Kurulmasından itibaren henüz kısa bir süre geçmesine rağmen türkü radyosu denildiğinde akla gelen ilk seçeneklerden birisi TRT Türkü oluyor. Dinleyicilerine 24 saat kesintisiz türkü yayını yapan bu radyo kanalı, türkü dinlemeyi seven dinleyicilerin aradığı her şeye ve çok daha fazlasına sahip bir radyo olarak öne çıkıyor. Türkü canlı yayınlarına göz atarak birbirinden güzel, unutulmuş veya popüler türküleri keşfedebilir ve günümüzde unutulmaya başlamış türkü kültürünü en derinden yaşayabilirsiniz. Peki, bu yazı neler içeriyor? Bu yazıda, bahsettiğimiz TRT Türkü hakkında daha detaylı bir şekilde konuşacak ve TRT türkü dinle işlemi yaptıktan sonra bu radyonun popüler şarkılarını nasıl indirebileceğinizden bahsedeceğiz.

Bölüm 1. TRT Türkü’yü Tanıyalım

Diğer popüler radyo kanallarına göre yeni sayılabilecek bir tarihte, 2009 yılında yayın hayatına başlayan TRT Türkü radyosu, Türk halk müziğinin popülerliğini artırmak ve bu konuda bir farkındalık kazandırmak adına yayınlarını sürdürmeye devam ediyor. TRT Radyo Türkü, dinleyicilere 24 saat kesintisiz TRT Türkü radyo canlı yayını sunuyor. Türk Halk Müziği türünün en seçkin ve popüler eserlerini, TRT Radyo Türkü kanalında TRT Türkü dinle işlemi yaparak dinleyebilirsiniz.

Bölüm 2. TRT Türkü’nün Programları

TRT Türkü radyosu, 24 saat canlı yayın yapan bir radyo kanalı olduğundan dolayı diğer radyo programlarıyla kıyasla çok daha fazla sayıda program barındırıyor. Tabii, bu programların hepsinin özel ve değişik programlar olduğunu söyleyemeyiz. Genelde birbirine oldukça benzeyen, müzik dinletisi şeklinde işleyen programlar ile yayın hayatına devam eden TRT Türkü radyosu, buna rağmen her gün milyonlarca farklı dinleyicinin türkü açlığını gidermeye devam ediyor. Bir aşağı kısımda, TRT Türkü dinle işlemi yaparak dinleyebileceğiniz en iyi TRT Radyo Türkü programlarını bulabilirsiniz.

Ağır Havalar

Uzun havaları, mayaları, hoyratları, gazelleri veya ağıtları seviyorsanız, bu program tam da size göre! Ağır Havalar programında, TRT Türkü’nün seçkin uzun havalar, mayalar ve ağıtlar gibi birbirinden farklı türde müzikleri barındıran listesini dinleyebilirsiniz.

Akdeniz’in Renkleri

Akdeniz’in Renkleri programı, Akdeniz bölgesinin ekonomik, sosyal ve kültürel özellikleri de baz alınarak, dinleyici katılımlı ve müzik ağırlıklı işleyen bir radyo programı olarak dikkat çekiyor.

Anadolu

Anadolu programı, Anadolu bölgesinin onlarca farklı yöresinin farklılıklarının ve her hafta bir yörenin özellikleri ve ustalıklarının konuşulduğu, müzikal ve kültürel konuların ele alındığı bir programdır. TRT Türkü’nün sunduğu farklı programlardan birisi olarak örnek gösterebiliriz.

Aşık Dili Ne Söyler

Aşık Dili Ne Söyler programında, tanınmış halk ozanı Aşık Nuri Çırağı’nın sunumuyla; aşıklığın geleneğini, köklerini ve geleceğini öğrenebilir, onun ağzından çıkan birbirinden güzel türküleri dinleyebilirsiniz.

Bağlama Takımı

1970’li yıllarda Ahmet Yamacı, Yücel Paşmakçı, Orhan Dağlı ve Nida Tüfekçi tarafından kurulan ve oldukça popülerleşmiş olan Bağlama Takımı’nın en seçkin eserlerini bu programda bulabilir ve dinleyebilirsiniz.

Bölüm 3. TRT Türkü ve Snaptube: Snaptube’u Kullanarak Türkü İndirin

En sevilen TRT Türkü radyo canlı programlarından birini dinlerken birçok güzel türküye denk gelebilirsiniz. Bu türkülerin bazıları unutulmaya başlamış türküler olabilirken bazıları ise son zamanların en popüler türküleri olabiliyor. Peki, bu türküleri Android telefonunuza nasıl indirebilirsiniz? İşte, bunun için Snaptube’u kullanabilirsiniz.

Yüksek kalitede MP3 ve MP4 indirebilen, Resim İçinde Resim modu gibi özelliklerle türkü dinlerken başka işlemler yapmanızı sağlayan, kötü amaçlı yazılım barındırmayan ve tamamen ücretsiz olan Snaptube ile TRT Türkü’nün en sevilen türkülerini kolaylıkla telefonunuza indirebilirsiniz. Bunu yapmak için hemen aşağıda bahsettiğimiz rehberdeki adımları uygulamanız yeterli olacaktır. Bu adımları uygulamak, ortalama 2-3 dakikanızı alabilir.

trt türkü canlı dinle

Ücretsiz İndir

Adım 1. Uygulamayı telefonunuza kurun.

Snaptube uygulamasının internet sitesinde bulunan APK dosyasını indirin ve bu dosyayı çalıştırarak uygulamanın kurulumunu tamamlayın.

Not: Kuruluma başlarken bir hata ile karşılaşırsanız, lütfen ekranda beliren yönergeleri uygulayın.

Adım 2. Sevdiğiniz türkülerin URL’sini kopyalayın.

Snaptube ile indirmek istediğiniz türkülerin URL’sini kopyalayın.

trt türkü radyo dinle

Adım 3. Snaptube’u açın ve arama işlemini tamamlayın.

Türküleri indirmek için kopyaladığınız bağlantıyı Snaptube’un arama motoru ile aratın.

trt türkü dinle canlı

Adım 4. En sevdiğiniz türküleri indirin.

En sevdiğiniz türküleri indirmek için uygulamanız gereken son adımdasınız! Ekranın sağ altında bulunan İndir butonuna dokunun ve gerekli seçimleri yaparak indirmeyi başlatın.

Artık en sevdiğiniz türküleri indirmek için karışık yöntemler ile uğraşmak zorunda değilsiniz. Tek ihtiyacınız olan şey, Snaptube! Şimdi Snaptube’un internet sitesini ziyaret edin ve türkü indirmeye hemen başlayın!

intern on Aug 22, 2022

Categories