RS FM, uzun yollarda, geçmeyen zamanlarda dinleyicilerin imdadına yetişen radyo istasyonlarından biri. Dolayısıyla RS FM dinle işlemiyle zaman geçiren birçok kişi bulunmakta. Radyo Sputnik istasyonu, Türkiye’de yayına sunduğu siyaset içerikleriyle öne çıkmaktadır. Radyo kapsamında birçok uzman siyaset yorumcusu, Türk politikasındaki son gelişmeleri dinleyicilere aktarmaktadır. RS FM’in yayını sadece siyaset yorumlarından ibaret değildir, çeşitli programlarda yerli ve yabancı olmak üzere birçok müzik bulunmaktadır.

Bölüm 1. RS FM Hakkında

Bu bağlamda Türkiye’de en popüler radyo istasyonlarından bir tanesi olan RS FM hakkında bilgi edinmek isteyenlerin sayısı da bir o kadar fazla. Biz de bu yazımızda RS FM canlı dinle işlemine dair detaylı bilgi vermemizin ardından dinleyerek zaman geçirebileceğiniz müzik gibi içerikleri nasıl ücretsiz indirebileceğinizi de anlattık.

Bölüm 2. RS FM Yorumcuları Kimlerdir?

RS FM canlı radyo kapsamında birçok farklı uzman yorumcu, programlarıyla dinleyicilerin karşısına geçmektedir.

Ali Çağatay’la Seyir Hali

Ali Çağatay, RS FM’in önde gelen yorumcularından bir tanesidir. Gazi Üniversitesi’nin İletişim Fakültesi’nden mezun olan Çağatay, aldığı eğitimin ardından ANKA Ajansı’nda parlamento muhabiri olarak gazetecilik hayatına atıldı. Bunun ardından Aktüel Dergisi’nin kurulmasına öncülük eden isim; Posta Gazetesi, TV8, Habertürk TV, Bloomberg HT gibi sayısız prestijli kuruluşta üst düzey görevler üstlendi. Ali Çağatay, RS FM canlı yayın dinle kanalındaki “Seyir Hali” programında Türk politikasındaki son gelişmelerle ilgili yorumlarını dinleyicilerle paylaşmaktadır.

Atilla Güner’le Akşam Postası

Gazeteciliğe 1981 yılında Ankara Barış Gazetesi’nde başlayan Atilla Güner; uzun yıllar boyunca Hürriyet, Milliyet ve Söz gazetelerinde muhabirlik yapmıştır. Tecrübeli gazeteci, buna ek olarak Sabah, Milliyet ve Vatan gazetelerinde de genel yayın müdür yardımcılığı, yazı işleri müdürlüğü gibi çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. Gazetelerdeki tecrübesine ek olarak birçok televizyon kanalında da haber tarafında çalışan Güner, RS FM dinle radyosunda yürüttüğü “Akşam Postası” programında Türk siyasetine dair son gelişmeleri konuşmaktadır.

Ceyda Karan’la Eksen

İstanbul Üniversitesi’nin Gazetecilik bölümünden mezun olan Ceyda Karan, gazetecilik kariyerine Anadolu Ajansı’nda adım attı. 32. Gün Programı’nda Mehmet Ali Birand’ın yapımcısı ve asistanı olarak görev alan gazeteci, bunun ardından birçok farklı kaynağın dış haberler servisinde çalıştı. Karan, RS FM’de uluslararası politikayla ilgili gelişmeleri dinleyiciler karşısında yorumlamaktadır. RS FM canlı yayın programlarında Karan’ın yorumlarına ulaşabilirsiniz.

Meliha Okur’la Anlat Bana

RS FM dinle kapsamında gerçekleştirilen Meliha Okur’la Anlat Bana programında alanında uzman olan birçok farklı kişinin yorumlarıyla siyasetten ekonomiye kadar farklı konular ele alınmaktadır. Marmara Üniversitesi’nin İletişim Fakültesi’nden mezun olan ekonomist – gazeteci Okur, pazartesi ve çarşamba günleri dinleyicilerle RS FM canlı yayın programlarında buluşmaktadır.

Serhat Sarısözen’le Gündem Dışı

Siyasetin ve ekonominin bunaltıcı gündemine biraz ara vermek isterseniz bilim, sanat, tiyatro, moda, festivaller, eğlence gibi konuların konuşulduğu Serhat Sarısözen’le Gündem Dışı programına RS FM canlı dinle radyosunda göz atabilirsiniz.

Bu programların dışında da sürekli olarak müzik yayını yapan RS FM’de dinleyebileceğiniz onlarca parça bulunmakta. Fakat bu canlı RS FM dinle müziklerini indirmenin direkt olarak bir yolu yok. Bu sebeple radyoda beğendiğiniz müzikleri cihazınıza nasıl kaydedebileceğinizi sizlere anlattık.

Bölüm 3. RS FM Şarkılarını Snaptube ile İndirin!

Radyodaki müzikleri doğrudan radyo üzerinden indirebilmek için kullanabileceğiniz kolay bir yol maalesef yok. RS FM, bu seçeneği tıpkı diğer radyolar gibi sunmamakta. Fakat RS FM canlı radyo dinle kanalında bulunan sayısız kaliteli müziği radyo dışında da dinlemek istiyorsanız kullanmabileceğiniz bir yöntem var: Snaptube.

rs fm canlı yayın dinle

Ücretsiz İndir

Snaptube sayesinde RS FM online dinle kanalındaki şarkıları kolaylıkla indirebilirsiniz. Bunu yapmak için Android telefonunuza Snaptube uygulamasını resmi siteden indirmeniz gerekiyor.

canlı rs fm dinle

Uygulamayı indirmenizin ardından istediğiniz müziğin linkini Snaptube’a yapıştırarak RS FM canlı radyo dinle müziklerinizi kolaylıkla ve bedava şekilde indirebilirsiniz.

rs fm online dinle

Snaptube sayesinde RS FM’de olmayan ama beğendiğiniz müzikleri de aynı yöntemi uygulayarak cihazınıza kaydedebilirsiniz. Bu sayede istediğiniz şarkıları radyoya ihtiyaç duymadan indirmeniz, internetiniz yokken doyasıya dinlemeniz mümkün. Snaptube’u aynı zamanda video indirme ihtiyacınız için de kullanarak cihazınıza MP4 dosyalar indirebilirsiniz. Üstelik bütün bunları yaparken bir kuruş bile para ödemenize gerek yok. Sadece istediğiniz içeriğin linkini Snaptube’a yapıştırın ve format seçerek indirin, işte bu kadar!

intern on Aug 22, 2022

Categories