemesi

Snaptube’u rakiplerinden öne atan en önemli şeyin, sahip olduğu eşsiz özellikler olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu müthiş MP3 dönüştürücü o kadar fazla özelliğe sahip ki; bu özelliklerin hepsini tek bir yazıda anlatmaya çalışsak, çok uzun bir yazı yazmamız gerekirdi. Bu nedenle, bu bölümde sadece Snaptube’un en önemli özelliklerinden bahsedeceğiz. İşte, Snaptube’un birbirinden müthiş özellikleri!

mp3 dönüştürücü program

Ücretsiz İndir
  • Facebook, Twitter, Instagram gibi en popüler platformlar da dahil olmak üzere 50’den fazla platformdan MP3-MP4 dönüştürme işlemi yapabilir.
  • Uygulama içine entegre edilmiş oynatıcı ile uygulamalar arasında dolaşmadan, istediğiniz videoyu veya şarkıyı oynatabilirsiniz.
  • Uygulamada bulunan sosyal medya platformlarına, sadece birkaç saniyede giriş yapabilir ve bu platformları kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • 140P-4K çözünürlükler arasında video ve yüksek kalitede MP3 dönüştürebilir ve indirebilirsiniz.
  • Resim içinde resim özelliği sayesinde aynı anda hem Snaptube’u kullanabilir hem de işlerinize devam edebilirsiniz.

Bölüm 3. Snaptube ile Nasıl MP3 Dönüştürülür?

Bu bölümde, Snaptube MP3 dönüştürücü uygulamasını nasıl kullanabileceğinizden bahsedeceğiz. Her ne kadar bölüm başlığında Snaptube’dan bir MP3 dönüştürme programı olarak bahsetsek de aşağıda bulabileceğiniz adımları uygulayarak Snaptube ile MP4 de dönüştürebilir ve indirebilirsiniz.

Adım 1. Snaptube’u kurun.

Uygulamanın kurulum dosyasını, Snaptube’un internet sitesinde bulabilir ve indirebilirsiniz. İndirdiğiniz dosyayı çalıştırın ve ekrandaki adımları uygulayarak kurulumu tamamlayın.

Eğer bilinmeyen kaynaklar ile alakalı bir uyarı ile karşılaşırsanız, endişelenmeyin. Uyarı ekranında beliren yönergeleri uygulayarak kuruluma kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Adım 2. Dönüştüreceğiniz videoyu açın ve videonun bağlantısını kopyalayın.

MP3’e dönüştürüp indirmek istediğiniz videoyu açın. Genellikle, bir videonun bağlantısını kopyalamak için Paylaş >> Bağlantıyı Kopyala adımlarını izlemeniz yeterli olacaktır.

mp3 dönüştürücü programı

Adım 3. Bağlantıyı, Snaptube’a yapıştırın ve aratın.

Kopyaladığınız bağlantıyı, uygulamanın arama motoruna yapıştırın ve aratın. Aramanız, saniyeler içinde tamamlanacak ve dönüştürmek istediğiniz videonun ekranda belirdiğini göreceksiniz.

mp3 dönüştürücü programı

Adım 4. Dönüştürmeyi gerçekleştirmek için kalite ve format seçin.

Videoyu MP3’e dönüştürmek için format olarak MP3’ü ve kalite olarak da istediğiniz bir kaliteyi seçerek indirmeyi başlatabilirsiniz.

Bölüm 4. Sıkça Sorulan Sorular

Snaptube MP3 dönüştürücü program hakkında bizlere sıkça sorulan soruları ve bu soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

MP3 dönüştürürken herhangi bir sınır bulunuyor mu?

Bu sorunun cevabı genel cevabı hayır. Özellikle Snaptube gibi bir MP3 dönüştürücü program kullanırsanız herhangi bir sınırlama ile karşılaşmadan, istediğiniz kadar MP3 dönüştürebilirsiniz.

Nasıl MP3 İndirilir?

MP3 indirmek için de yukarıda bahsettiğimiz MP3 dönüştürme adımlarını uygulamanız yeterli olacaktır.

Snaptube, hangi formatları destekliyor?

Snaptube, öncelikle MP3-MP4 olmak üzere M4A formatındaki ses dosyalarında da dönüştürme ve indirme işlemi yapmanıza olanak sağlıyor.

on Dec 12, 2022

Categories