Instagram’ın ne kadar popüler bir platform olduğunun hepimiz farkındayız. Fotoğraflar ve videolar aracılığıyla hayatlarınızı başka Instagram kullanıcıları ile paylaşmanıza olanak sağlayan bu eşsiz sosyal medya platformu, sahip olduğu iyi özelliklere rağmen bazı kesimleri üzen, oldukça büyük bir soruna sahip: Instagram’da paylaşılan videoları indirememek! Evet, Instagram’ın başarısını kesinlikle kabul etmeliyiz fakat yıllardır eklenemeyen video indirme özelliği sebebiyle çoğu kullanıcı, Instagram ile sorunlar yaşamaya devam ediyor. Ancak, bu sorunun özellikle Android kullanıcıları için gayet kolay bir çözümü bulunuyor. Instagram video indirme işlemlerini aşırı kolay bir şekilde gerçekleştirebilen bu uygulamalar genelde ücretli olsalar da bugün sizlere piyasadaki çoğu uygulamadan daha iyi olan ve buna rağmen tamamen ücretsiz olan bir alternatifi tanıtacağız. Snaptube adındaki bu müthiş Instagram için video indir uygulaması sayesinde tamamen ücretsiz olarak Instagramdaki videoyu indirme işlemi yapabileceksiniz.

Bölüm 1: Snaptube’u Diğerlerinden Ayıran Özellikler Nelerdir?

Neredeyse bütün ücretli ve ücretsiz Instagram video indirme uygulamalarından iyi olan Snaptube, bu başarısını sahip olduğu müthiş özelliklere borçlu. Snaptube, “klasik” olarak bilinen, neredeyse her Instagramda video indir işlemi yapabilen Instagram da video indirme uygulamasının sahip olduğu özelliklere ek olarak, kendine has oldukça fazla sayıda özelliğe sahip bir uygulama olarak ön plana çıkıyor. Hatta, bu özelliklerin bazılarının sadece Snaptube’da dahi olduğunu söyleyebiliriz.

Şimdi, Snaptube’un en çok öne çıkan özelliklerinden bir kısmını sizlerle paylaşacağız. Tabii ki de şunu belirtmeliyiz ki; Snaptube’un sahip olduğu diğer özellikleri de deneyimlemek için Snaptube’u denemelisiniz. 300 milyondan fazla kullanıcısı bulunan ve adeta bir “all-in-one” uygulama olarak da tabir edebileceğimiz Snaptube, sahip olduğu özellikler ile sizleri büyüleyecek!

instagram videosunu indir

Ücretsiz İndir
 • Facebook, Twitter, Instagram, WhatsApp ve Vimeo da dahil olmak üzere 50+ platformdan video ve müzik indirebilir.
 • Virüs veya reklam bulundurmaz.
 • Sınırsız sayıda ve rakiplerinden daha hızlı bir şekilde herhangi bir dosyayı indirebilir.
 • Herhangi bir teknik bilgi veya ustalık gerektirmez, her yaştan insan tarafından rahatlıkla kullanılabilir.
 • Uygun olan durumlarda 4K çözünürlüğe kadar video indirebilir.
 • MP4’ün yanı sıra MP3-M4A formatlarında dosya indirebilir.

Üst kısımda bahsettiğimiz özelliklerin Snaptube’un sahip olduğu özelliklerden sadece bir kısmı olduğunun altını çizmek istiyoruz. Sadece yukarıda bahsettiğimiz özellikler dahi Snaptube’un çoğu Instagramda video indir uygulamasının önünde olmasının nedenlerini ortaya koyuyor.

Bölüm 2: Snaptube Kurulum ve Kullanım Rehberi

Bu bölümde, Snaptube’u Android cihazınıza nasıl kurabileceğinizden ve kullanabileceğinizden bahsedeceğiz. Endişelenmeyin; Snaptube, diğer Instagram video indirme uygulamalarının aksine oldukça kolay bir kurulum ve kullanım şemasına sahip bir uygulama olarak öne çıkıyor. Uygulamanın bütün kurulum ve kullanım aşamasını tam olarak 10 dakikadan az bir sürede tamamlayabilirsiniz. Bunun için hemen aşağıda bulunan rehberi incelemeniz yeterli olacaktır.

Adım 1: Snaptube’un kurulumunu tamamlayın.

Snaptube’un kurulum aşaması, belki de en çok zaman harcayacağınız aşama olabilir. Bu aşamada öncelikle, Android cihazınızın Güvenlik sekmesine gitmeli ve burada bulunan “Bilinmeyen Kaynaklardan Uygulama Yükleme” ayarının aktif olduğuna emin olmalısınız. Bu ayar sayesinde artık cihazınıza APK dosyalarını yükleyebileceksiniz.
Ayarı aktifleştirdikten sonra lütfen Snaptube’un internet sitesinde bulunan APK dosyasını indirin ve dosyayı çalıştırarak, kurulumu gerçekleştirin. Kurulum tamamlandıktan sonra Snaptube’u kullanmaya geçebilirsiniz!

insta video indir

Adım 2: Snaptube’u kullanarak istediğiniz Instagram videosunu indirin.

Snaptube ile sadece birkaç dakika içinde Instagramdaki videoyu indirme işlemi yapmak için iki farklı seçeneğiniz bulunuyor.

ins video indir

Seçenek 1: Snaptube’da bulunan Instagram uygulamasıyla indirme işlemini gerçekleştirin.

 • Snaptube uygulamasını açın.
 • Uygulamanın ana sayfasında bulunan Instagram logosuna tıklayın ve açılan ekrana kullanıcı adı ve şifrenizi girin. Böylece, Instagram’ı Snaptube içinde çalıştırmış olacaksınız.
 • Instagram’da gezinin ve indirmek için bir video seçin.
 • Instagramdaki videoyu indirme işlemi yaparak indirmek için seçtiğiniz videonun sağ altında bulunan “İndir” butonuna dokunun.
 • Snaptube’un sizlere sunduğu çözünürlük seçeneklerinden birini seçin ve indirme işleminin tamamlanmasını bekleyin.

instgram video indir

Seçenek 2: Instagram bağlantısını kopyalayarak indirme işlemini gerçekleştirin.

 • Cihazınızda bulunan Instagram uygulamasını çalıştırın.
 • Uygulamada gezinin ve indireceğiniz videoyu bulun.
 • Videonun sağ üst veya sağ alt kısmında bulunan (duruma göre değişiklik gösterebilir) üç nokta butonuna basarak videonun bağlantısını panoya kopyalayın.
 • Snaptube’u çalıştırın ve daha önce kopyalamış olduğunuz bağlantıyı uygulamanın ana sayfasındaki arama çubuğuna yapıştırın.
 • İndirmek istediğiniz video ekranda belirdikten sonra videonun sağ alt kısmında bulunan “İndir” tuşuna basın ve çözünürlük seçiminizi gerçekleştirerek indirmeyi başlatın.

İşte bu kadar basit! Snaptube, uygulayacağınız sadece birkaç basit adım ile Instagram’dan video indirmek konusundaki bütün sorunlarınızı çözecek. Sizlere, Snaptube ile iyi eğlenceler diliyoruz!

intern on Jun 21, 2022

Categories