Her ne kadar televizyonların hayatımıza girmesiyle beraber radyo kullanımında oldukça büyük bir azalma görülse de yine de radyolar, her gün milyonlarca kişi tarafından dinlenmeye devam ediyorlar. Trafikte, yolda, evde veya bambaşka bir yerde… Hayatımızın her anında ister istemez radyo yayınlarıyla iç içe olabiliyoruz. Bu radyo yayınlarının en sevilenlerinden birisi olan TRT Haber TRT canlı radyo istasyonu, uzun bir süredir en çok dinlenen radyo istasyonlarının başında geliyor. TRT radyo dinle işlemi yaparak siz de bu dinleyiciler arasına katılabilirsiniz. Bugün, TRT Haber canlı radyo istasyonunun en sevilen şarkılarını ve programlarını sizlere tanıtacak, bu şarkı veya programları nasıl ücretsiz bir şekilde indirebileceğinizi anlatacağız.

Bölüm 1. TRT’nin Haber Bölümü: TRT Haber

TRT Radyo canlı, Türkiye’nin her yerinden dinleyebileceğiniz ender radyo kanallarından birisi olarak öne çıkıyor. TRT, 1 Mayıs 1964 yılından beri radyo yayınları yapan, şu anda da devlete bağlı bir radyo kuruluşudur. TRT Haber radyosu gibi birçok farklı alt radyo istasyonlarına da ev sahipliği yapan TRT, aradığınız her şeyi bulabileceğiniz radyo istasyonlarına sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Eskiden sadece bir radyo aracılığıyla bu kanalı dinleyebilirken, artık teknolojinin de gelişmesiyle beraber TRT Radyo canlı yayınlarını internet sitesinden veya telefonlarınızdan TRT radyo dinle işlemi yaparak dinleyebilirsiniz.

Bölüm 2. Haberler ve Çok Daha Fazlası: TRT Haber Radyo Yayın Akışı

TRT Haber radyosu, adından da anlayabileceğiniz üzere Türkiye ve dünya basınında söz getirmiş güncel konuları haber yapan bir radyo istasyonudur. Tabii, bu radyo istasyonunda sadece haberler bulunmuyor. TRT Haber televizyon kanalıyla aynı anda, paralel bir şekilde radyo yayını gerçekleştiren TRT Haber radyosu ile TRT Haber TV kanalında yayınlanan programların hepsini dinleyebilirsiniz. Birazdan, bu programlardan bazılarını sizlere tanıtacağız. Böylece TRT radyo dinle işlemi yaparken hangi programı seçeceğiniz konusunda daha kolay bir şekilde karar verebileceksiniz.

Vapurda Çay Simit Sohbet

Vapurda Çay Simit Sohbet programı, iki yakayı bağlayan eşsiz şehir İstanbul’un bir yakasından diğer yakasına giderken gerçekleştirilen, ünlü iş ve sanat insanlarının konuk olduğu bir söyleşi programıdır.

Gönül Dağı

Değişik bir konsepte sahip olan Gönül Dağı programı, sizleri farklı insanların hayatlarının içine katacak ve birbirinden farklı konular hakkında yapılan sohbetleri ile hayata dair bakış açınızı değiştirecek bir program olacak.

Doğadaki İnsan

Bir belgesel olan Doğadaki İnsan, kaliteli ve sağlıklı bir yaşamın sırrının doğadan geçtiğini anlatan bir programdır. Bu program ile, doğanın derinliklerine yolculuk yapabilirsiniz.

Ömür Dediğin

Asırlık yaşam öyküleriyle hem sizlere tecrübe katan hem de yeri geldiğinde duygulandıran, yeri geldiğinde hüzünlendiren yaşlılarımızı ve onların hayatlarını anlatan Ömür Dediğin programı, oldukça farklı konsepti ile hem izleyicileri hem de dinleyicileri büyülüyor.

100 Yıl Önce

TRT Radyo canlı yayınlarının en önemli programlarından birisi olan 100 Yıl Önce, sizleri 1920’lerin önemli anlarına ve mekanlarına doğru keyifli bir yolculuğa çıkarıyor.

Bölüm 3. Snaptube: Radyo Şarkıları İndirmek İçin Ücretsiz Çözüm

Yazının başından beri TRT Haber’den bahsedip duruyoruz. Peki, bu radyonun sevilen şarkılarını veya programlarını nasıl telefonunuza indirebileceğinizi biliyor musunuz? Endişelenmeyin, bunu şimdi açıklayacağız!

TRT Radyo canlı dinle işlemi yaptığınız sırada beğendiğiniz bir şarkı veya program varsa, Snaptube uygulaması ile o şarkıyı veya programı ücretsiz, reklamsız ve sınırsız olarak Android telefonlarınıza indirmeniz mümkün. Piyasaya girdiği günden itibaren hızla başarı basamaklarını tırmanan Snaptube, artık 350 milyondan fazla kullanıcının en sevdiği şarkıları veya videoları indirmek için tercih ettiği bir araç haline dönüştü. Sizler de bu eşsiz aracı Android telefonlarınıza kurarak kolayca TRT Radyo şarkılarını ve programlarını indirmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

trt radyoları canlı

Ücretsiz İndir

Adım 1. Snaptube APK’sını kurun.

APK dosyasını, Snaptube’un sitesinden indirebilir ve saniyeler içinde telefonunuza kurabilirsiniz.
Daha önce hiç APK kurmadıysanız, kuruluma başlamadan önce ekranda beliren adımları uygulayın.

Adım 2. Snaptube ile indireceğiniz şarkıyı açın.

Şarkıyı açtıktan sonra şarkının bağlantısını kopyalama işlemini gerçekleştirin.

trt radyo tiyatrosu

Adım 3. Snaptube’un arama özelliğini kullanın.

Şarkıyı indirme adımına geçmek için kopyaladığınız bağlantıyı Snaptube’un ana sayfasındaki arama özelliği ile aratın.

trt haber radyo dinle

Adım 4. İndirmeye başlayın.

İndirme işlemine geçmek için aşağıdaki İndir simgesine dokunun ve ekranda beliren format/kalite seçimlerini yaparak, indirmeyi başlatın.

TRT Radyo veya farklı bir radyo istasyonunun sevilen şarkılarını sadece birkaç tık ile indirmek için tek ihtiyacınız olan araç Snaptube! Snaptube ile hiç olmadığı kadar kolay bir şekilde sevilen radyo programlarını ve şarkılarını indirebilirsiniz. İyi eğlenceler!

intern on Aug 22, 2022

Categories