Teknolojinin gelişmesinin bir sonucu olarak artık herhangi bir radyo istasyonunu dinlemek için gerçek bir radyoya sahip olmanıza gerek yok. Artık, ister telefonunuzdan isterseniz ise bilgisayarınızdan kolaylıkla radyo dinle işlemi yapabilirsiniz. Tabii, bu şekilde radyolar dinle işlemi yapmak için de bilmeniz gereken birkaç şey bulunuyor. Mesela, hangi radyo siteleri ile canlı radyo dinle işlemi yapabileceğinizi biliyor musunuz? İşte, bugün bu siteleri sizlere tanıtacağız. Ayrıca, çevrimdışı bir şekilde radyo dinle işlemi yapmanızı sağlayacak eşsiz bir Android uygulamasını da sizlere tanıtacağız.

Bölüm 1. Türkiye’nin En İyi Radyo Siteleri

Türkiye’de hizmet veren radyoların tamamını bir çatı altında toplayan birçok canlı radyo sitesi bulunuyor. Dinleyicilerin zorluklarla uğraşmadan, istedikleri bütün radyoları tek bir site üzerinden dinlemeleri ve böylece radyo dinle işlemi yapmalarını sağlayan bu siteler, radyolar dinle işlemi yapmayı seven milyonlarca insanın kurtarıcısı oluyorlar. Hemen aşağıda, Türkiye’nin en çok tercih edilen ve en kaliteli canlı radyo sitelerini bulabilirsiniz.

Canlı-Radyo.biz

Türkiye’de hizmet veren çoğu radyoyu bünyesinde barındıran Canlı-Radyo sitesi, istediğiniz her türden radyolara anında erişebilmenizi ve canlı radyo dinle işlemi yapabilmenizi sağlıyor. Popüler radyolardan en az bilinen radyolara kadar geniş bir radyo seçeneği ile hiç sıkılmadan, uzun bir süre canlı radyo dinle işlemi yapabilirsiniz.

Canlıradyodinle.fm

Kampüs radyolarını dahi dinlemenize olanak sağlayan canlıradyodinle.fm ile teknolojinin bütün imkanlarından yararlanabilir ve birbirinden farklı türde radyoya saniyeler içinde erişim sağlayabilirsiniz.

Onlineradyo.biz

“Dilediğin her yerde radyo dinle” sloganıyla dinleyicilerine hizmet veren bu radyo sitesi, global olarak birçok farklı radyo istasyonunu dinleyicilerine sunuyor. Eğer sadece Türkiye değil de yurt dışındaki radyo istasyonlarını da dinlemek istiyorsanız, bu radyo sitesine göz atabilirsiniz.

Canlıradyodinle.me

Birbirinden farklı radyo istasyonlarına ek olarak kullanıcılarına özel çalma listeleri ve blog yazılarıyla kendisini diğer radyo istasyonlarından sıyırmayı başaran bu canlı radyolar sitesi ile farklı bir radyo dinle canlı deneyimi yaşayabilirsiniz.

Onlineradyofm.com

Biraz basit bir radyo dinleme sitesi olarak kabul edeceğimiz bu radyo dinleme sitesi ile en popüler Türkçe radyoları dinleyebilirsiniz.

Bölüm 2. En İyi Radyo Kanalları

Radyo dinleyebileceğiniz siteleri paylaştığımıza göre, bu sitelerde hangi radyo kanallarını dinleyebileceğinizden artık bahsedebiliriz. Aşağıda, Türkiye’nin en iyi ve en çok dinlenen radyo kanalları hakkında hazırladığımız listeyi bulabilirsiniz. Bu listede bulunan radyo kanalları ile çok kaliteli bir radyolar dinle deneyimi yaşayabilirsiniz.

Kral FM

Yıllardır Türkiye’nin en çok dinlenen radyo kanallarından birisi olan Kral FM, aynı zamanda Türkiye’nin en eski radyo kanallarının da başında geliyor. Her türden müziğe ev sahipliği yapan bu radyo kanalında, birbirinden değişik programlar ile günün yorgunluğunu azaltabilir, doyasıya eğlenebilirsiniz.

TRT FM

1960’lı yıllardan beri radyo yayını yapan ve bir devlet kuruluşu olan TRT FM, ilk günlerinde ağırlıklı olarak haber sunumu ve söyleşi ağırlıklı programlar yapsa da günümüzde bu durum tamamen değişmiştir. Artık, TRT FM’de birbirinden değişik temalara sahip programlar bulabilir ve Türkiye’nin en eski radyolarından birini dinliyor olmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Power Türk FM

“Önce Müzik” sloganını benimseyen bu radyo istasyonu, hayattaki eksik enerjiyi dinleyicilerine kazandırmak adına Türkçe pop müziğinin en kaliteli eserlerini dinleyicileriyle paylaşmaktadır. Power Türk FM’de, birbirinden kaliteli programlar ve keyifli yayıncılar sayesinde harika bir gün geçirebilirsiniz.

Radyo 7

47 ilden kesintisiz bir şekilde dinleyebileceğiniz Radyo 7 kanalında, en iyi karma müzik listeleri ve eğlenceli programlar aracılığıyla çok kaliteli bir radyo dinleme deneyimi yaşayabilirsiniz.

Slow Türk

Türkiye’nin slow şarkı radyosu olarak bilinen Slow Türk radyosunda, eski ve yeni slow şarkıları bulabilir ve Türkiye’deki en kaliteli radyo sunucularının sunduğu programlar ile kaliteli zaman geçirebilirsiniz.

Bölüm 3. Radyo Kanallarının Şarkılarını İnternetsiz Dinleyin: Snaptube

Snaptube uygulaması, radyolar dinle işlemi yaparken beğendiğiniz herhangi bir şarkıyı kolayca indirebilmenizi ve internetiniz olmasa dahi dinleyebilmenizi sağlıyor. Mesela, Kral FM dinlerken çok güzel bir şarkıya denk geldiniz ve bu şarkıyı internetsiz bir ortamda dahi dinlemek istiyorsunuz diyelim. Bu durumda, Snaptube’u kullanabilir ve şarkıyı telefonunuza indirebilirsiniz. Daha sonra ise şarkıyı istediğiniz bir zamanda telefonunuzdan açabilir ve dinleyebilirsiniz. Ayrıca, Snaptube ile 4K çözünürlükte MP4 formatında da medya dosyası indirebilme imkânınız bulunuyor. Son olarak, Snaptube kurulumu ve kullanımı hakkında hazırladığımız rehberi görmek için hemen aşağıya göz atmayı unutmayın.

radyo dinler

Ücretsiz İndir

Adım 1. Kurulumu yapın.

Snaptube’un internet sitesindeki APK dosyasını indirin ve bu dosyayı çalıştırarak kurulumu tamamlayın. İlk defa APK dosyası kuruyorsanız, ekranda beliren uyarıdaki adımları harfiyen uygulayarak telefonunuza APK dosyası kurulmasına izin verin.

Adım 2. Bir şarkı bağlantısı kopyalayın.

Snaptube ile istediğiniz her şarkıyı indirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, indirmek için bir şarkı seçmek ve o şarkının bağlantısını kopyalamak!

radyo voyage dinle

Adım 3. Snaptube ile arama gerçekleştirin ve şarkıyı indirin.

Kopyalamış olduğunuz şarkı bağlantısını Snaptube’da aratmak için Snaptube’u çalıştırın. Arama işlemini yaptıktan sonra ekranda beliren şarkının alt kısmındaki indirme bölümüne dokunun ve istediğiniz bir kalite ve formatı seçerek indirme işlemini başlatın.

canlı radyo dinle fm

Herhangi bir radyoda denk geldiğiniz bir şarkıyı indirmek artık çok kolay. Sadece Snaptube’u kurun ve gerisini Snaptube’un halletmesini izleyin! İyi eğlenceler!

intern on Aug 15, 2022

Categories