Instagram videolar açılmıyor hatasının çözümü nedir? Her gün pek çok kullanıcının karşılaştığı bu problem nasıl çözülür? Dev sosyal medya platformunda video izlemeye engel olan bu sorun sayısız kullanıcı tarafından rapor ediliyor. Sosyal medya ağında aldığınız deneyime zarar veren bu problemi çözmek ise oldukça kolay. Dolayısıyla siz de Instagram’da video izleyemiyorum diyorsanız hemen aşağıdaki rehberimize göz atabilirsiniz.

Listelediğimiz adımlar doğrultusunda Instagramdan gelen video açılmıyor sorununu nasıl çözmenin pek çok yolu bulunur. Eğer sosyal medya ağında video izlemeye devam etmek isterseniz aşağıdaki alternatif yöntemlere göz atabilirsiniz.

Bölüm 1: Instagram Videoları Açılmıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram video oynatmıyor hatası neredeyse her kullanıcının karşılaştığı problemlerden biri. Fakat stabil bir internet bağlantısı ya da uygulama güncelleme gibi çeşitli yöntemler ile bu problemi çözüme kavuşturabilirsiniz.

1. İnternet bağlantınızı kontrol edin.

Instagramdan gelen video açılmıyor ise cihazınızın internet bağlantısını kontrol etmenizde fayda vardır. Bağlantı problemleri Instagram içeriklerini görüntülemede problem oluşturabilmektedir.

2. Instagram uygulamasını güncelleyin.

Eski sürümde kalmış olan bir uygulamada videolar ve medya ögeleri görüntülenemiyor. Dolayısıyla uygulamalarınızı güncel tutmakta fayda var. Bunun için dijital uygulama mağazasını açabilir ve Instagram’ı güncelleyebilirsiniz.

Bölüm 2: En İyi Instagram Video İndirici Programlar Nelerdir?

1. InstaSave

InstaSave uygulaması ile sevilen uygulamada gördüğünüz videoları cihazınıza kaydedebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için ödeme yapmanıza gerek kalmaz.

2. GramSaver

GramSaver ise video ve fotoğrafları indirmenize yardımcı olur. Akıllı telefonunuza video indirme fırsatı sunan GramSaver’da hesap oluşturmanız istenmez.

3. InSaver

Listemizdeki uygulamalara benzer özellikler sunan InSaver ile Instagram videolarını indirebilirsiniz. İnternet bağlantınız olmadığında bu videoları seyretmeniz mümkündür. InSaver’da diğer uygulamalar gibi ücretsizdir.

4. FastSave

FastSave’de bir diğer video indirme platformudur. Sevilen sosyal medya ağında beğendiğiniz içerikler olabilir. Bu medya ögelerini FastSave ile cihazınıza kaydedebilirsiniz.

5. Snaptube

Snaptube ise video ile ilgili tüm işlerde yardımcı olmaya geliyor. Başarılı video indirme ve dönüştürme uygulaması Instagram video oynatmıyor hatasından tamamen kurtulmanızı sağlayacak harika bir çözüme sahip. Hızlı, sınırsız ve tamamen ücretsiz bir şekilde Instagram videolarını indirebildiğiniz Snaptube sosyal medya platformunda vakit geçirirken en iyi yardımcınız olacak.

Bölüm 3: Snaptube ile Instagram Video Nasıl İndirilir?

Snaptube ile açılmayan Instagram videoları kolaylıkla akıllı telefonunuzun hafızasına kaydolur. Böylece Instagram videolar açılmıyor gibi hiçbir problem yaşamadan dilediğiniz zaman videoları izleyebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek siz de kapsamlı ve ücretsiz video indirme uygulaması ile Instagram üzerinde farklı formattaki videoları izleyebilirsiniz.

instagram video oynatmıyor

Ücretsiz İndir

Adım 1: Snaptube AP Kurulumunu gerçekleştirin.

Snaptube APK dosyasını indirmek için uygulamanın resmi internet sitesine ulaşın. Ana sayfada yer alan Snaptube APK butonuna basarak indirme işlemini gerçekleştirin. Daha sonra telefonunuzun ayarlar kısmını açın ve burada yer alan “bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemeye izin ver” seçeneğini işaretleyin.

instagram video oynatmıyor

 

Adım 2: İndirmek istediğiniz Instagram videosunun URL adresini kopyalayın.

Sosyal medya platformuna giriş yapın ve indirmek istediğiniz videonun bağlantısını kopyalayın. Instagramdan gelen video açılmıyor sorununa rağmen içeriğin bağlantı adresini kopyalamanız mümkündür. URL’yi kopyalamak için Paylaş butonuna basabilir ya da üç noktaya basarak adresi görüntüleyebilirsiniz.

instagram video oynatmıyor

Adım 3: Video adresini Snaptube’a yapıştırın.

Kopyaladığınız bağlantıyı Snaptube’a yapıştırın ve format ile çözünürlük seçeneklerini belirledikten sonra işlemi başlatın. Snaptube saniyeler içerisinde videoyu telefonunuza indirecektir. Böylece Instagramda video izleyemiyorum sorunu da çözülmüş olacaktır.

instagram video oynatmıyor

Bölüm 4: Sık Sorulan Sorular

Instagram hikayede video oynatmıyor problemi gibi kullanıcı deneyimini baltalayan sorunlar oldukça yaygın. Bu konu hakkında kullanıcılardan sık gelen soruları yanıtladık.

Instagram’da açılmayan videolar nasıl açılır?

Instagram’da açılmayan videoları izlemenin pek çok farklı yolu bulunur. Eğer Instagram video oynatmıyor hatası ile karşı karşıya kaldıysanız Snaptube ile Instagram video indirme yöntemine başvurabilirsiniz. Bu sayede sosyal medya ağında oluşabilecek problemler video izleme deneyiminizi etkilemeyecektir.

Reels videoları neden açılmıyor?

Instagram videolar açılmıyor sorunu pek çok farklı sebepten kaynaklanıyor olabilir. Zayıf internet bağlantısı ve Instagram’da süren bakım çalışmaları Reels videolarını izlemenize engel sunabilir. Bu noktada internet bağlantınızı kontrol edebilir ya da Snaptube ile izlediğiniz videoları açarak çevrimdışı seyir zevkine varabilirsiniz.

Instagram hangi video formatlarını destekliyor?

Instagram MP4 ve MOV da dahil olmak üzere birkaç adet video formatını desteklemektedir. Aylık en az 1 milyar kullanıcıya sahip olan dev sosyal medya ağında pek çok farklı formatta video bulunmaktadır.

Chief Editor on Nov 23, 2022

Categories