Instagram aktif 1 milyar kullanıcı sayısıyla durmak bilmeyen bir içerik akışına sahiptir. Kullanıcılar gördükleri video ve fotoğrafları hesaplarına kaydetse de bunları telefon hafızalarına kaydetmeleri mümkün değildir. Gönderi sahiplerinin paylaştığı içerikleri silme ihtimali her an bulunur. Durum böyle olunca kullanıcılar Instagram HD video indir fırsatı sunan Snaptube gibi indiricilere başvurur. İnternetteki en güvenilir video indiricilerinden biri olan Snaptube, dev sosyal medya platformunda gördüğünüz videoları indirme fırsatı sunar. Aynı zamanda geniş çözünürlük alternatiflerine sahip olan uygulamada herhangi bir indirme sınırı bulunmaz. Tamamen ücretsiz olan Snaptube’un özelliklerini ve nasıl HD video indirebileceğinizi bu rehberde anlattık.

Bölüm 1: Snaptube Özellikleri Nelerdir?

Yüz binlerce kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılan Snaptube zengin özelliklere sahip bir video indirme yazılımıdır. Sosyal medya platformunda video indirmek isteyenlerin ilk adresi olan Snaptube Instagram ve Facebook gibi birçok sanal ortamdaki videoları telefonunuza indirebilir. Uygulama bu sosyal platformların yanı sıra 50 farklı uygulama için indirme desteğini bünyesinde barındırır. Dilerseniz Dailymotion, TikTok, WhatsApp ve birçok farklı sosyal medya ortamında Snaptube aracılığıyla video indirebilirsiniz.

instagram video indir hd

Ücretsiz İndir

Sevilen uygulama aynı zamanda farklı çözünürlük seçeneklerine sahiptir. Kullanıcılar indireceği videonun görüntü kalitesini belirleyebilir. Öyle ki dileyen kullanıcılar Instagram video indir 1080p çözünürlük komutunu vererek videoyu yüksek çözünürlükte cihaz hafızasına kaydedebilir.

Aynı şekilde mobil veride olan ve veri tasarrufu sağlamak isteyen kullanıcılar daha düşük çözünürlükte videolar indirebilir. 144p’den başlayarak 360p, 720p ve hatta 4K HD’ye kadar uzayan geniş liste, Snaptube’u benzer indiricilerden ayıran yegane özelliklerinden biridir. Buna ek olarak dileyenler indireceği videonun formatını da belirleyebilir. Sadece görüntü dosyaları indirmekle kalmadan M4A ve MP3 uzantılı dosyaları da gönül rahatlığıyla telefonunuza indirebilirsiniz.

Bölüm 2: Snaptube ile Instagram HD Video Nasıl İndirilir?

Popular video indiricinin özelliklerini listeledikten sonra sıra Snaptube ile video indirmeye geldi. Bu rehberdeki adımları takip ederek Snaptube’u telefonunuza kurabilir ve sonrasında Instagram’da gördüğünüz videoları HD olarak indirebilirsiniz. Böylece daha sonra görüntüleyebilir ve gönderilerin silinme ihtimali olmadan galerinizde saklayabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek Snaptube kurulum işlemini tamamlayalım.

Bir video indirme yazılımı olduğu için Snaptube ne yazık ki AppStore ve Google Play Store gibi mağazalarda listelenememektedir. Dijital uygulama mağazaları kendi kullanım şartlarını ihlal eden uygulamaları indirmeye açmamaktadır. Dolayısıyla Snaptube tamamen güvenilir olsa da ancak resmi internet sitesinden indirilebilir.

Adım 1: Snaptube internet sitesinden APK dosyasını indirin.

Uygulama mağazalarından yeni yazılımlar, programlar ve Snaptube benzeri uygulamalar indiremediğinizde APK olarak yüklemeyi tercih edebilirsiniz. APK’ları telefonunuza yüklemeden önce cihaz ayarlarında küçük bir değişiklik yapmanız gerekebilir.

Telefonunuzu açın ve Ayarlar kısmına geçiş yapın. Karşınıza çıkan menüden Gizlilik ve Güvenlik penceresini açın. Bu noktada “bilinmeyen kaynaklardan uygulama yükleme” seçeneğine “İzin ver” diyerek APK yükleme onayını verin. Bu izni etkinleştirdikten sonra Snaptube’un resmi internet sitesine geçiş yapabilirsiniz.

Telefonunuzdaki mobil tarayıcıya uygulamanın adını yazarak internet sitesine ulaşın. Ana sayfada doğrudan indirme bağlantısına dokunarak APK’yı indirin. İnen Snaptube APK dosyasına dokunarak kurulum işlemini tamamlayabilirsiniz. Sırada Instagram HD video indirme işlemini yapmaya ve sevdiğiniz videoları galerinize kaydetmeye geldi.

Adım 2: Kurulum işlemini tamamladıktan sonra Instagram’da indirmek istediğiniz videoyu seçin.

Video indiriciyi cihazınıza kurduktan sonra uygulamayı ekranda bulun ve çalıştırın. Arka planda çalıştığından emin olduktan sonra Instagram hesabınıza giriş yapın.

instagram 1080p video indir

İndirmek istediğiniz videoyu açın ve sağ üst kısımda gördüğünüz üç noktaya basın. Karşınıza çıkacak olan menüden video bağlantısını kopyalayın. Kopyalama işlemini yaptığınız anda bağlantı panoya yerleştirilecektir.

instagram 1080p video indirme

Snaptube ise arka planda çalışıyor olduğu için bağlantının kopyalandığını otomatik olarak algılayacaktır. Geriye sadece indirme işlemini başlatmak için ekranda beliren ikona basmak kalır. Instagram video indirme HD çözünürlük için işlem başlamadan önce çözünürlüğü belirleyebilirsiniz.

hd instagram video indir

Bölüm 3: Snaptube Kullanarak Instagram’da Video Bağlantısıyla HD Video Nasıl İndirilir?

Kurulum ve video indirme sürecini adım adım anlattıktan sonra bağlantıyla video indirme yöntemine göz atabiliriz. Snaptube arka planda çalışmıyorsa Instagram hesabınızı açın ve indirmek istediğiniz videoyu bulun. Yine hemen sağ üst tarafta yer alan üç noktaya basın ve bağlantıyı kopyalayın.

Instagram HD video indir işleminin son adımı olarak Snaptube’u açın ve uygulama arayüzüne bağlantıyı yapıştırın. Böylece kopyala-yapıştır yöntemiyle popüler sosyal medya platformunda gördüğünüz videoları telefonunuza indirebilirsiniz.

intern on Jun 28, 2022

Categories