Hayatımızın büyük parçalarından birisi olan Instagram, her ne kadar artık Reels gibi video ağırlıklı özellikleri ile ön plana çıksa da ana amacı olan “fotoğraf paylaşma” sistemini sürdürmeye devam ediyor. Platformu, ilk ortaya çıktığı zamanlarda diğer platformlardan ayıran ana özellik, gönderi olarak sadece fotoğraf paylaşmaya izin veriyor olmasıydı. Tabii, yıllar geçtikçe Instagram da diğer platformlara uydu ve çeşit çeşit yeni özellikleri bünyesine kattı. Ancak, bugünkü yazımızda bu yeni özellikler hakkında değil de biraz klasik bir durum hakkında konuşacağız. Bu durum, “Instagram’da bulunan herhangi bir fotoğraf nasıl indirilir?” sorusuna cevap vermek olacak. Bugün tanıtacağımız Snaptube adlı Instagram foto indirici uygulama sayesinde artık bu sorunun cevabını merak etmek zorunda kalmayacak, hızlı ve ücretsiz bir şekilde Instagram fotograf indirme işlemi yapabileceksiniz.

Bölüm 1: Instagram’dan Fotoğraf İndirmek için Snaptube Kullanımı

Snaptube’un basit arayüzü ve kolay kullanımı sayesinde kolaylıkla Instagram fotograf indirme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için, aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

instgram fotoğraf indir

Ücretsiz İndir

Adım 1: Uygulamayı Android cihazınıza kurun.

Snaptube’un Play Store’da bulunmayan bir uygulama olmasından dolayı kurulum öncesi yapmanız gereken bir ayar bulunuyor. Lütfen cihazınızın Güvenlik sekmesinde bulunan ve bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemenize izin veren ayarı aktifleştirin. Bu ayarı aktifleştirdikten sonra istediğiniz herhangi bir APK dosyasını herhangi bir sorun yaşamadan Android cihazınıza kurabiliyor olacaksınız.
Bir sonraki aşama için Snaptube’un internet sitesini ziyaret edebilir ve sitede bulunan APK dosyasını cihazınıza indirebilirsiniz. Dosyayı açtıktan sonra ise ekrandaki yönergeleri uygulayarak kurulumu tamamlayabilirsiniz.

ins foto indirme

Adım 2: İndirmek istediğiniz Instagram fotoğrafının bağlantısını kopyalayın.

Instagram’ı çalıştırın ve uygulamada gezinin. Instagram foto indirici aracılığıyla indirmek istediğiniz bir fotoğrafa denk geldiğinizde, fotoğrafın sağ üstünde bulunan üç noktaya tıklayın ve fotoğrafın bağlantısını kopyalayın.

instagram profil fotoğrafı indirme

Adım 3: Snaptube’u açın ve bağlantıyı yapıştırın.

Eğer bağlantı kopyalama sırasında Snaptube arka planda çalışıyorsa, uygulamayı açtığınızda ekranda beliren “İndir” tuşuna basarak kolay ve hızlı bir şekilde Instagram foto indirme işlemini başlatabilirsiniz.
Diğer bir seçenek olarak, bağlantıyı kopyaladıktan sonra Snaptube’u çalıştırabilir ve ekranın üst kısmında bulunan arama çubuğuna kopyaladığınız bağlantıyı yapıştırabilirsiniz. Arama sonucunda, indirmek istediğiniz fotoğraf ekranda belirecektir. Daha sonra ise ekrandaki “İndir” tuşuna basarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

insta foto indirici

Bölüm 2: Neden Snaptube Kullanmalısınız?

Bu yazıyı okuyan en az bir okurun dahi aklına “Neden Snaptube kullanmalıyım? İstersem kolaylıkla fotoğrafın ekran görüntüsünü alabilirim. “ düşüncelerinin geldiğine eminiz. Bu düşüncülerinize cevap vermemize izin verin.

Öncelikle, Snaptube Instagram foto indirici uygulamasını kullanarak yapacağınız Instagram fotograf indirme işlemi, ekran görüntüsü almaktan farklı olacaktır. Bunun başlıca nedeni ise ekran görüntüsü alınan fotoğrafın kalitesi düşerken, Snaptube’un fotoğrafı Instagram’a yüklenmiş haliyle, yani uygulamada bulunan en yüksek kaliteli haliyle indirmesidir. Bu sayede, indirilen fotoğrafta pikselleşme veya benzeri herhangi bir sorun yaşanmaz ve kullanıcı fotoğrafın en yüksek kaliteli halini cihazına indirebilir.
Ayrıca, Snaptube ile sadece fotoğraf indirmekten çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Mesela, Twitter, Facebook, Vimeo ve Instagram gibi 50’den fazla popüler platformdan video veya resim indirebilirsiniz. Uygulamanın sunduğu 4K çözünürlük ve yüksek kalite MP3-M4A desteği ile indireceğiniz video ve müziklerin en yüksek kalitede olacağından emin olabilirsiniz. Bütün bunlara ek olarak, Snaptube’u tamamen ücretsiz, güvenli ve sınırsız bir şekilde kullanabilirsiniz. Günümüzde, kullanıcılarına Instagramdan foto indirme işlemini ücretli bir şekilde sunan çoğu uygulamanın dahi kötü amaçlı reklamlar ve yazılımlar barındırdıklarını düşünürseniz, Snaptube’un ne kadar kaliteli bir uygulama olduğunu çok daha iyi anlayabilirsiniz.

Sonuç olarak, Snaptube’u sadece Instagram fotoğrafları indirme işlemi yapmak için dahi kullanmanız için birçok sebep bulunuyor. Bu eşsiz uygulamayı cihazınıza kurarak Instagram foto indirme işlemlerine ek olarak daha birçok işlemi tamamen ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazıda, sizlere piyasadaki en iyi Instagramdan foto indirme uygulaması olan Snaptube’u tanıtmaya çalıştık. Tabii ki de uygulamanın, burada bahsetmeye fırsat bulamadığımız birçok farklı özelliği daha bulunuyor. Bu yazıda bahsettiğimiz özellikler ve çok daha fazlasını kendiniz deneyimlemek ve Snaptube ile kolayca Instagramdan foto indirme işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız tek yapmanız gereken şey Snaptube’u cihazınıza kurmak! Gerisini Snaptube halledecektir!

intern on Jun 28, 2022

Categories