Instagram Videoları Android’de çalışmıyor muInstagram, dünyanın en popüler medya paylaşım platformu haline geliyor. Başlangıçta fotoğraf paylaşımlı bir sosyal platform olarak başlayan platform, kullanıcıların canlı videolar da dahil olmak üzere farklı türde videolar kaydetmelerini sağlıyor. Bu kısmen platformun akıllı telefon kültürünün popüler bir parçası olmasına neden oldu. Ancak bazen Instagram videoları oynatmak bir sebepten ötürü zor olabilir. Grenli, düşük kaliteli videolardan boş ekranlara – Instagram’da videoyla ilgili sorunlar, başka türlü eğlenceli bir deneyimi bozabilir. “Instagram videoları Android’de oynatılamıyor” konusundaki en yaygın nedenlerden bazılarına ve olası bazı geçici çözümlere göz atın.

Kısım 1. Instagram Videolar için En İyi Çözüm Android’de Oynanmayacak

Instagram videoları android’de çalışmazBazen, Instagram uygulamanızın videolarla ilgili biraz yardıma ihtiyacı olabilir. Üçüncü taraf uygulamalar, Instagram videoları ile ilgili sorunların giderilmesinde karşılaşılan bazı streslerin giderilmesinde yardımcı olabilir. Sonuçta, eski bir görüntü tabanlı uygulama olarak, Instagram hala videoların ins ve çıkışlarını bulmaktır.
Snaptube, yalnızca Instagram videoları izlemenize değil, aynı zamanda Android’de çevrimdışı görüntüleme için bunları indirmenize yardımcı olabilecek üçüncü taraf uygulamalarından biridir. Bu ücretsiz video ve ses yükleyici, Facebook, Instagram, Twitter ve diğer medya akışı web sitelerinden kaynaklı video akışı da dahil olmak üzere birçok şey için kullanılabilir. Bir kullanıcı uygulamayı başlattığında, videoları ve müzik dosyalarını arayabilir, benzersiz hızlarda akabilir ve bir teri bozmadan aynı anda 10 taneye kadar indirebilir.

İndir

Kısım 2. “Instagram’da oynatılmayan Android videları” sorunun muhtemel sebepleri

1. Güç tasarruf modu aktif

Instagram uygulamasındaki fotoğraflardan geçiyorsunuz ve gerçekten de video olduklarını belirten video sembolüyle birlikte gelenleri görüyorsunuz. Ancak, herhangi birinin üzerine geldiğinizde, İnternet bağlantınızın çalıştığından emin olduğunuz halde bile oynamazlar.
Önerilen çözüm: Çoğu Android cihazda, düşük şarj durumunda güç tasarrufu sağlamak için dahili bir mekanizma bulunur. Bu genellikle Instagram, Facebook ve YouTube gibi uygulamalarda otomatik oynatma gibi özellikleri devre dışı bırakır. Android cihazınızda güç tasarrufunu devre dışı bırakın ve videolarınızı tekrar oynatmak için Instagram’ı yeniden başlatın.

2. Kötü internet bağlantısı

Videolarınız dönen çember göstermeye devam ediyorsa veya oynatma genellikle yavaş veya zorlanarak oluyorsa, büyük olasılıkla bir bağlantı sorunu mevcut demektir. Zayıf bir bağlantı veya yavaş internet hızları, özellikle düşük bant genişliğinde yoğun olan videolarda söz konusu olduğunda, Instagram deneyiminizi etkileyebilir. Önerilen çözüm: Kablosuz bağlantınız varsa, Wi-Fi sinyalinin kapsama alanında olduğunuzdan emin olun ve yönlendiriciyi sıfırlamayı deneyin. Bağlantıyı yeniden kurmanıza yardımcı olmak için hala çalışmıyorsa cihazınızı yeniden başlatın.

3. Güncelliğini yitirmiş Android OS ve/veya Instagram Uygulaması

Yönlendiricinizi, cihazınızı yeniden başlatmayı denediyseniz ve cihazınızın veri bağlantısını sıfırladıysanız ve videolar hala işe yaramazsa, sorun büyük olasılıkla Android OS veya Instagram uygulamasıyla ilgilidir. Bu, genellikle eski bir telefonunuz varsa veya cihazda OS ile ilgili güncellemeleri silen ROM sıfırlamalarından birini gerçekleştirdiyseniz gerçekleşir.
Önerilen çözüm: Bunu düzeltmek için, Android işletim sisteminizin güncel olduğundan emin olun ve en son Instagram sürümünü indirmek için Google Play Store’a gidin.

4. Video silindi fakat Instagram’da hala duruyor

Bazen videolar oynatılamayabilir çünkü belirli videolar basitçe mevcut değildir. Bu, genellikle gördüğünüz, ancak yükleyicinin dosyayı zaten silmiş olduğu bir videoyu izlemeyi denediğinizde olur. Bu, canlı etkinlikten sonra genellikle bir son kullanma tarihi olan Instagram canlı videolarda da olabilir.
Önerilen çözüm: Uygulamayı yeniledikten sonra, izleyebileceğiniz videoların güncel bir zaman çizelgesiyle yeni bir görünüm elde edebilirsiniz.

5. Ön bellek veya sıfırlamanın gecikmiş olması

Son olarak, erkekler tarafından bilinen her şeyi denedikten sonra videolar oynatılmaya devam ederse, muhtemelen daha kapsamlı çözüm yolları için zamanınız gelmiştir. Öncelikle, cihazınızın önbelleğini temizleyin. Bu hala hiçbir şey vermiyorsa, uygulamayı silin ve yeniden yükleyin – mümkünse birkaç kez.
Önerilen çözüm: Bunların hiçbiri cihazınızda oynatma sorunlarını çözmezse, cihazınızı sıfırlayın ve önemli bir bilgiyi harici bir bellek kartına veya buluta kaydettiğinizden emin olun.

Chief Editor on Feb 25, 2020

Categories