Türkiye’de hizmet veren birçok farklı radyo istasyonu türü bulunuyor. Mesela, Kral FM gibi radyolar pop şarkıların ağırlıklı olduğu bir yayın akışını kullanıcılarına sunarken; TRT Haber gibi radyo kanalları sadece haber ağırlıklı yayınlar yapabiliyor. Nostalji radyoları da bu radyo türlerinden birisi olarak öne çıkıyor. Bugünkü yazımızda, nostalji radyosu türünün en iyi temsilcilerinden birisi olan Radyo 45 canlı yayın radyosunu ve bu radyo istasyonunun sevilen şarkılarını internetsiz Radyo 45lik dinle işlemi yaparak nasıl çevrimdışı bir şekilde dinleyebileceğinizden bahsedeceğiz.

Bölüm 1. Radyo 45’lik Radyosunun İçeriği Nedir?

İstanbul merkezli radyolardan birisi olan Radyo 45’lik, adında da anlayabileceğiniz üzere bir nostalji radyosu olarak hizmet veren bir radyo istasyonudur. Yayın hayatına 2015 yılında başlayan Radyo 45 canlı radyo istasyonu, dinleyicilerini adeta bir zaman yolculuğuna çıkartıyor. Eğer Radyo 45lik dinle işlemi yapmak isteyen ve nostalji seven bir kullanıcıysanız, 70’li, 80’li ve 90’lı yılların muhteşem eserlerini dinleyebileceğiniz radyo istasyonunu çok seveceğinize emin olabilirsiniz.

Bölüm 2. Radyo 45’lik Neden Program Yapmıyor?

Radyo45 canlı radyosunu diğer radyolardan ayıran belki de en büyük özellik, Radyo45’lik radyosunun herhangi bir programa sahip olmamasıdır. Bu radyo, 7 gün 24 saat sadece nostaljik şarkılar yayınlamak dışında bir sohbet programı vb. programlar düzenlemiyor. Yani, Radyo 45lik dinle işlemi yaparak sadece birbirinden güzel nostaljik şarkılar dinleyebilir, herhangi bir sohbet programı veya diğer radyo istasyonlarındaki gibi değişik programların keyfini çıkaramazsınız. Tabii ki de bu durum, Radyo 45 lik canlı dinle işlemi yaparak radyo programları dinlemek isteyen kullanıcılar için kötü bir haber ancak eğer sadece nostaljik şarkılar dinlemek isteyen bir Radyo 45 lik canlı dinle işlemi yapan kullanıcıysanız, bu durum sizin için oldukça güzel bir durum olabilir.

Bölüm 3. Sevilen Radyo 45’lik Şarkılarını İndirme Yöntemi

Radyo 45 lik canlı yayınlarında yayınlanan birbirinden güzel Radyo 45’lik şarkılarını indirmek için en iyi yöntem olan Snaptube, bu işlemi hiç olmadığı kadar kolay bir şekilde gerçekleştirebilmenizi sağlayacak. Snaptube ile sadece 4 basit adımı uygulayarak, Radyo 45 dinle işlemi yaparken denk geldiğiniz her türlü şarkıyı Android telefonunuza indirebilirsiniz.

radyo 45 lik dinle canlı

Ücretsiz İndir

Hemen aşağıda, Snaptube’u nasıl kurabileceğinizi ve kullanabileceğinizi anlatan, sizler için hazırladığımız rehberi bulabilirsiniz. Bu rehber, Snaptube’un kurulumu ve kullanımı hakkında bilmeniz gereken her şeyi gösterecek.

Adım 1. Snaptube uygulamasının kurulumu için gerekli olan APK dosyasını indirin ve çalıştırın.

Snaptube’un internet sitesini ziyaret ederek, bahsettiğimiz APK dosyasını ücretsiz bir şekilde telefonunuza indirebilirsiniz. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra APK dosyasını çalıştırın ve telefonunuza kurun.

Snaptube uygulamasının telefonunuza kurulumu esnasında herhangi bir hata ile karşılaşmamak için belirli bir ayarın aktif olduğundan emin olmalısınız. Bunun için, lütfen cihazınızın Ayarlar >> Güvenlik sekmesine gidin ve burada bulunan “Bilinmeyen Kaynaklardan Uygulama Yükleme” ayarının aktif olup olmadığını kontrol edin.

Adım 2. İndirmek için bir nostaljik şarkı açın.

Radyo 45’in birbirinden güzel nostaljik şarkılarından birini açın ve şarkının URL’sini panoya kopyalayın.

radyo 45lik canlı yayın

Adım 3. Şarkıyı uygulama ile aratın.

URL’sini kopyalamış olduğunuz şarkıyı, Snaptube uygulamasının ana sayfasında bulunan arama motorunu kullanarak aratın. Arama işlemi saniyeler içinde sonlanacak ve indirmek istediğiniz nostaljik şarkının ekranda belirdiğini göreceksiniz.

radyo 45 canlı dinle

Adım 4. Seçtiğiniz nostaljik şarkıyı indirmeye başlayın.

Radyo 45 dinle işlemi yaparken bulduğunuz ve Snaptube ile indirmek istediğiniz şarkıyı indirmek için ekranın hemen aşağısında bulunan İndir butonuna basın ve ekranda beliren kalite/format seçeneklerinden bir çift seçin. Seçiminizi yaptıktan oldukça kısa bir süre sonra indirme işlemi başlayacak ve sonlanacaktır. Snaptube ile en sevilen Radyo 45 lik canlı şarkılarını indirmek bu kadar kolay!

İnternetsiz Radyo 45lik canlı dinle işlemi yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı! Snaptube uygulamasını şimdi Android telefonlarınıza indirip, kurarak Radyo 45 dinle işlemi yaparken denk geldiğiniz birbirinden güzel nostaljik şarkıları sadece saniyeler içinde telefonunuza indirebilirsiniz.

Bu eşsiz uygulamayı kullanmaya başladıktan sonra bırakamayacağınıza emin olabilirsiniz. Sizlere, Snaptube ile iyi eğlenceler diliyoruz!

intern on Aug 22, 2022

Categories