Radyolar birçoğumuz için geçmişin teknolojisi olarak bilinmekte ve nostaljik hisler uyandırmaktadır. Fakat günümüzde onlarca radyo sitesi yayın hayatını sürdürmektedir. Öyle ki Damlafm gibi pek çok radyo sitesi her gün binlerce dinleyiciye hitap etmekte ve sohbet ile müzik yayınları yapmaktadır.

En sevilen radyo siteleri arasında Damlafm, TGRT FM canlı yayın, Kordelya FM ve Özel FM gibi pek çok internet sitesi bulunur. Bu istasyonların yayın akışını internet siteleri üzerinden takip etmek mümkündür. Fakat bazı radyo istasyonlarının kendilerine ait frekansı da bulunur. Dolayısıyla erişim alanında bulunduğunuz ve iyi bir internet bağlantısına sahip olduğunuz sürece radyo dinleyebilirsiniz. Türkiye’nin en sevilen radyo siteleri hangileridir?

Bölüm 1. Türkiye’nin En Sevilen Radyoları: Damlafm

87.6 frekansı üzerinden uzun 1 süredir yayın yapan damla efendim müziğin her yüzünü dinleyicilerle buluşturuyor. Düzenli yayın akışı ile kayda değer bir dinleyici kitlesi kuran Damlafm pek çok farklı programı bünyesinde barındırıyor. Alemdar Kapucu ile Yabancı, Gül Öner ile Eve Dönüş gibi programlar ile bu radyo en sevilen radyolardan arasında yer almayı başardı.

Bölüm 2. Güncel Haberin Adresi: TGRT FM Canlı Yayın

TGRTFM canlı yayın akışı ile öne çıkan bir haber radyosu ile severek dinleniyor. Köklü radyo habercilik ve radyo tiyatroları arasında başarılı bir denge kurarak uzun yıllardır dinleyicilerini memnun ediyor. “Şimdilik Dünya Dinliyor” sloganı ile öne çıkan TGRT FM canlı yayın 1993’ten beri radyo severler ile buluşuyor. Her gün binlerce kişi TGRT FM canlı dinle araması yapıyor.

Söz Sözü Açtı, Hülya’lı Sabahlar, Bir Anı Bir Hikaye, Tarihe Şan Verenler gibi programlar da TGRT FM canlı yayın bünyesinde yer alıyor.

Bölüm 3. Türkiye’nin En İyi Radyo Siteleri

Türkiye’nin en sevilen radyo siteleri zengin çalma listeleri ve renkli yayın kuşakları ile beğenimizi topluyor.

1. Kordelya FM

88.5 frekansı ile dinlenebilen Kordelya FM özellikle İzmirlilerin büyük rağbet gösterdiği ve severek dinlediği radyo yayınları arasında yer alıyor. Kordelya FM Türkçe pop türünün en güncel şarkılarını dinleyicilerine aktarıyor.

2. Özel FM

“Daha Söyleyecek Çok Sözümüz Var” sloganını benimseyen özel efendim islami radyo yayınları arasında karşımıza çıkıyor. Makale Arası, Ayet İstek Programı ve Edep Dersleri gibi programlar dini radyo arayanlar kısaca Özel FM aramasında bulunuyor.

3. Mydonose FM

Radyo Mydonose, Maydonoz FM ya da Mydonose FM, Türkiye’nin en köklü radyo gruplarından biri olan Karnaval Medya Grubu bünyesinde bulunuyor. Dinleyicilerinin severek takip ettiği radyo istasyonu 7/24 yabancı şarkıları çalarak dinleyicisinin enerjisini sürekli yüksek tutmayı hedefliyor.

4. Lalegül FM

Gönül Baheçniz sloganıyla öne çıkan Lalegül FM İslami radyo yayınları arasında en sevilen istasyonlardan biridir. Konukları ve sohbetleriyle manevi yönü güçlü bir yayın akışı arayan insanlar Lalegül FM dinle işleminde bulunuyor.

5. Lider FM

Kaliteli müziğin tek adresi sloganı ile karşımıza çıkan Lider FM ise İzmir’in en çok dinlenen yayın akışlarından birine sahip. Engin Geceler, Yıldızlı Şiirler ve Aşk Pınarı gibi programları ile Lider FM dinle araması yapan dinleyicilerini memnun ediyor.

6. Moral FM

30 yıllık bir yayın hayatına sahip olan Moral FM dini ve kültür odaklı yayınlar yapıyor. Moral FM dinle araması yapan kullanıcılar bu radyoyu severek takip ediyor.

Radyolar her ne kadar hayatımızın bir parçası olmaya devam etse de internet bağlantısının kesilmesi ve erişim alanının dışında kalmak radyo dinleme deneyimini baltalayabiliyor. Peki bu tür durumlarda çevrim dışı müzik nasıl dinlenir?

Bölüm 4. Snaptube ile Radyo Şarkılarını Çevrimdışı Dinle

Snaptube uygulaması sayesinde radyo dinlerken denk geldiğiniz şarkıları telefonunuza indirebilirsiniz. Böylece radyo dinletemediğiniz durumlarda cihazınızdan müzik açabilir ve gününüze ses katabilirsiniz.

lalegül fm dinle

Ücretsiz İndir

Adım 1. Snaptube uygulamasını Android cihazınıza kurun.

  • Uygulamanın resmi internet sitesine giderek Snaptube APK dosyasını indirin.
  • Telefonunuzun ayarlarından farklı kaynaklardan uygulama yüklemeye izin ver seçeneğini işaretleyin ve kurulumu tamamlayın.

Adım 2. En sevdiğiniz radyo şarkılarının bağlantılarını kopyalayın.

Dinlerken denk geldiğiniz şarkıları bulun ve bağlantılarını kopyalayarak Snaptube yapıştırın.

tgrt fm dinle

Adım 3. Snaptube uygulamasına yapıştırıp, aratın ve indirme işlemini başlatın.

Çözünürlük ve format seçimi yaptıktan sonra indir butonuna basın ve şarkıları telefonunuza indirin.

lider fm dinle
Snaptube ile müzik indirme işlemi işte bu kadar kolay. Snaptube ailesine hoş geldiniz diyor, iyi eğlenceler diliyoruz!

intern on Aug 22, 2022

Categories