Instagram, istediğiniz fotoğrafları ve videoları takipçilerinizle paylaşmayı sağlayan, oldukça popüler bir sosyal medya platformudur. Platform, her geçen yıllarda gelişmeye ve Reels gibi yeni özellikleri kullanıcılarıyla buluşturmaya devam ediyor. Ancak yine de Instagram ekibi, kullanıcıların bazı isteklerini görmezden gelmeye ve yıllardır beklenen özellikleri eklememeye devam ediyor. Bu özelliklere Instagram MP4 indirme işlemi yapamamayı örnek gösterebiliriz.

Tabii, Instagram MP4 indir sorununa Instagram el atmayınca, kullanıcılar kendi çözümlerini üretmeye çalıştılar ve bu konuda da başarılı oldular. Instagram MP4 indirici uygulamalar sayesinde artık Instagram platformunda bulunan herhangi bir videoyu oldukça kolay bir şekilde telefonunuza indirebiliyorsunuz. Bugün, bu işlemi yapabilen en iyi uygulamalardan birisi olan Snaptube’dan bahsedeceğiz. Snaptube sayesinde sizler de Instagram MP4 indir işlemi yapmak için bir Instagram MP4 indirici aramaktan kurtulacaksınız.

Bölüm 1: Instagram’dan MP4 indirmek için neden Snaptube’u tercih etmelisiniz?

“O kadar Instagram MP4 indirici arasından neden Snaptube?” diye soruyor olabilirsiniz. Bu soruyu oldukça normal karşılıyoruz. Snaptube, her ne kadar 300 milyondan fazla kullanıcıya sahip, dev bir uygulama olsa da daha önce bu konuda araştırma yapan insanlar dahi Snaptube’u duymamış olabiliyorlar. Sizlere Instagram MP4 indirme işlemi gerçekleştirirken neden Snaptube’u tercih etmeniz gerektiğini anlatmamıza izin verin.

instagram video indir mp4

Ücretsiz İndir
 • Tamamen ücretsiz.
 • Kötü amaçlı yazılım veya reklam bulunmuyor.
 • Vimeo, Facebook, Twitter, Instagram gibi en popüler 50’den fazla platformdan video veya müzik indirebiliyor.
 • MP4-MP3-M4A formatlarında, mümkün olan en yüksek çözünürlükte indirme işlemi gerçekleştirebiliyor.
 • Kişiselleştirilmiş arayüz ve çalma listeleriyle kişiye özel bir deneyim yaşatıyor.
 • Uygulama içinde bulunan Instagram uygulaması sayesinde sadece birkaç saniyede istediğiniz Instagram videosunu indirebiliyor.

Snaptube’un yukarıdakilere ek olarak birçok farklı özelliğe daha sahip olduğunu belirtmek istiyoruz. Yukarıda bahsettiğimiz özellikler, Snaptube’un özelliklerinin çok küçük bir kısmını oluşturuyorlar.

Bölüm 2: Snaptube Nasıl Kurulur ve Kullanılır?

Diğer uygulamaların aksine, Snaptube’u kurmak ve kullanmak oldukça basittir. Sadece birkaç dakika içinde Snaptube’u telefonunuza kurabilir ve ilk Instagram MP4 indirme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi, gelin ve bu eşsiz uygulamanın kurulum ve kullanım aşamasını daha detaylı bir şekilde inceleyelim.

Adım 1: Snaptube’un Kurulum Aşaması

Snaptube’un kurulum aşamasında yapmanız gereken tek bir ayar bulunuyor. Bahsedeceğimiz bu ayarı yaparak, Snaptube’un APK dosyası gibi herhangi bir APK dosyasını telefonunuza kurmak için izin vermiş olacaksınız. Ayarı aktifleştirmek için telefonunuzda bulunan Güvenlik sekmesine gitmeniz ve buradaki üçüncü parti uygulamalar hakkındaki seçeneği aktifleştirmeniz yeterli olacaktır. Artık, kuruluma geçebiliriz.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi Snaptube’un kurulum aşaması gayet basittir. Gereken ön ayarı yaptıktan sonra Snaptube’un internet sitesindeki APK dosyasını telefonunuza indirebilir ve dosyayı çalıştırarak saniyeler içinde kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Adım 2: Snaptube’un Kullanım Aşaması

Snaptube’u kullanarak Instagram MP4 indir işlemi yapmak için iki farklı yönteme sahipsiniz. Bu yöntemlerin ikisi de basit yöntemlerdir ve tercih tamamen sizindir. İstediğiniz yöntemi seçebilir ve saniyeler içinde Instagram MP4 indir işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

insta video indir mp4

Yöntem 1: Snaptube ile Doğrudan Instagram MP4 İndirmek

 • Snaptube uygulamasını çalıştırın ve uygulamadaki Instagram butonuna basıp, Instagram hesabınıza giriş yapın.
 • Instagram’da gezinin ve Instagram MP4 indir işlemi yaparak indirmek için herhangi bir video seçin.
 • Videonun sağ alt kısmında bulunan “İndir” butonuna basın ve açılan ekranda mevcut çözünürlüklerden birini seçin ve indirme işlemini başlatın.

mp4 indir instagram

Yöntem 2: Instagram videosunun bağlantısını kopyalayarak Instagram MP4 İndirmek

 • Instagram uygulamasını açın ve uygulamada gezinmeye başlayın.
 • MP4 olarak indirmek istediğiniz bir video bulduktan sonra videonun sağ üst (bazı durumlarda sağ alt) kısmında bulunan üç noktaya basarak videonun URL’sini kopyalayın.
 • Snaptube uygulamasını çalıştırın ve kopyaladığınız URL’yi Snaptube’un ana sayfasında bulunan arama bölümüne yapıştırıp, aratın. Arama işlemi, hemen sonlanacaktır.
 • Arama sonucunda ekranda beliren Instagram videosunu indirmek için ekranın sağ alt bölümünde bulunan “İndir” tuşuna basın ve ekranda beliren çözünürlük seçeneklerinden herhangi birisini seçerek indirme işlemini başlatın.

İşte, bahsettiğimiz bu iki yöntem aracılığıyla oldukça basit bir şekilde, sadece birkaç dakika içinde sınırsız olarak MP4 Instagram video indirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz! Sadece MP4 indirmek dışında birçok farklı özelliği için de tercih edebileceğiniz Snaptube, bütün ihtiyaçlarınızı karşılayacak!

intern on Jun 28, 2022

Categories