“Şarkı dinleme yöntemleri” denildiğinde aklınıza birkaç farklı yöntem geliyor olabilir. Mesela, Spotify veya Apple Music gibi platformları kullanarak istediğiniz şarkıları dinleyebilirsiniz. Ancak bugün bahsedeceğimiz şarkı dinleme aracı, Spotify veya Apple Music’e göre oldukça eski ve çoğumuzdan yaşlı bir yöntem: Radyo dinlemek! Radyolar, çok uzun bir süredir hayatımızda ve son zamanlarda eski popülerliklerine sahip olmasalar da hâlâ hatırı sayılır bir dinleyici kitlelerine sahipler. Bugün de Türkiye’de en çok dinlenilen radyo istasyonlarından birisi olan Süper FM’den ve kolayca Süper FM dinle işlemi yapmak için kullanabileceğiniz bir araçtan bahsedeceğiz. Bu sayede, Süper FM gibi radyolarda denk geldiğiniz şarkıları nasıl kolayca dinleyebileceğinizi öğreneceksiniz.

Bölüm 1. Süper FM Radyosu Nedir?

İstanbul merkezli bir radyo kanalı olan Süper FM, aynı zamanda Türkiye’nin ilk özel radyolarından birisidir. Türkiye’de radyoculuğun ilk senelerinden birisi kabul edilebilecek 1992 yılında kurulan Radyo Süper FM, genellikle Türkçe pop müzik yayınlarıyla Süper FM dinle işlemi yapan dinleyicilerini buluşturmaktadır.

Bir sürü sancılı süreçten sonra 2014 yılında Karnaval Platformu’nun bünyesine giren burada hizmet vermeye başlayan Radyo Süper FM, Banu Aksuyek, Ahmet Kamil Taşkın ve Duygu Özkan gibi kaliteli yayıncılarıyla da öne çıkan bir radyo istasyonudur. Ayrıca, “Tamamen Duygusal” gibi değişik programlarıyla da diğer radyo istasyonlarına göre değişik programlara sahip olduğunu söyleyebiliriz. Sizler de Süper FM canlı dinle işlemi yaparak bu eşsiz programların keyfini çıkarabilirsiniz.

Bölüm 2. Süper FM’in Program Yayın Akışı Nedir?

Bir önceki kısımda da bahsettiğimiz gibi Radyo Süper FM, birbirinden farklı programları ile dinleyicilerine kaliteli ve eşsiz bir Süper FM dinle deneyimi sunuyor. Aşağıda bahsedeceğimiz programlar, Süper FM’in program akışında bulunan programların minik bir kısmını oluşturuyor. Bu programlara ek olarak birçok farklı programa, Süper FM canlı dinle işlemi yaparak erişebilirsiniz.

Doğan Canlı Yayında

Her günün gündemi ve özellikle sosyal medya platformlarında en çok bahsedilen konuların, Doğancan Özadlı’nın müthiş şarkı seçimleriyle harmanlandığı Doğan Canlı Yayında programıyla, günün stresini azaltmanız mümkün!

Duygu’yla Radyodayız

Gündemin en derin konularının dahi konuşulduğu bu programda, Duygu Atakan ve onun rahatlatıcı sesiyle beraber pazartesi sendromundan kurtulabilirsiniz.

Gazoz Ağacı

Türkiye’nin önde gelen radyocularından birisi olan Cem Arslan’ın sunduğu bu programı, günün en yorucu saatlerinde aldığınız bir anti depresan olarak düşünebilirsiniz. Programda, birbirinden güzel şarkılar ve konuşmalar eşliğinde, günün değerlendirilmesi yapılıyor. Süper FM canlı yayın programları arasındaki en çok dinlenen programlardan birisi olan Gazoz Ağacı’na göz atmanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Sert Ünsüz

Bu programda, yazar Nuri Özgül’ün sunumuyla onun hayatından geçen birbirinden komik olayları dinleyebilirsiniz. Farklı bir Süper FM canlı dinle deneyimi yaşamak için göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Pusula

Apple Music ve Karnaval Radyo’nun katkılarıyla hazırlanan bu radyo programında, popüler şarkıcıların en yeni şarkılarını keşfedebilirsiniz. Şarkılara ek olarak, sanatçıların Pusula programına özel röportajlarını da bu programda bulabilirsiniz.

Bölüm 3. Süper FM Şarkıları Dinlemek için Alternatif: Snaptube

Yazımızın ana kısmına gelmiş bulunuyoruz. Bu bölümde, Süper FM dinleme işlemi yaparken beğendiğiniz ve çevrimdışı olsanız dahi dinlemek istediğiniz şarkıları kolayca ve tamamen ücretsiz bir şekilde Android cihazlarınıza nasıl indirebileceğinizi anlatacağız.

Snaptube, bahsettiğimiz bu işlem için kullanabileceğiniz en iyi araçların başında geliyor. Süper FM canlı yayın programlarından herhangi birisinde denk geldiğiniz bir şarkıyı, Snaptube ile sadece saniyeler içinde Android telefonunuza indirebilir ve artık birbirinden Süper FM şarkılarını dinlemek için çevrimiçi olmak zorunda kalmazsınız. Ayrıca, Snaptube ile 50’den fazla platformdan MP3’e ek olarak MP4 formatında da medya dosyası indirebilirsiniz. Yani, sadece Süper FM şarkıları değil; aklınıza gelen en popüler platformlarından hepsinden şarkı veya video indirmek için Snaptube’u kullanabilirsiniz.

canlı süper fm dinle

Ücretsiz İndir

Hemen aşağıda, Snaptube’un kurulumu ve kullanımı hakkındaki hazırladığımız rehbere göz atarak Snaptube’u kullanmaya başlayabilirsiniz.

Adım 1. Snaptube’u indirin ve kurun.

Snaptube’u Android telefonunuza indirmek için uygulamanın internet sitesini ziyaret etmelisiniz. Sitede bulunan İndir tuşuna basarak APK’yi indirebilirsiniz. İndirme işleminden sonra APK dosyasına iki kere dokunarak kurulumu gerçekleştirin.

APK’yi kurarken herhangi bir sorunla karşılaşmamak için lütfen cihazınızın Güvenlik ayarlarına gidin ve bilinmeyen kaynaklardan uygulama yükleme ayarının aktif olduğundan emin olun.

Adım 2. İndirmek istediğiniz Süper FM şarkısını açın.

Süper FM radyosunu dinlerken hoşunuza giden şarkıyı açın ve şarkının bağlantısını kopyalayın.

süper fm doğancan canlı dinle

Adım 3. Snaptube’u çalıştırın ve bağlantıyı uygulama ile aratın.

Artık Snaptube’u kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamayı açın ve kopyaladığınız bağlantıyı uygulamanın ana sayfasındaki arama motoru aracılığıyla aratın.

radyo dinle süper fm

Adım 4. İndirme işlemi için gerekli seçimleri yapıp, indirmeyi başlatın.

Aradığınız şarkı ekranda belirdikten sonra aşağı bölümdeki İndir tuşuna basın. Daha sonra, istediğiniz kalitenin ve formatın üstüne dokunarak indirmeyi başlatın.

Süper FM dinle canlı işlemi veya başka bir MP3-MP4 indirme için Snaptube’u rahatlıkla ve tamamen ücretsiz bir biçimde kullanabilirsiniz. Kaliteli ve ücretsiz bir MP3-MP4 indirici kullanmak ve kolaylıkla istediğiniz Süper FM şarkılarını indirmek istiyorsanız Snaptube’a kesinlikle göz atmalısınız!

intern on Aug 22, 2022

Categories