Instagram aylık 1 milyarı aşkın aktif kullanıcı sayısıyla dünyanın en büyük sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Bir Meta markası olan dijital ağ milyonlarca kullanıcıyı bünyesinde barındırıyor. Her gün herkesin hayatından anları paylaştığı Instagram hikaye işlevi sayesinde kullanıcıların 24 saat içerisinde silinen fotoğraf ve videolar paylaşmasına da fırsat tanıyor. Peki Instagram durum indirme işlemiyle bu videoları silinmeden telefona kaydetmek mümkün müdür? Dev sosyal medya platformu bir diğer özelliği olan Reels ile kısa videolardan oluşan devasa bir kitaplık sunuyor. Instagram Reels sürekli olarak güncellenen ve binlerce videodan oluşan bambaşka bir sanal düzlem olarak karşımıza çıkıyor. Fakat ne yazık ki sevilen Reels videolarını Instagram’ın kendi özellikleri dahilinde kaydetmek mümkün değil. Neyse ki Instagram durum indirme özelliğiyle öne çıkan Snaptube bu sorunu ortadan kaldırıyor. Güvenilir indirici ile hem Android hem de iPhone telefonunuzda Instagram’da gördüğünüz Reels videolarını indirebilirsiniz. Favori sayfanızın paylaştığı bir gönderi ya da daha sonra izlemek istediğiniz bir videoyu Snaptube sayesinde telefonunuza kaydedebilirsiniz.

Bölüm 1: Instagram Reels Nedir ve Snaptube Özellikleri Nelerdir?

Reels, sosyal medya platformlarının yakın tarihte uygulamalarına eklediği yeni bir özelliktir. Reels adı ise genelde bir dakikayı geçmeyen kısa videolara verilir. Kısa sürede çok şey anlatan bu tür videolar her şey hakkında olabilir. Yemek tarifinden eğlenceli bir klibe, eğitici bir anlatımdan müzikli videolara kadar her şey Instagram Reels’da karşınıza çıkabilir.

Neyse ki kullanıcının gelir dahi elde ettiği Reels videolarını Snaptube ile kaydetmek mümkün. Video indirme konusunda binlerce kullanıcının yardımına koşan Snaptube, internetteki en iyi Instagram durum indirici adıyla öne çıkıyor. Birden fazla format ve çözünürlük seçeneğinin yanı sıra tamamen ücretsiz olan Snaptube, sosyal medya platformunda vakit geçirirken gördüğünüz durumları indirme fırsatı sunuyor.Tam tamına 50 farklı sosyal ağda benzer bir desteği sunan uygulama 144p’den 4K HD çözünürlüğe kadar video indirmeyi destekliyor. Bu süreçte herhangi bir indirme sınırı koymayan Snaptube ile Instagram durum videoları indirme işlemi hiç olmadığı kadar kolay hale geliyor.

instagram durum video indir

Ücretsiz İndir

Snaptube arka planda çalıştığında bağlantısı kopyalanan videoyu otomatik olarak indirebiliyor. Sadece indirme işleminde değil, diğer her noktada kolaylık sunduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Video indirme konusunda Snaptube’un gerçekten eşsiz olduğunu belirtmekte fayda var.

Bölüm 2: Android’de Instagram Durum Videoları Nasıl İndirilir?

Pekala, Snaptube ile sosyal ağda gördüğünüz Reels videolarını indirmeye karar verdiniz diyelim. Gördüğünüz durumları telefon galerinize kaydetmek için öncelikle Snaptube yükleme işlemini tamamlamamız gerekiyor. Eğer Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefon kullanıyorsanız popüler indiriciyi Google Play Store üzerinde göremeyeceğinizi belirtelim. Snaptube her ne kadar güvenli bir uygulama olsa da Google Play Store’da listelenemiyor. Google Play Store’un yanı sıra pek çok benzer dijital uygulama mağazasında kendine yer bulamadığını ekleyelim.

Neyse ki Snaptube APK indirme yöntemiyle sevilen video indiriciyi cihazınıza yüklemek oldukça kolay. Android telefonlarda yapılan tek bir ayar değişikliği sonucunda dijital uygulama mağazaları haricinde yazılım yüklemek mümkün hale geliyor.

Snaptube’u yüklemek için telefonunuzun güvenlik ayarlarına giderek “bilinmeyen kaynaktan uygulama yükleme” seçeneğine izin verin. Bu izni onayladıktan sonra Snaptube’u telefonunuza rahatlıkla yükleyebilirsiniz.

Uygulamanın resmi internet sitesine gidebilir ve ana sayfada yer alan indir butonuna basarak indirebilirsiniz. İnen APK dosyasını çalıştırmanız Snaptube’u telefonunuza saniyeler içerisinde yükleyecektir.

instagram durum indirme programı

Sonrasında indiriciyi çalıştırıp Instagram hesabınıza giriş yapın. İndirmek istediğiniz bir durum videosunun bağlantısını kopyalayın.

instagram durumdan video indirme

Böylece Snaptube kopyalanan bağlantıyı otomatik olarak algılayacak ve size bir indirme onayı gönderecektir. Ekranda çıkan ok tuşuna bastıktan sonra Instagram durumu indirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

durum indirici instagram

Bölüm 3: iPhone’da Instagram Durum Nasıl İndirilir?

Snaptube Apple’ın dijital uygulama mağazası olan App Store’da maalesef yer almıyor. Bu noktada iPhone kullanıcıları Instagram durum videoları indirme için farklı bir yola başvurabilir. En az bir önceki metot kadar kolay olan bu yöntemde kullanıcıların Snaptube online kullanarak platformda gördüğü durum videolarını indirebilir.

Instagram’da zaman geçirirken indirmeye karar verdiğiniz durum videosunun bağlantısını kopyalayın. Snaptube’un web alternatifine geçiş yapın. Kopyalamış olduğunuz bağlantıyı Apple arayüzüne yapıştırın ve dilediğiniz kadar video indirmeye başlayın.

Bu rehber sayesinde hem Android hem de Instagram üzerinde durum videolarını nasıl indirebileceğinizi detaylı bir şekilde anlattık. Snaptube ailesine hoş geldiniz!

intern on Jun 29, 2022

Categories