Dünyanın en popüler uygulamalarından birisi olan Instagram, yaklaşık 2 sene önce Reels özelliğini kullanıcıları ile paylaştı. Genel amacı TikTok’un video sistemine benzer olan Reels, kısa sürede neredeyse TikTok kadar popüler hale geldi ve kullanıcıların vazgeçilmez video paylaşma platformlarından birisi haline dönüştü. Tabii, Reels videoları bu kadar popülerleştikten sonra kullanıcılar da beğendiği Reels videolarını cihazlarına indirmeyi ve bu videoları arkadaşlarıyla paylaşabilmenin yollarını aramaya başladılar. Her ne kadar piyasada Instagram Reels indirme işlemini yapabilecek çok fazla uygulama bulunsa da bu uygulamalar arasından hangisinin en iyisi olduğunu bulmak zor olabiliyor. Bu nedenle, bugün sizlere bu konuda yardımcı olacak ve piyasadaki en iyi Instagram Reels video indirme uygulamasını sizlerle paylaşacağız, iyi okumalar!

Bölüm 1: Instagram’ın Reels Özelliği Nedir?

Daha önce de bahsettiğimiz üzere Reels, bir nevi TikTok videolarında uygulanan sistemin Instagram’a entegre edilmiş versiyonudur. Maksimum 1 dakika olabilen Reels videoları, kullanıcıların kısa fakat eğlenceli videolar yaratmalarına olanak sağlıyor. Ayrıca, yüksek miktarda kullanıcılar tarafından izlenen bir Reels oluşturabilirseniz Instagram tarafından ödeme dahi alabilirsiniz. Bütün bunların sonucunda Instagram’ın belki de en popüler bölümlerinden birisi haline gelen Reels bölümü, kullanıcıların en çok zaman geçirdiği bölüm olarak öne çıkıyor.

Bölüm 2: En İyi Reels İndirme Uygulaması Snaptube ve Özellikleri

Instagram Reels indirme işlemi için en iyi seçeneklerden birisinin Snaptube olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunun, birçok farklı sebebi bulunuyor. Mesela, Snaptube’un tamamen reklamsız ve ücretsiz olmasını bu konuda örnek gösterebiliriz. Instagram Reels videosu indirme işlemi yapmanıza olanak sağlayan çoğu video indirme uygulaması sadece HD çözünürlükte video indirmenize olanak sağlarken, Snaptube ile 4K çözünürlüğe kadar video indirebilirsiniz. Ayrıca sadece Instagram değil; tam tamına 50 farklı platformdan Snaptube aracılığıyla video veya müzik indirebilirsiniz. Bütün bu saydığımız özelliklere ek olarak, Snaptube ile yapacağınız her türlü işlemi sınırsız bir şekilde gerçekleştirebilir, belli bir limite takılma endişesi yaşamak zorunda kalmazsınız. Kısacası, Instagram Reels videosu indirme veya başka bir işlem fark etmeksizin Snaptube’u her türlü video veya müzik indirme işlemleriniz için kullanabilirsiniz!

instgram reels indir

Ücretsiz İndir

Bölüm 3: Snaptube’u Kullanarak Instagram Reels Videolarını Nasıl İndirebilirsiniz?

Snaptube, oldukça fazla sayıda özelliğe sahip olsa da basit bir kullanıma sahip bir uygulama olarak öne çıkıyor. Instagram Reels indirme işlemi yapmanın konusunda en iyi uygulamalardan birisi olan Snaptube ve onun basit arayüzü sayesinde sadece birkaç dakikanızı alacak adımları uygulayarak en sevdiğiniz Reels videolarını 1-2 dakika içinde Android cihazınıza indirebilirsiniz.
Hemen aşağıda, Snaptube’un kullanmak için uygulamanız gereken adımları listeledik. Bu adımları uygulayarak sizler de Snaptube’un eşsiz özelliklerinden yararlanabilir ve kolayca Insta Reels indir işlemi yapmanın keyfini çıkartabilirsiniz!

Adım 1: Snaptube’u Android cihazınıza indirin ve kurun.

ins reels indir

En iyi Instagram Reels video indirme uygulaması olan Snaptube’u kullanmadan önce uygulamayı Android cihazınıza indirmeli ve uygulamanın kurulumunu gerçekleştirmelisiniz. Oldukça basit bir şekilde bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
Öncelikle, cihazınızın Güvenlik ayarlarına giderek bilinmeyen kaynaklardan gelen uygulamaların kurulmasına izin vermelisiniz. Snaptube tamamen güvenli, kötü amaçlı yazılım barındırmayan bir uygulama olsa dahi Play Store’da listelenemiyor. Bu nedenle, bu ayarı aktifleştirerek cihazınıza APK kurulumuna izin vermiş oluyorsunuz.
Bahsettiğimiz ayarı aktifleştirdikten sonra Snaptube’un internet sitesini ziyaret edebilir ve APK dosyasını indirebilirsiniz. Daha sonra, APK dosyasını çalıştırmanız ve ekrandaki yönergeleri uygulayarak kurulumu tamamlamanız yeterli olacaktır.

Adım 2: İndirmek istediğiniz Reels videosunun bağlantısını kopyalayın.

instagram reels video indir

Artık Snaptube’un özelliklerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Insta Reels indir işlemi gerçekleştirmek için Instagram’ı çalıştırıp, indirmek istediğiniz videonun bağlantısını kopyalamalısınız.
Bağlantıyı kopyalamak için Reels videosunun sağ alt kısmında bulunan üç noktaya basmanız ve “Bağlantıyı Kopyala” seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır.
Not: Snaptube, eğer siz bu işlemi gerçekleştirirken arka planda çalışıyorsa Reels videosunu indirmek için size seçenek sunacaktır. Yani bağlantıyı kopyaladıktan sonra Snaptube’a dönmek zorunda kalmadan hızlı bir şekilde Instagram Reels videosu indirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Adım 3: Snaptube’u çalıştırın ve bağlantıyı yapıştırın.

ins reels video indir

Insta Reels indir işlemini başlatmak için kopyaladığınız bağlantıyı Snaptube’a yapıştırmalısınız. Bağlantıyı yapıştırdıktan sonra indireceğiniz dosyanın çözünürlüğünü ve formatını seçip, indirmeyi başlatabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi Snaptube ile sadece birkaç basit adımı uygulayarak Instagram Reels video indirme işlemi gerçekleştirilebiliyor. Bu eşsiz uygulamayı denemek ve istediğiniz her türlü Reels videosunu cihazınıza kolayca indirmek istiyorsanız hemen Snaptube’u indirebilir ve Snaptube ailesinin bir parçası olabilirsiniz, iyi eğlenceler!

intern on Jun 21, 2022

Categories