Yazımızın giriş kısmında da bahsettiğimiz gibi bilgisayara müzik indirme işlemi yapmak için birçok farklı yöntem uygulayabilirsiniz. Mesela, bir bilgisayara şarkı indir programı kullanabilir veya programlarla hiç uğraşmadan, bir PC şarkı indirme sitesiyle bütün müzik indirme işlemlerinizi halledebilirsiniz. Bu iki yönteme ek olarak ise Spotify gibi aylık üyelik ücreti vererek Premium olarak kullanabileceğiniz uygulamalar aracılığıyla, sadece birkaç saniyede PC müzik indir işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Tabii, bahsettiğimiz bütün bu yöntemlerin kendi içinde eksileri ve artıları bulunuyor. Bu yazıda, bu yöntemlerden birisi olan müzik indirme programları ve siteleri üstüne yoğunlaşacağız ve böylece PC müzik indir işlemi yapmak için tercih edebileceğiniz programlar ve siteler hakkında detaylı bilgi sahibi olacaksınız.

Bölüm 1. Bilgisayara Müzik İndirmek için En İyi Müzik İndirme Programları ve Siteleri

Snaptube Online

Snaptube, aslında Android cihazlar için tasarlanmış bir uygulama olsa da uygulamanın bilgisayarda da kullanabileceğiniz bir sürümü bulunuyor. Snaptube Online adında ve kurulum gerektirmeden kullanabileceğiniz bu Snaptube sürümüyle, herhangi bir şarkıyı bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Snaptube’a göre oldukça basit ve sade bir kullanıma sahip olan Snaptube Online, bilgisayara müzik indirme gibi işlemleri kolayca gerçekleştirmenizde oldukça yardımcı olacak bir araç olarak öne çıkıyor.

4K Video Downloader

Ücretli bir sürümü de bulunan 4K Video Downloader ile yüksek kalitelerde birçok farklı siteden MP3-MP4 formatlarında medya dosyası indirebilirsiniz. Türkiye’ye göre biraz yüksek sayılabilecek bir ücreti bulunan 4K Video Downloader’ı denemek isterseniz programın ücretsiz versiyonunu indirebilir ve test edebilirsiniz.

iTubeGo

Bahsettiğimiz bir önceki bilgisayardan müzik indirme programında olduğu gibi de iTubeGo’da da ücretli ve ücretsiz planlar bulunuyor. Programın ücretsiz sürümünün çok iyi olduğunu söyleyemesek de ücretli sürümünü kullanarak 1000’den farklı platformdan birçok farklı formatta ve kalitede medya dosyası indirebilirsiniz.

Spotify

100 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Spotify, listedeki diğer bilgisayardan müzik indirme programlarına göre biraz farklı çalışıyor. Programın Premium versiyonunu kullanmaya başladıktan sonra, sadece tek bir tıkla bütün bir çalma listesini veya şarkıyı bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz. Yani, herhangi bir bağlantı adresi kopyalamakla uğraşmıyorsunuz.

MP3Jam

Listemizi bir ücretsiz PC şarkı indirme programı ile bitiriyoruz. Kütüphanesinde 20 milyondan fazla şarkı barındıran MP3Jam ile milyonlarca şarkı arasından istediğiniz şarkıyı bulabilir ve çok kısa bir süre içinde PC müzik indir işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

GüncelMP3İndir

Bir Türk sitesi olan GüncelMP3İndir ile sitenin arşivinde bulunan milyonlarca şarkıyı MP3 olarak indirebilirsiniz.

Free Music Archive

Kısa adı FMA olan bu sitede 16 farklı türden şarkı bulabilir ve bu şarkıların tamamını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Deezer

Spotify ve Soundcloud’a benzeyen Deezer’ın Premium versiyonu ile şarkı ve çalma listesi indirebilir, indirdiğiniz şarkıları veya çalma listelerini çevrimdışı dinleyebilirsiniz.

Bölüm 2. Nasıl Bilgisayara Müzik İndirebilirsiniz?

Bilgisayara müzik indirme işlemi yapmak için kullanabileceğiniz yöntemlerden daha önce bahsetmiştik. Genellikle, bir bilgisayardan müzik indirme programı veya sitesini kullanarak bilgisayara şarkı indir işlemi yapmak istiyorsanız oldukça benzer adımlar uyguluyorsunuz. Mesela, bir PC şarkı indirme programıyla veya sitesi ile bilgisayara şarkı indir işlemi yapacaksanız, öncelikle indirmek istediğiniz müziğin bağlantı adresini kopyalamanız ve bunu programın veya sitenin arama kısmına yapıştırmanız gerekiyor. Bu adım, bu programların ve sitelerin neredeyse tamamında uygulamanız gereken bir adımdır.
Diğer bir tarafta, Spotify vb. uygulamalarda ise direkt olarak uygulamada bulunan “İndir” simgesine basarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Daha basit bir yöntem olan bu yöntemin eksi yönünün, ücretli olması olduğunu söyleyebiliriz.

Bölüm 3. Snaptube Online ile Ücretsiz olarak Bilgisayara MP3 İndirme Kılavuzu

Listedeki diğer bilgisayara müzik indirme programlarının aksine Snaptube Online’ı bilgisayarınıza kurmakla uğraşmak zorunda olmadığınızdan dolayı direkt olarak müzik indirme işlemi yapmaya geçebilirsiniz. Bunun için, hemen aşağıda sıraladığımız adımlara göz atmanız yeterli olacaktır. Merak etmeyin, hiçbir teknik bilginiz olmasa dahi Snaptube Online’ı rahatça kullanabilirsiniz.

müzik indir pc

Adım 1. Snaptube Online’ı açın.

Snaptube Online’ın internet sitesini ziyaret ederek Snaptube Online’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Adım 2. Bir şarkı bağlantısını bulun ve kopyalayın.

Snaptube Online ile indirmek istediğiniz bir şarkı seçin. Şarkı seçiminizi yaptıktan sonra tarayıcınızın üst kısmında bulunan bağlantı adresini kopyalayın.

Adım 3. Kopyaladığınız bağlantıyı Snaptube Online’a yapıştırın.

Snaptube Online’a geri dönün ve kopyaladığınız bağlantıyı web sitesinin arama motoruna yapıştırın ve aratın.

Adım 4. Kalite ve format seçimi yaparak indirmeyi başlatın.

Arama sonunda ekranın sol kısmında çeşitli kalite ve format seçenekleri göreceksiniz. Bu seçeneklerden istediğiniz herhangi birini seçerek indirmeyi başlatabilirsiniz.

Kurulum ile uğraşmadan, saniyeler içinde istediğiniz müzikleri indirmek için Snaptube Online’ı kesinlikle denemelisiniz! 350 milyondan fazla kullanıcısı bulunan ve her geçen gün büyümeye devam eden Snaptube, en sevdiğiniz müzik indirme programı olacak!

Bölüm 4. Snaptube’un Özelliklerine Yakından Bakalım

Snaptube, özellikle rahat kullanımı ve yüksek kalitede MP3-MP4 indirebilmesi gibi özellikleri ile diğer bilgisayara müzik indirme araçları arasından sıyrılıyor ve dikkat çekiyor. Sadece 1-2 dakika (evet, şaka yapmıyoruz!) içinde bir şarkıyı veya videoyu indirmenize olanak sağlayan bu eşsiz araç, ücretsiz ve güvenli video/müzik indirmek isteyen veya basit bir kullanım isteyen kullanıcıların kurtarıcısı oluyor. Hemen, şimdi Snaptube’u kurabilir ve istediğiniz şarkıyı veya videoyu saniyeler içinde indirebilmenin keyfini sürebilirsiniz!

müzik indir pc

Ücretsiz İndir

Bölüm 5. Snaptube Online Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde, Snaptube Online aracı hakkında bizlere sıkça sorulan soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

1-En iyi ücretsiz müzik indirme programı hangisi?

Bilgisayara müzik indirme konusunda Snaptube Online, neredeyse her müzik indirme aracını geride bırakmayı başarıyor. Müzik indirmek için Snaptube Online’ı kullanmanızı tavsiye ederiz.

2-İnternetsiz müzik nasıl dinleyebilirim?

İnternetsiz müzik dinleyebilmek için dinlemek istediğiniz şarkıyı bilgisayarınıza indirmiş olmanız gerekiyor. Bunun için Snaptube Online gibi çeşitli araçlar kullanabilirsiniz. İstediğiniz şarkıyı indirdikten sonra çevrimdışı dinleyebilirsiniz.

3-Programsız olarak nasıl müzik indirebilirim?

Programsız bilgisayara müzik indirme için Snaptube Online’ı kullanabilirsiniz. Aşağıdaki adımlar, bu araçla kolayca müzik indirebilmeniz için bilmeniz gereken her şeyi içeriyor.

-İndirmek istediğiniz şarkının bağlantısını kopyalayın ve Snaptube Online’ın sitesinin ana sayfasında bulunan arama motoruna yapıştırıp, aratın.
Şarkının bağlantısını, tarayıcınızın üst kısmında bulabilir ve kopyalayabilirsiniz. Daha sonra, Snaptube Online’ı açın ve kopyaladığınız bağlantıyı buraya yapıştırıp, aratın.

-İstediğiniz kaliteyi ve formatı seçerek indirme işlemini başlatın.
İndirmek istediğiniz şarkı ekranda belirdikten sonra istediğiniz kaliteyi ve formatı seçerek indirmeyi başlatabilirsiniz.

intern on Oct 05, 2022

Categories