1 milyardan fazla kişinin üye olduğu ve aktif olarak kullandığı Instagram, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olarak öne çıkıyor. Günlük hayatın ayrılmaz bir parçası haline gelen uygulamada kullanıcılar farklı tarzda gönderiler yayınlayabiliyor. Reels adı verilen kısa videolardan, profilde yapılan canlı yayınlara kadar Instagram pek çok farklı içerik türünü destekliyor. Peki Instagram canlı yayın indirme işlemi nasıl yapılır?

Böylece etkileşimi büyük oranda artıran uygulamada her geçen gün kullanıcı havuzunu genişletmeye devam ediyor. İçerik dünyasının her an devam ettiği ve insanların saniyede milyonlarca gönderi paylaştığı bu ağda canlı yayınları indirmek mümkün mü? Pek çok kişinin merak ettiği bu konuyu sizin için bu rehberde hazırladık. Hem Snaptube özellikleri hem de canlı yayınlara dair bilmeniz gerekenleri bu yazımızda derledik.

Bölüm 1: Instagram Canlı Yayın Videolarını İndirme Yöntemi

Daha önce de belirttiğimiz gibi dileyen kullanıcıların Instagram üzerinde canlı yayın yapması mümkün. Eğer hesap türü herkese açık olarak belirlendiyse bu canlı yayınları dileyen herkes izleyebiliyor. Her kullanıcının yararlanabildiği bu özellik gizli hesaplarda ise sadece takipçiler tarafından izlenebiliyor. Örneğin siz de hemen şu anda bir canlı yayın açabilir ve takipçilerinizle etkileşime geçebilirsiniz.

Peki Instagram canlı video indirme işlemi için ne yapmak gerekir? Daha sonra izlemek istediğiniz bir canlı yayını telefon galerinize kaydetmek istiyorsanız bu işlemi Snaptube ile kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Bir video indirme programı olan Snaptube sayesinde daha önce yayınlanan bir canlı yayını telefon hafızasına kaydetmek mümkündür.

Bu işlemi adım adım olarak detaylı bir şekilde sizler için anlattık. Fakat öncesinde Snaptube özelliklerine göz atalım ve sonrasında uygulamayı kullanarak nasıl yayın indirebileceğinizi gösterelim.

instagram canlı yayın video indirme

Ücretsiz İndir

Bölüm 2: Snaptube Özellikleri Nelerdir?

Milyonlarca kullanıcının rağbet gösterdiği Snaptube tamamen ücretsiz, hızlı ve güvenilir bir video indirme uygulamasıdır. Kullanıcıların Instagram ile beraber 50 farklı sosyal ağda Snaptube aracılığıyla video indirebilir. Snaptube arka planda çalıştığında videonun bağlantısını otomatik olarak algılar ve indirmek için izninizi ister. Kolay yapısı, kullanıcı dostu arayüzü ve tamamen ücretsiz yapısıyla Snaptube internetteki rakiplerin önüne geçmeyi başarmıştır.

Aynı zamanda başarılı bir Instagram canlı yayın indirme programı olan Snaptube’da farklı çözünürlük seçenekleri yer alır. Örneğin bir videoyu indirmeden önce görüntü kalitesini 360p olarak belirlemek mümkündür. Daha sonra dosya boyutunun artacağını göz önünde bulundurarak bir video 1080p olarak da indirebilirsiniz. Elbette internet bağlantınızın stabil olduğundan ve videonun halihazırdaki kalitesinden emin olmanızda fayda vardır.

Snaptube’un zengin özellikleri elbette burada da bitmiyor. Ses dosyalarını da indirmeye fırsat tanıyan uygulamada M4A ve MP3 uzantılı ses dosyaları indirebilirsiniz. Sadece Instagram videolarını indirmekle kalmayan Snaptube onlarca farklı platformda sınırsız indirme yapmayı mümkün kılar. Ücret ödemeden, hesap oluşturmadan ve sınıra takılmadan video indirmek için Snaptube piyasadaki en iyi video indirme uygulamalarından biridir.

Bölüm 3: Snaptube ile Instagram Canlı Yayın Nasıl İndirilir?

Popüler indiricinin özelliklerini anlattıktan sonra sıra uygulamayı yüklemeye geldi. Kurulum işlemini tamamladıktan sonra diğer adımları izleyebilir ve canlı yayın indirmeye başlayabilirsiniz.

Adım 1: Snaptube APK’yı cihazınıza indirin ve kurulum işlemini tamamlayın.

Snaptube APK dosyasını uygulamanın resmi internet sitesinden indirebilirsiniz. Telefonunuzdaki internet tarayıcısına Snaptube yazın ve çıkan sitede uygulamayı seçerek indirmeyi başlatın. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuzun Ayarlar kısmına giderek “bilinmeyen kaynaktan uygulama yükle” seçeneğine izin verin. Bu ayarı bulamazsanız arama kısmına yazarak görüntüleyebilirsiniz.

Bu izni verdikten sonra Google Play Store’dan indiremeyeceğiniz Snaptube’u telefonunuza yükleyebilirsiniz. İndirmiş olduğunuz APK dosyasına basın ve Snaptube’u yükledikten sonra kısayoluna dokunarak çalıştırın.

Adım 2: Instagram canlı yayın indirme işlemi için indirmek istediğiniz yayının bağlantısını kopyalayın.

Eğer bir yayını izlemenizin üzerinden vakit geçmiş olabilir. Canlı yayının bağlantı adresini yayını yapan kullanıcının profilinden görüntüleyebilirsiniz. Kişinin ya da sayfasının profilini görüntüledikten sonra video sekmesine geçiş yapın. Bu sekmede hem paylaşılan videoları hem de eski canlı yayınları görüntüleyebilirsiniz.

instagram canlı video indir

İndirmek istediğiniz canlı yayını bulduktan sonra sağda göreceğiniz üç noktaya dokunun. Karşınıza çıkan pencereden bağlantıyı kopyala komutuna dokunun. Eğer Snaptube arka planda çalışıyor ise panoya kopyaladığınız bağlantıyı otomatik olarak algılayacaktır.

instagram canlı video indir

Adım 3: İndirme işlemini başlatın ve videoyu indirin.

Ekranda beliren sarı butona basarak indirme işlemini başlatabilirsiniz. Eğer Snaptube siz kopyalama işlemini yaptığınızda arka planda çalışmıyorsa sonradan açarak bağlantıyı yapıştırabilirsiniz.

instagram canlı yayın indirme pc

Format ve çözünürlük seçtikten sonra Instagram canlı yayın indirme programı Snaptube ile videoyu galerinize kaydedebilirsiniz.

intern on Jun 28, 2022

Categories