Radyo tiyatrosu uzun yıllardır hayatımızda yer alan radyo yayınlarından biridir. Tiyatro dünyasının klasiklerini dinlemek isteyenler radyo tiyatrosu dinle araması yapmaktadır. Ülkemizde de ilgi gören bu tür yayınlarda birçok ses sanatçısı bir araya gelir. Çeşitli eşyalardan ses çıkararak bir atmosfer örülür. Böylece sadece ses üzerinden bir tiyatro oyunu oynanır ve işitsel bir dünya kurulur. Bu yüzden radyo tiyatrolar sesli tiyatro dinle işlemi olarak da anılmaktadır.

Pek çok sanat ve tiyatro severin ilk adresi olan radyo tiyatroları hakkında bilmeniz gerekenleri derledik. Zamanın sınavına karşı duran radyo tiyatrosu programları ve yayın akışına hemen aşağıda göz atabilirsiniz.

Bölüm 1. Radyo Tiyatrosu Oyunları ve Programlar

Rehberimizin bu noktasında en sevilen radyo tiyatrosu oyunlarını derledik. Tiyatro severlerin yoğun ilgi gösterdiği bu oyunları radyoyu aktif olarak takip ederek siz de deneyim edebilirsiniz. Rehberimizin devamında çevrimdışı olduğunuzda radyo tiyatrosu indir yöntemiyle kaydettiğiniz tiyatro oyunlarını nasıl indirebileceğinizi anlattık.

Bölüm 2. En İyi Radyo Tiyatroları

Çeşitli radyo tiyatrolarından en popüler tiyatro oyunlarını derledik. İnce Memed’ten Beklenmeyen Miras’a kadar uzayan bu komedi, tarih ve aile gibi farklı türlere ayrılıyor.

1. Gece Yarısı Ötesi (TRT Radyo Tiyatrosu)

Gece Yarısı Ötesi TRT radyo tiyatrosu arasında en sevilen programları arasında yer alıyor. Arkası Yarın bünyesinde dinleyebileceğiniz Gece Yarısı Ötesi’ni çok seveceğinizi düşünüyoruz.

2. İnce Memed (TRT Radyo Tiyatrosu)

Edebiyat ustası Yaşar Kemal’in eseri İnce Memed, TRT Radyo Tiyatrosu sahnesinde bir destanı kulaklarımıza getiriyor. Böylece radyo tiyatrosu dinle isteğinde bulunan dinleyiciler asla unutmayacakları bir efsane ile buluşuyor.

3. Yaşamak

Yaşamak Adlı tiyatro oyunu Haluk ve Oya hikayesini anlatıyor ve için gencin aileleri tarafından engellenen evliliğini konu alıyor.

4. Bayram Sepeti

Bir bayram gününü konu alan TGRT radyo tiyatrosu köpeğini komşusuna emanet etmek isteyen Kamil Bey’in yaşadıklarını mercek altına almaktadır.

5. Haram Lokma

Bir diğer TGRT radyo tiyatrosu olan Haram Lokma ise Yusuf adlı köylü bir gencin şehirde yaşadığı olayları anlatmaktadır. Sevilen radyo oyunu dinleyicilerin beğenisini toplamıştır.

Radyo tiyatroları her ne kadar eğlenceli ve keyifli olsa da radyolara her zaman bağlanmak mümkün değildir. Erişim alanının dışında olmak, frekansa bağlanamamak ve zayıf internet bağlantısına sahip olmak radyo deneyiminizi engelleyebilir. Tiyatro oyunlarının yanı sıra radyoda şarkı dinlemek bile zorlaşabilir. İşte bu noktada çevrimdışı video izleme ve müzik dinleme işlemine başvurmak gerekir.

Bölüm 3. Snaptube ile Çevrimdışı Şarkı ve Radyo Dinle

Android üzerindeki indirme programları arasında başta gelen snaptube elliden fazla sosyal medya uygulaması üzerinde destek sunuyor. Kaçırdığınız tiyatro oyunları, radyo dinlerken denk geldiğiniz şarkılar ve eğlenceli videolar Snaptube ile telefonunuza kaydolabiliyor. Başarılı uygulamanın kullanıcılardan hiçbir şekilde ücret talep etmediğini belirtmekte fayda var. Aynı zamanda Snaptube hiçbir kullanıcısını reklam izlemeye zorunlu tutmuyor. Tüm bu özellikleri sayesinde Snaptube müzik ve video indirme konusunda liderliğini üstleniyor.

radyo tiyatrosu mbirgin

Ücretsiz İndir

Adım 1: Telefonunuzun Ayarlar kısmından bilinmeyen kaynaklardan uygulama yükleme iznini etkinleştirin.

Gizlilik ve Güvenlik sekmesine geçiş yaparak “bilinmeyen kaynaklardan uygulama yükle” seçeneğine onay verin.

Adım 2: Snaptube APK indirme işlemini tamamlayın ve telefonunuza kurun.

Snaptube APK dosyasını telefonunuza indirip kurduktan sonra radyo tiyatro oyunları da dahil olmak üzere sınırsız sayıda dosyayı cihazınıza kaydedebilirsiniz. APK’yı programın resmi internet sitesi üzerinden indirebilirsiniz.

tgrt fm radyo tiyatrosu

Adım 3: Snaptube ile şarkıları ve bağlantısını kopyalayabileceğiniz videoları indirin. Radyo tiyatrosu indir işlemi için gönderilerin bağlantısını kopyalayın.

İndirmek istediğiniz şarkı ya da ses dosyasının bağlantısını kopyalayın. Snaptube uygulamasını açın ve aratma yaparak indirin. Format ve kaliteyi seçtikten sonra gerisini Snaptube saniyeler içerisinde halledecektir. Bu yöntem ile radyo tiyatrosu indir işlemini tamamlamak da mümkündür. Bazen radyoda yayın akışına dahil edilen tiyatro oyunları daha sonra sosyal medyada paylaşılabiliyor. Bu tür durumlarda radyo tiyatrosu indir işlemi de mümkün hale geliyor.

dini radyo tiyatrosu

Basit bir bağlantı kopyala-yapıştır yöntemi ya da ekrandaki oka tıklayarak indirme metodu ile sınırsız indirme yapmak mümkün. Program ile sadece radyo müzikleri değil aynı zamanda sosyal medya platformlarında gördüğünüz şarkıları da telefonunuzun hafızasına kaydedebilirsiniz.

Snaptube’un sunduğu indirme desteklerinin sadece MP3 ile sınırlı kalmadığını da belirtelim. Uygulamada MP3’ün yanı sıra M4A formatındaki şarkıları indirmek de seçenekleriniz arasında yer alıyor. Dolayısıyla TGRT Radyo Tiyatrosu dinle işlemi esnasında dinlediğiniz kayıtları indirmek bile olasıdır. Fakat bunun için indirmek istediğiniz radyo tiyatrosunun bir sosyal medya ortamına yüklenmiş olması gerekmektedir. Böylece bağlantısını kopyalayabilir ve Snaptube ile telefonunuzun hafızasına kaydedebilirsiniz.

intern on Aug 22, 2022

Categories