Türkiye’nin ilk yabancı radyosu olan Radyo Metro FM ile birbirinden kaliteli, eski ve yeni şarkıları dinleyebilir ve bu şarkıların keyfini çıkarabilirsiniz. Ancak bu şarkıları telefonunuza indiremezsiniz. Peki, bu şarkıları telefonunuza indirmek istiyorsanız ne yapmalısınız? Bu işlemi, kaliteli ve güvenilir bir MP3 indirme aracıyla gerçekleştirebilirsiniz. Bugün sizlere tanıtacağımız Snaptube uygulaması da tam olarak bu kategoriye giren bir MP3 indirme aracı olarak biliniyor. Bu yazı sayesinde MetroFM dinle ile dinlediğiniz ve sevdiğiniz şarkıları basitçe ve tamamen ücretsiz bir şekilde indirebileceksiniz.

Bölüm 1. Yabancı Müzikte Bir Numara: Metro FM

Ünlü radyo grubu Karnaval Medya’nın bir üyesi olan Radyo Metro FM, yayınlarını Karnaval’ın internet sitesi üzerinden gerçekleştiriyor. 14 Temmuz 1992 tarihinden beri yayın hayatını sürdüren Metro FM, Türkiye’nin yabancı müzik açlığını bitiren bir radyo olarak öne çıkıyor. Metro FM’in, Türkiye’nin en çok dinlenen radyolarından birisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Yabancı müzik tutkunlarının isteklerini bilen ve onların hislerini, isteklerini göz önüne olarak kendini geliştiren bu eşsiz radyo ile MetroFM dinle işlemi yaparak Türkiye’nin en iyi yabancı müzik radyosunu dinlemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bölüm 2. En Çok Dinlenen Metro FM Programları

Radyo Metro FM, Karnaval Medya’nın en popüler radyolarından birisi olduğundan dolayı birçok değişik program ile dinleyicilerinin karşısına çıkıyor. Metro FM programları, Metro FM canlı dinle işlemi yapan dinleyicilerini, klasik radyo dinleyicisi olmanın dışına itiyor ve onları yayının içine çekiyor. Dinleyiciler, tam anlamıyla canlı yayının bir parçası oluyor. Bu durumun en iyi örneğini görmek için, hemen aşağıdaki listenin ilk sırasında bulunan programa göz atmanız yeterli olacaktır. Tabii, listede bulunan programların hepsinin birbirinden farklı konseptlere sahip olduğunu da belirtmek istiyoruz. Eğer daha klasik bir radyo dinleme deneyimi arıyorsanız, MetroFM dinle işlemi yaparak o deneyimi de bulabilirsiniz.

Kafana Göre (Cemil Orhon)

Cemil Orhon’un sunduğu fakat aslında kontrolün sizde olduğu bir program olan Kafana Göre programında, yayın akışını dinleyiciler kontrol ediyor. Yayına bağlanarak, severek dinlediğiniz şarkıların sunumunu yapabilir ve bu şarkıları milyonlarca kişiyle paylaşabilirsiniz.

Metro Online (Cengiz Ünsal)

Cengiz Ünsal ve onun en son çıkan albümler, en hit şarkılar ve global çaptaki şarkıları içeren Metro FM şarkı listesi ile enerjinizi yükseltebilir, hayatın monotonluğunu bir süreliğine de olsa geride bırakabilirsiniz.

Yaz Partisi

Bu Metro FM canlı yayın programında, dinleyicilerin Metro FM’in Instagram sayfasındaki Yaz Partisi gönderisinin altında paylaştıkları şarkıları dinleyebilirsiniz. İstediğiniz şarkıyı çok kolay bir şekilde diğer dinleyiciler ile paylaşmanızı sağlayan Yaz Partisi, adeta sanal bir parti ortamı oluşturuyor.

Shazam Stars (Yağız Kahraman)

Yağız Kahraman’ın sunumuyla Türkiye’de o hafta içerisinde en çok “Shazamlanan” ve popülerleşmeye başlayan sanatçıları ve şarkıları keşfedebileceğiniz Shazam Stars programı, aynı zamanda ünlü şarkıcıların sürpriz bağlantılarıyla unutulmaz bir Metro FM canlı dinle deneyimi yaşamanızı sağlıyor.

Metro FM Top 40 (Burak Can)

Burak Can ve Türkiye’de en çok dinlenilen haftalık Metro FM şarkı listesi bu programda dinleyicileri ile buluşuyor.

Bölüm 3. Radyo Müzikleri İndirmek İçin Snaptube Kurulum ve Kullanım Rehberi

İlk bölümde de bahsettiğimiz üzere, Metro FM canlı dinle işlemi yaparak en kaliteli şarkı listelerinden birisi olan Metro FM şarkı listesi ve bu listede bulunan her şarkıyı dinleyebilirsiniz fakat bu şarkıları indiremezsiniz. Şarkıları, Snaptube uygulaması ile indirebileceğinizden de bahsetmiştik. Peki, nedir bu Snaptube? Açıklayalım.

Snaptube, kullanıcılarının 50’den fazla platformdan MP3 veya MP4 formatlarında (MP3 için yüksek kalite, MP4 için ise 4K seçenekleri mevcut) medya dosyası indirmesini sağlayan tamamen ücretsiz, sınırsız ve reklamsız bir uygulamadır. Dünyanın her yerinden 350 milyondan fazla kullanıcısı olan Snaptube, kalitesi ve işlevliği hakkındaki bütün soruları çoktan cevaplamış, artık sadece kendini geliştirmeye odaklanmış bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Uygulamanın internet sitesini ziyaret ederek, uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirebilir, aşağıdaki kurulum ve kullanım rehberi sayesinde en sevdiğiniz Metro FM şarkılarını indirmeye başlayabilirsiniz.

metro fm dinle canlı

Ücretsiz İndir

Adım 1. Snaptube APK’sını kurun.

Snaptube’un APK’sını sadece saniyeler içinde indirebilir ve Android telefonunuza kurabilirsiniz.
Kurulumu gerçekleştirirken herhangi bir hata ile karşılaşmamak için lütfen APK kurulumuna izin vermenizi sağlayan ayarın (Bilinmeyen Kaynaklardan Uygulama Yükleme) aktif olduğundan emin olun.

Adım 2. Metro FM şarkılarının linkini panoya kopyalayın.

İndirmek istediğiniz Metro FM şarkılarının linkini panoya kopyaladıktan sonra bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

metro fm canlı yayın

Adım 3. Snaptube’un arama motoru aracılığıyla bir arama işlemi yapın.

Panoya kopyaladığınız bağlantıyı kullanarak Snaptube ile bir arama işlemi başlatın.

radyo dinle metro fm

Adım 4. İndirmeyi gerçekleştirmek için seçimlerinizi yapın.

Ekranın sağ altında bulunan İndir tuşuna basın ve daha sonra, gerekli seçimleri gerçekleştirdikten sonra indirme işleminin tamamlanmasını bekleyin.

Snaptube ile en sevdiğiniz radyo şarkılarını indirmek bir sorun olmaktan çıkacak! Snaptube’u şimdi kurun ve kolayca müzik indirme konusundaki en iyi uygulamayı kullanmanın zevkini çıkarın. İyi eğlenceler!

intern on Aug 22, 2022

Categories