Damarradyo olarak arattığımız radyolar genellikle arabesk parçalar çalarak kulaklarımızın pasını siliyor. Bugüne dek “damar şarkılar” olarak nitelendirdiğimiz bu müzikler dinleyenin doğrudan duygularına hitap ediyor. Kimi müzik severin “hislere tercüman” olarak nitelendirdiği Radyodamar, yayın akışında birbirinden ünlü arabesk müzik sanatçılarının hit parçalarına yer veriyor. Her gün binlerce kişi bu radyolardan ağır ve hüzün dolu parçalar dinleyerek radyonun şarkılarına büyük ilgi gösteriyor.
Müzik severler Damar Radyo dinle işlemi için çoğunlukla radyonun internet sitesine başvuruyor. Fakat 97.0 frekansına bağlanarak İstanbul içerisinde radyonun yayın akışını takip edebilirsiniz. Böylece kapsama alanının içerisinde olduğunuz her an bu frekansa bağlanabilirsiniz.

Bölüm 1. Damarradyo Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Damarradyo dinleyicilerinin de bildiği üzere radyo istasyonunun net bir program akışı bulunmamaktadır. Bunun yerine düzenli olarak arabesk parçalar çalan radyo, yayınında Türk Sanat Müziği ve Türk Arabesk Müziği dünyasının en büyük sanatçılarına yer vermektedir. Öyle ki Ferdi Tayfur, Müslüm Gürses ve Bergen gibi arabesk öncülerinin yanı sıra Türk Halk Müziği’nin ağır parçaları da akış boyunca çalmaktadır.

Bölüm 2. Radyodamar Programları ve Yayın Akışı

“Keskin müzikler, damar parçalar” yaklaşımı ile öne çıkmış ve kesintisiz yayını ile 2002 yılından beri dinleyicilerle binlerce şarkıyı buluşturmuştur. Pek çok kişi Damarradyo bağlantısını sürüş esnasında yapmaktadır. Arabesk müzik hayranlarının büyük bir kısmı da bu türün parçaları eşliğinde yolculuk yapmanın daha keyifli olduğunu ifade etmektedir. Fakat radyo dinlemeyi seven herkesin bildiği bazı problemler süreci baltalayabilmekte ve müzik keyfinizi bölebilmektedir.

Radyonun frekans alanının dışında kalmak ve zayıf frekans bağlantısı Damar Radyo dinle aktivitenizi durdurmanıza sebep olabilir. Aynı şekilde güçlü bir internet bağlantısına sahip olmamak da müzik dinleme oturumunuza zarar verecektir. Fakat tüm bu problemlerden tamamen bağımsız bir şekilde hiçbir kesinti yaşamadan şarkı dinlemek mümkündür.

En sevdiğiniz damar parçalarını telefonunuza kaydedebilir ve dilediğiniz zaman dinleyebilirsiniz. Rehberimizin bu kısmında damar şarkıları internetsiz olarak dinleme yönteminden bahsedeceğiz.

Bölüm 3. Damarradyo Şarkılarını Çevrimdışı Dinle: Snaptube

En sevdiğiniz damar şarkılarını telefonunuza kaydetmek mümkün. Android işletim sistemine sahip telefonlardaki en başarılı indirme uygulaması Snaptube tam da bu fırsatı sunuyor. Kullanıcılarından hiçbir ücret talep etmeyen uygulama dilediğiniz şarkıyı elliden fazla sosyal medya platformu üzerinden indirmenizi sağlıyor. Dolayısıyla damar radyo dinle işlemini yaparken denk geldiğiniz bir parçayı internetten bulabilir ve bağlantısının kopyalayabilirsiniz. Kopyaladığınız bağlantıyı daha sonra Snapchat uygulamasını yapıştırmanız ve indir butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Dilerseniz kaliteyi ve dosya uzantısını seçebilir şarkıyı telefonunuza farklı özellikler ile kaydedebilirsiniz. Bu sayede telefonunuzu küçük bir radyoya çevirebilir ve internetsiz anlarda en damar müzikler arasından istediğinizi açabilirsiniz.

radyo damar türk

Ücretsiz İndir

Adım 1. Snaptube APK Kurulumunu Tamamlayın

Snaptube bile şarkıyı indirmek sadece saniyeler içerisinde tamamlayabileceğiniz bir işlemdir. Bunun için önce uygulamayı nasıl yükleyebileceğinizi ve Snaptube APK kurulum işlemini kısaca özetleyelim.

  • Uygulamayı indirmek için ilk önce arama motorunu açın ve arama kutusuna Snaptube APK yazın.
  • Resmi internet sitesi üzerinden Snaptube APK dosyasını indirin.
  • Daha sonra telefonunuzun ayarlar penceresine giderek Gizlilik ve Güvenlik sekmesini açın.
  • Bu sekmeden “Bilinmeyen kaynaklardan uygulama yükle” seçeneğine izin verin.
  • Daha sonra indirmiş olduğunuz Snaptube APK dosyasına dokunun ve kurulumu başlatın.

Adım 2. Beğendiğiniz Şarkıyı Bulun ve Snaptube ile İndirin

Kurulum tamamlandıktan sonra sıra Snaptube ile şarkı indirmeye geldi. Aşağıdaki rehberde nasıl şarkı indirebileceğinizi anlattık. Böylece Radyo Damar dinle işlemi çeşitli problemlerden dolayı mümkün olmadığında, yer ve zaman fark etmeksizin en sevdiğiniz arabesk şarkıları dinleyebilirsiniz.

radyo damar 89.4 canlı dinle

  • Kurulum tamamlandıktan sonra Facebook, Twitter, Instagram, TikTok, Metacafe gibi pek çok sosyal medya ortamından kopyalayacağınız bağlantıları Snaptube’a yapıştırın.
  • Çözünürlük ve format seçeneklerini belirledikten sonra dilediğiniz kadar video ve şarkıyı telefonunuza indirebilirsiniz.

damar türk radyo

Başarılı indirme uygulaması ile MP4, MP3 ve M4A uzantılarında dosyaları indirmek de mümkündür. Snaptube bile indireceğiniz hiçbir dosya telefonunuzdan siz istemediğiniz sürece silinmeyecektir. Bununla beraber Radyodamar ulaşılabilir olmadığında indirdiğiniz müzikler her zaman yanınızda olacaktır.Fakat Radyodamar yayınlarında kesilme ihtimali sürekli oradadır. Ya da sosyal medya platformlarında yer alan gönderilerin silinme ihtimali bulunur.

intern on Aug 22, 2022

Categories