Kur’an-ı Kerim Müslümanlar için yol gösterici kutsal bir kitaptır. Zaman ve olaylara yayılarak indirilen ayetler ve sureler sayesinde kolayca anlaşılması ve ezberlenmesi sağlanmıştır. Kur’an-ı Kerim daha iyi anlamanız adına Türkçe mealiyle birlikte listesi hazırlanmıştır. Kuran dinle ya da indir işlemi yapmak için en iyi başlangıç rehberi olarak da telefonunuza indirme sağlayabilirsiniz.

Kur’an-ı Kerim Türkçe Mealli Dinle ve İndir 

Kur’an-ı Kerim telefonunuza veya cihazınıza Türkçe mealiyle indirerek öğrenim sağlayabilirsiniz. Sosyal medya içerisinde veya konumuzdaki linklerden Snaptube aracılığıyla mp3 ve mp4 formatında indirebilirsiniz. Kuranı Kerim dinlemek istiyorum aramasını yapan ziyaretçilerimiz belirli sosyal medya aracılığıyla videoları izlemektedirler.

Ancak ilerleyen zamanlarda tekrar dinlemek istediklerinde videoyu bulamayabilirler. Sonradan izlemek istediğiniz videoyu direk olarak telefonunuza indirerek istediğiniz gibi tekrardan oynatabilirsiniz.

Snaptube kullanıcı dostu arayüzü sayesinde istediğiniz sosyal medya platformlarında gezerek çevrimiçi Kur’an dinlemenizi ve telefonunuza video indirmenizi sağlar.

Telefonda indirdiğiniz videoları bir başkasına yollayabilirsiniz. Programın en önemli yanı ücretsiz bir şekilde video, müzik dönüştürme işlemlerini yapabilmenizdir. Öğrenmek istediğiniz sureleri Kuran meali dinle arama sorgusu yaparak bularak indirin!

kur anı kerim dinle
Ücretsiz İndir

Neden Snaptube Tercih Etmelisiniz?

  • Hızlı ve kullanıcı arayüzü sayesinde istediğiniz videoları indirebilirsiniz.
  • Üyelik gerektirmeden Kuran Kerim dinle araması yaparak aramalar yapabilirsiniz.
  • Kolay kurulumu sayesinde size yormadan işlemler yapar.
  • Birçok platformlarda kullanılarak çalışmalarınıza yardımcı olur.

En Çok Dinlenen Kur’an-ı Kerim Listesi

1-Kur’an-ı Kerim 1.Cüz Türkçe Mealli

Kur’an-ı Kerim 1.Cüz içerisinde 0-20 sayfa arasında olan bölümünü Türkçe Mealiyle dinleyebilirsiniz. Diyanet Yayınlarının oynatma listesinden de tüm sayfalara erişebilirsiniz.

2-Kur’an-ı Kerim 2.Cüz Türkçe Mealli

Kur’an-ı Kerim Sayfa 21-40’ıncı arasında geçen sureleriyle birlikte meali paylaşımı sağlanmıştır. Kuran dinle diyanet tarafından OK takipli bir şekilde renkli anlatımıyla öğrenmek isteyen kişiler için yardımcı olmaktadır.

3-Kur’an-ı Kerim 3.Cüz Türkçe Mealli

Kuranı kerim dinlemek istiyorum diyenler için vazgeçilmeyecek kaynağı sizler için paylaştık. 3.Cüz içerisinde yer alan 41-60 arasında sayfası içerisindeki surelerin Türkçe meali ve okunuşu yer almaktadır.

4-Kur’an-ı Kerim 4.Cüz Türkçe Mealli

Kur’an-ı Kerim doğru bir şekilde öğrenmek isteyenler için diyanet kuran dinle videoları izlemeniz tavsiye edilir. Türkçe meali ve yüksek görüntü kalitesiyle 4.Cüzü izleyebilirsiniz.

5-Kur’an-ı Kerim 5.Cüz Türkçe Mealli

Kuranı-Kerim 5.Cüz 81-100 sayfa arasında yer alan sureleri dinleyebilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde kuran meali dinle listemizden devamlı olarak ulaşabilirsiniz.

6-Kur’an-ı Kerim 6.Cüz Türkçe Mealli

Diyanet tarafından oluşturulan Kur’an-ı Kerim dinletisinde 6.Cüz ve 101-120 sayfa arasında sureleri Kuranı Kerim dinlemek istiyorum diyen kişiler için oluşturulmuştur.

7-Kur’an-ı Kerim 7.Cüz Türkçe Mealli

Bireyler zaman içerisinde Kur’an-ı Kerim dinleyerek huzurlu olabilmektedir. Kur’an sesi ruhunu dinlendirdiğinden dolayı Kuranı kerim dinle konumuzdan istediğiniz cüzden başlayarak dinleyebilirsiniz. 

8-Kur’an-ı Kerim 8.Cüz Türkçe Mealli

Türkçe mealli Kur anı kerim dinle seçeneğiyle birlikte ok takipli bir şekilde öğrenim sağlayabilirsiniz. Kolay dinletisi sayesinde sureleri de sayfasına göre ezberleme sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda Arapça okunan Kur’an-ı Kerim’in anlamını Türkçe altyazıdan takip edebilirsiniz.

9-Kur’an-ı Kerim 9.Cüz Türkçe Mealli

Kuranla ilgili en çok dinlenen kaynaklardan biri de Diyanet Başkanlığının yayınladığı videolardır. Diyanet Kuran dinle listemizden istediğiniz cüzden başlayabilirsiniz.

10-Kur’an-ı Kerim 10.Cüz Türkçe Mealli

Kur’an-ı Kerim 10.cüzünü dinlemek ve kuran meali dinle olarak isteyen kişiler için listemizde yerini verdik.

11-Kur’an-ı Kerim 11.Cüz Türkçe Mealli

Türkçe meali, ok takibi ve renklendirmesi Diyanet tarafından oluşturulan Kur’an-ı Kerim 11.cüzü dinleyebilirsiniz.

12-Kur’an-ı Kerim 12.Cüz Türkçe Mealli

Kur’an-ı Kerim’i 12.Cüzden başlayarak yüksek kalite sesiyle birlikte izleyebilirsiniz. Türkçe mealli olarak yayınlanan videoda anlamlarını da ezberleyebilirsiniz.

13-Kur’an-ı Kerim 13.Cüz Türkçe Mealli

Diyanetin radyo dinle seçeneğinden faydalanan kişiler telefon ortamında da Kur’an dinlemek istemektedir. Kur’an-ı Kerim Türkçe mealiyle dinlemek isteyenler videodan ulaşabilirler.

14-Kur’an-ı Kerim 14.Cüz Türkçe Mealli

Diyanetin yayınladığı video listesinde yer alan cüzlerin paylaşımı sağlanarak sayfa sayfa surelere yer vermiştir. Kuran-ı Kerim dinlemek istiyorum diyenler ve yeni başlayanlar içinde en ince ayrıntısına kadar önem verilmiştir.

15-Kur’an-ı Kerim 15.Cüz Türkçe Mealli

Kuran’-ı Kerim 15.Cüzünden başlayan sayfalarını ücretsiz bir şekilde izleyerek ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Diyanet Kuran Radyodan Dinlemek İçin Ne Yapmalıyım?

Yolculuk sırasında veya telefondan radyo dinleyen birçok kişi bulunmaktadır. Diyanet kuran radyo dinle linkleri olarak kendi sitesinden veya 98.0 FM İstanbul frekansından dinleyebilirsiniz. Eğer farklı şehirde oturuyorsanız araştırma yaparak Diyanet’in frekansını bulabilirsiniz.

Kur’an-ı Kerim Kaç Yılında ve Nerede İndirilmiştir?

Kur’an-ı Kerim 610 yılında indirilmiştir. Mekke yakınlarında Nur dağında bulunan Hira mağarasında Hz. Muhammed inzivada iken indirilmiştir.

İlk Yazılan Kur’an-ı Kerim Nerededir?

İlk yazılan Kur’an-ı Kerim Özbekistan’ın başkentinde yer alan Taşkent içerisinde Eski Eserler Müzesinde metal bir sandık içerisinde saklanmaktadır. 

Kur’an-ı Kerim İndirildiğinde Hz. Muhammed Kaç Yaşındaydı?

Kur’an-ı Kerim Hz. Muhammed’e Cebrail aracılığıyla indirilmiştir. Vahiy ilk geldiğinde peygamberimiz 40 yaşındaydı.

Kuran’ı Kerim En Uzun ve En Kısa Sure Hangileridir?

Kuran’ı Kerim en uzun sure 286 ayet ile Bakara Suresidir. En kısa sure ise 3 ayetten oluşarak Kevser suresi olarak yer almaktadır.

Kuran’ı Kerim İlk İnen Sure Hangisidir?

Kuran’ı Kerim ilk inen suresi Fatiha suresidir.

intern on Feb 21, 2023

Categories