TRT FM radyosunun ne kadar popüler olduğunu söylememize gerek yok diye düşünüyoruz. 1960’lı yıllardan beri Türkiye’nin en popüler radyo istasyonlarından birisi olan TRT FM radyosu, yaklaşık 60 senedir hayatımızın vazgeçilmez radyolarından birisi olarak yayın hayatını sürdürmeye devam ediyor. Birbirinden farklı müzik türlerini dinleyicilerine sunan TRT FM’de, TRT FM dinle işlemi yaparken denk geldiğiniz bir şarkıyı indirmenin yöntemlerini arıyorsanız, bu yazı tam da size göre! Bu yazıdaki uygulama ile tamamen güvenli, ücretsiz ve sınırsız şekilde TRT FM canlı dinle işlemi yaparken denk geldiğiniz şarkıları indirebilirsiniz. İyi okumalar!

Bölüm 1. Geçmişten Günümüze TRT FM

1960’lı yıllarda, daha radyo istasyonlarının Türkiye’de çok yaygın olmadığı yıllarda yayın hayatına başlayan TRT FM, o zamanlardan beri her geçen yıl kendini geliştirmeye ve zaten üst seviye olan kalitesine, kalite katmaya devam ediyor. Yayın hayatına ilk başladığı zamanlarda haber ve söyleşi ağırlıklı yayınlar yapan TRT FM radyosu, günümüzde birbirinden farklı programlar yayınlayarak TRT FM dinle işlemi yapan oldukça geniş bir dinleyici kitlesine sahip olmayı başardı. Genellikle, programların yanına ek olarak Türk halk müziği ve Türk sanat müziği gibi radyolarda pek şahit olmadığımız müzik türleri eşlik ediyor.
Türkiye’nin her şehrinden rahatlıkla ulaşabileceğiniz radyo yayınları ile Türkiye’nin neresinde olursanız olun, TRT FM radyosu dinleyebilirsiniz.

Bölüm 2. TRT FM’in Sunduğu Programlar Neler?

Tabii ki de TRT FM’in 60 yıla yakın bir süredir yayın hayatına devam etmesi bir şans eseri değil. TRT FM, bu başarısını sahip olduğu geniş program çeşitliliği ve birbirinden kaliteli programlara borçlu diyebiliriz. TRT FM’de, çoğu radyonun aksine sadece TRT FM’de görebileceğiniz birbirinden çeşitli program bulunuyor. Aşağıdaki bölümde görebileceğiniz program listesine göz atarak TRT FM dinle işlemi yapan dinleyicilerin en çok dinlediği TRT FM programlarını görebilirsiniz.

Bir Pazar Hatırası

Banu Karakuş’un sunumuyla birbirinden eğlenceli konuklar ve bu konuklarla tadına doyulmayacak sohbetlerin yaşandığı Bir Pazar Hatırası programı, adeta bir “talk-show” programı olarak işliyor. Güzel sohbete ek olarak rahatlatıcı müzikler ile çok kaliteli zaman geçirebilirsiniz.

Eski Kafa

Özellikle TRT İzmir Stüdyoları’nın vazgeçilmez programı olan Eski Kafa, kendine özgü köşeleri, ilginç yorumları ve seçkin müzik listeleri ile dinleyicilerini eğlendirmeye devam ediyor.

Frekans

Türkçe pop şarkılarından oluşan şarkı listeleri eşliğinde yapılan güncel veya geçmişe dayalı sohbetlerle dolu olan Frekans programı ile keyifli bir TRT FM canlı dinle işlemi yapabilirsiniz.

Gece Görüşü

Gecenin vazgeçilmez programı Gece Görüşü, günün neredeyse bittiği ve sessizliğin başladığı saatlerde dinleyicilerle bulaşıyor. Bu eşsiz program ve rahatlatıcı şarkı listesi ile güne oldukça güzel bir nokta koyabilirsiniz.

Hafta Sonu Rengi

Haftanın yorgunluğunu atabileceğiniz ve hafta sonunuza renk katacak Hafta Sonu Rengi programı, güne neşeyle başlamanızı sağlayacak.

Bölüm 3. Snaptube ve TRT FM: TRT FM Şarkılarını Nasıl İndirebilirsiniz?

TRT FM’in birbirinden kaliteli programlarından birisini dinlerken güzel bir şarkıya denk gelmeniz oldukça olası bir durum. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız ve beğendiğiniz o şarkıyı indirmek isterseniz bir MP3 indirici uygulaması kullanmalısınız. Snaptube, tam da bu konuda işinize yarayacak bir uygulama olarak öne çıkıyor! 50’den fazla platform desteği ve yüksek kalite MP3-MP4 indirebilmesi gibi onlarca farklı özelliği bulunan Snaptube uygulaması ile TRT FM’in en sevilen şarkılarını Android telefonunuza indirebilir ve bu şarkıları ister çevrimdışı bir şekilde dinleyebilir isterseniz de sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Çevrimdışı TRT FM canlı dinle işlemi yapmanın en efektif yolu olan Snaptube’u kurmayı ve kullanmayı öğrenmek için lütfen aşağıdaki rehbere göz atın.

trt fm radyo dinle

Ücretsiz İndir

Adım 1. Kurulumu tamamlayın.

Uygulamanın oldukça basit bir kurulum aşaması bulunuyor. Tek yapmanız gereken Snaptube’un internet sitesine gitmek ve ana sayfadaki İndir butonu aracılığıyla APK dosyasını indirmek. Dosyayı indirdikten sonra çalıştırarak, kurulumu tamamlayabilirsiniz.
Eğer kurulum esnasında bir uyarı ile karşılaşırsanız, lütfen ekrandaki yönergeleri uygulayarak kurulum için gerekli ayarı aktifleştirin.

Adım 2. İndirmek istediğiniz şarkının linkini kopyalayın.

Snaptube ile her türden şarkıyı kolayca indirebilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek için indirmek istediğiniz şarkının linkini kopyalamanız yeterli olacaktır.

trt fm canlı radyo dinle

Adım 3. Şarkıyı, Snaptube ile aratın.

Snaptube ile indirme işlemi yapmak için sadece bir adım kaldı! Bu adımda, kopyaladığınız şarkı linkini Snaptube’un ana sayfasında bulunan arama motoru ile aratmalısınız.

radyo dinle trt fm

Adım 4. Şarkıyı indirin.

Şarkıyı indirmek için tek yapmanız gereken, İndir butonuna bastıktan sonra ekranda beliren kalite ve format seçeneklerinden istediğiniz çifti seçmek!

Artık Snaptube ile TRT FM canlı yayın programlarını internetsiz TRT FM dinle canlı işlemi yaparak dinleyebilir ve sevdiğiniz şarkıları kolaylıkla indirebilirsiniz. İyi eğlenceler!

intern on Aug 22, 2022

Categories